415 Shares 8150 views

Lincoln Continental: ponadczasowy

W jednym z najbardziej zaszczytnych miejscach trwa „Lincoln Continental” World Car. Jest to – wiecznego klasyczny, era symbolem luksusu i uosobieniem amerykańskiego snu. Jest to maszyna, która urzeka od pierwszej chwili, od pierwszego spojrzenia na nią.

Zaczęło historię marki w 1917 roku w małej firmie „Lincoln Motor”, specjalizujący się w produkcji klasy „luksus” samochody. Urząd, który później stał się częścią Genri Forda Corporation, jest miasto Dearborn, Michigan. Przedsiębiorstwo założone Genri Liland (po lewo „Cadillac”). Wraz z synem Henry dał światu firmę, która została nazwana na cześć Stanów Zjednoczonych słynnego prezydenta. Początkowo produkują silniki do oznaczenia samolotów wojskowych, a później zaczął budować i samochody.

Pomimo faktu, że ich pierwszy model ( „Lincoln V8») była bardzo udana, firma przeżywała trudności finansowe. Dlatego w 1922 roku została przejęta przez Forda i popełnił poważny konkurent „Cadillac”. Od wielu lat marka ta samochody były ulubionym modelem elit (bardzo różne). Wolała urzędników państwowych wysokiego szczebla, gangsterów, potentatów naftowych. W samochodzie w radzieckich książek przedstawiono słynną „Mister Twister”.

Po śmierci Genri Lilanda, spółki kierowanej przez Edsel Ford, jedyny syn magnata samochodowym. W czasie Wielkiego Kryzysu znacząco spadł popyt na luksusowe samochody. Dlatego Korporacja oferowała więcej samochodów publicznych paliwooszczędnymi „Lincoln KB» «Zephyr». W 1939 roku pojawia się słynny cabrio klasy „luksusowe«»- Lincoln Continental». Kupić ten model był ich obowiązek, wielu amerykańskich prezydentów i potentatów. Od US sposób rozprzestrzenił się na Europie.

Legendarny „Lincoln Continental” i został wyprodukowany po II wojnie światowej. Już w 1956 roku, w oparciu o model stworzyliśmy „Lincoln Premier”. W latach siedemdziesiątych XX wieku, wszystkie pojazdy tej marki zmieniły stylu i wyposażone w jednostki stalowych i „Ford” węzłów. W latach osiemdziesiątych, świat ten elegancki „Lincoln Continental” (coupe). W najnowszej wersji modelu, który bardzo różni się od swoich sławnych przodków, został wydany w 1995 roku.

Classic „Lincoln Continental” miał silnik V12 pięć-litrowy o mocy sto dwadzieścia pięć koni mechanicznych. Jest on wyposażony w trzystopniową przekładnią automatyczną. Za to został ustalony tytuł najdroższych samochodów na świecie. W 1956 roku, koszt takiej maszyny było około dziesięciu tysięcy dolarów. Jechała Franka Sinatrę, Nelson Rockefeller, Elvis Presley, Genri Kissindzher. W 1965 roku, „Lincoln Continental” został wydany specjalnie dla prezydenta Kennedy'ego, w którym został zabity. Ciekawe jest również to, że trzy rzadkie modele, „Lincoln Continental” (1975-1976 modelowe roku) były w procesji pogrzebowej lidera Korei Północnej Kim Chen Ira.

Dziś to legenda motoryzacji nie pozwolić każdemu. Takie przypadki są chlubą kolektorów samochodów retro. I, oczywiście, królewski wdzięk przynoszą do dowolnego wydarzenia: ślub, rocznicę, urodziny. Wystarczy wyobrazić sobie, jak Twój ulubiony oko zapalać jeśli wniosek małżeństwa, czynisz to na tle „Lincoln Continental”? I dlatego warto, wierz mi!

Teraz już dużo o arcydziele przemysłu samochodowego wiedzieć!