401 Shares 5973 views

Naleśniki bananowe z delikatnym kremem wanilii

Czy chcesz zdziwić swoich gości niezwykłym deserem, wypić słodkie dzieci, czy po prostu zapamiętać Shrovetide, gotując pyszne naleśniki? Następnie naleśniki bananowe będą najlepszym i najbardziej pamiętnym przepisem dla każdej gospodyni. Nie monotonne – daj przyjemność sobie i swojej rodzinie z piciem herbaty z naleśnikami przy okrągłym stole, zwłaszcza, że proces przygotowania nie zajmuje dużo czasu, ale tylko rozcieńcza codzienne dni, tworząc egzotyczne potrawy, ze zwykłymi nazwami – naleśniki bananowe!

Ogólnie rzecz biorąc, nie potrzebujesz dużo składników, więc koszty ich będą minimalne, a dobrą kochankę zawsze o tym myśli. Do testu weź trzy jaja, pół litra kefiru (można użyć rozcieńczonego mleka zagęszczonego). Rozcieńczyć 0,3 litra mleka zagotowanego z 0,2 litra wody, a następnie będzie mógł z powodzeniem zastąpić kefir. Ponadto potrzebujesz 2 bananów, pół szklanki cukru, pół łyżeczki sody, szczyptę soli i dwóch łyżek oleju roślinnego (najlepiej bez zapachu). Do testu nie używaj mleka, tylko psucie naleśniki z bananów, a będziesz tracić czas i energię.

W przypadku śmietany wziąć dwa jajka, szklankę cukru, wanilię (można ją zastąpić woreczkiem waniliny na 1 g), jedną łyżkę mąki i pół litra mleka.

Zacznijmy od przygotowania kremu! Jeśli zamiast waniliny używasz wanilii, należy ją rozciąć na dwa kawałki, zmiażdżyć nożem i dodać do mleka. Przygotuj mleko do wrzenia i ostudź przez 15-20 minut. W tym czasie wymieszaj jajka z cukrem, stopniowo dodając mąkę do nich. Dokładnie wymieszaj wszystko tak, aby nie powstały bryły. Po tym, jak wszystko się miesza, można umieścić jaja na małym ogniu, powoli, w cienkiej, eleganckiej cieczy, wlewając do schłodzonego mleka. Przygotowujemy powstałą mieszaninę do wrzenia, ale nie pozwól jej gotować. Następnie łagodny krem chłodzi się. Jeśli chcesz, możesz go pokonać ponownie.

Jeśli zamiast wanilii używasz cukru waniliowego , sposób przygotowania kremu będzie nieco inny niż poprzedni. Wymieszaj jajka razem z cukrem, waniliną i mąką. Bardzo ważne jest, aby wszystko dobrze mieszać. Dopiero po tym można dodać zimne (!) Mleko. Całość mieszamy na małym ogniu, ciągle mieszając i doprowadzamy do wrzenia. Ponownie, nie dawaj kremu do wrzenia. Następnie ochłodzimy się i czekamy, aż bananowe naleśniki są gotowe, proces gotowania jest nieco inny niż zwykle.

Zaczynamy od tego, że pobijamy banany w blenderze, dodając jajka, cukier, szczyptę soli, połowę kefiru (lub skrzepionego mleka). Potem trzeba dodać mąkę, aby ciasto wyglądało jak bardzo gruba kwaśna śmietana. To ciasto jest hodowane z resztą jogurt do uzyskania pożądanej konsystencji. Nie martw się wyglądem grudek, ich nieobecność jest gwarantowana. Następnie dodaj sody, dokładnie wymieszaj, przykryj pokrywką i ostudź w lodówce przez około godzinę.

Po godzinie wyjmujemy ciasto, dodając do niego olej roślinny, tak aby nie przykleja się do patelni. W przypadku pierwszego naleśnika konieczne jest smarowanie patelni, a ponadto nie jest wymagane.

Ogólnie rzecz biorąc, naleśniki bananowe są gotowe i mogą być już serwowane na stół gości. Po zapakowaniu ich w schludny zeszyt na talerzu i dodaniu miseczki obok wonnego sosu waniliowego, zadziwi twoją rodzinę, roześmiając się z przyjemności.

Zaparz świeżą zieloną herbatę, zbierz swoją rodzinę w pobliżu, a następnie smak i aromat naleśników stanie się jeszcze bardziej smaczne. Takie picie herbaty można zorganizować nie tylko w sezonie Karnawału, ale także w każdy inny zwykły dzień. W końcu rutynowe sprawy i zgiełki często uniemożliwiają Ci korzystanie z rozmów z bliskimi ludźmi. Na filiżankę gorącej herbaty, jedząc niesamowite bananowe naleśniki, poczujesz się rajdem rodziny i radość naleśników jest idealna.