165 Shares 1107 views

wiatrówki „Ataman”: opis,

Pneumatyczny „Ataman” rifle – produkty producenta „Demian”, która działa na rynku krajowym od 2005 roku. Produkcja popularnej serii broni było możliwe dzięki konwersji linii fabrycznych poprzez naprawę karabiny importowanej produkcji.

Dzięki własnej bazy produkcyjnej, w tym samym czasie firma umieścić na strumień duże zapotrzebowanie karabinu „Ataman” 9 mm, który charakteryzuje się wysokim poziomem precyzji strzelania i niezawodny montaż.

Uwaga na produkty tej marki przyciąga spektakularny ergonomiczną konstrukcję modeli karabinów masowych. Do produkcji korpusu jest używany gatunek stali o wysokiej wytrzymałości i drzewa orzechowego.

Spójrzmy na to, co są teraz dostępne „Ataman” wiatrówki na rynku, należy rozważyć specyfikacji poszukiwanych modeli.

"Ataman M2"

Jest uważany za jeden z najsilniejszych karabinków popularnej serii. Opracowanie modelu została przeprowadzona na podstawie niemieckich projektantów rysunków pod ścisłym kontroli jakości montażu.

Próbka jest jednym z najlepszych rozwiązań pod względem wartości do ceny. Ile jest „Ataman” produkowany pod marką karabinu? Cena modelu na rynku krajowym dziś nie przekracza 25 000 rubli.

Lodge karabin „Ataman M2” jest wykonany z wysokiej jakości drewna orzechowego. Wykończenie odporne na uszkodzenia lakieru stosowane jako zewnętrzna warstwa ochronna. Ten ostatni ogranicza działanie ramion ślizgowych z pocenia rąk. Model zawiera poręczny drewniany stock z podkładką gumową tyłek.

Dane techniczne:

 • Długość lufy – 49,5 cm;
 • Całkowita długość kadłuba – 1,2 M;
 • Masa – 3,8 kg;
 • wylotowym energii – 7,5 j;
 • Kule do wiatrówek – kaliber 5,5 mm;
 • Kaseta gdy prędkość wychodzenia – 380 m / s.

Wśród zalet modelu warto zwrócić uwagę: jakość wykonania, możliwość pracy bez zezwolenia. Karabin jest odpowiedni zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących strzelców.

"Ataman M2R"

wiatrówki „Ataman M2R” są uważane za najlepsze rozwiązanie dla klasy polowania umieszczono szereg broni. Cechy konstrukcyjne przyczyniają się do realizacji prawie wszystkich rodzajów amunicji kalibru danego modelu.

Karabin ma podłużny kształt z pistoletu, według którego boki są miniaturowe nacięcia laserowe. W dolnej części przedniego końca jest manometr, w której użytkownik jest w stanie określić poziom ciśnienia w zbiorniku powietrza.

Lufa jest wykonana z metalu o wysokiej jakości polerowania zewnętrznej i zawiera projektant odbiornik grawerowanie.

cechy:

 • Długość lufy – 55 cm;
 • Długość kadłuba – 1, 06 m;
 • Masa – 3,4 kg;
 • maksymalne ciśnienie w zbiorniku powietrza – 210 bar;
 • Zasilanie – 312 J;
 • Kula – 5 mm słupa;
 • początkowa pocisku prędkość opuszczania lufy – 207 m / s.

"Taktyka" Ataman M2R

Pojedyncze modyfikacja strzał karabin z poprzedniego modelu. Jedno pełne ładowanie cylindra pneumatycznego 60 jest wystarczająca, aby grać strzały. Pobierania próbki za pomocą bocznego zniekształcenia żaluzji.

wiatrówki ma wystarczająco dużą moc dla efektywnego wykorzystania jako broni myśliwskiej. Model obejmuje gwintowaną lufę stopu stali o wysokiej wytrzymałości. Ergonomiczna, zaprojektowana konstrukcja pozwala na styk równie dobrze użyć lewaków karabin i righties.

bullpup M2R

Bez wątpienia, najbardziej potężny karabin marki. To wywołane przez wysokie ciśnienie powietrza, które jest pompowane do specjalnego zbiornika ręcznie. Jako materiał do przygotowywania próbki tyłek i przedramię stosować najlepszą drewna orzechowego rasy.

wiatrówki „Ataman” modeli są bardzo imponujące rozmiary. Jest więc wygodny w użyciu, są one za wysokie użytkowników. Jeśli weźmiemy pod uwagę model z profilu, jego kontury są bardziej jak strzelbą niż pneumatyki.

cechy:

 • Długość lufy – 66 cm;
 • Długość kadłuba – 1,12 m;
 • Masa – 3,6 kg;
 • maksymalnego ciśnienia w pneumatycznej zbiornika – 3000 barów;
 • Moc maksymalna – 687 J;
 • Kule do wiatrówek – kaliber 5,5 mm;
 • Pysk prędkość opuszczania lufy – 223 m / s.

"Ataman Minigan Ultra-C"

Nowością popularnej serii, zaprojektowany w 2014 r. Model posiada wszystkie zalety typowe dla wszystkich poprzednich karabinów. Próbka charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami, niską wagą, precyzja fotografowania.

Model Minigan Ultra-C ma lekką drewnianą przedramię, odpinany butt zmodernizowane, co zapewnia wygodę fotografowania, w zależności od potrzeb i okoliczności pożaru. Karabin wystaje najbardziej lekkie wykonanie wszystkich modyfikacji (tylko 2,8 kg).

optyka

PSP-karabin „Ataman” ma szczególną postać taśmy metalowej w prowadnicy, aby zamocować celownik optyczny. Zastosowanie tych ostatnich znacząco poprawia dokładność.

Do strzelb to seria idealne optyka marki BSA Rifle 3-12X44 powietrza, co pozwala na wzrost 12-krotny. Alternatywnie, urządzenie może być wykorzystywane, takie jak EDM, co sprawia, że możliwe jest przeprowadzenie błędów obliczania przy wskazują na małe obiekty. Między innymi takie celownik optyczny ułatwia określaniu odległości od celu.

Konkludując

wiatrówki „Ataman” seria posiada szereg zalet. Specjalnie przydzielone montaż wysokiej jakości, korzystanie z niezawodnych komponentów z renomowanego niemieckiego producenta Lothar Walther. Uwaga zasługuje również możliwość zwiększenia mocy poprzez instalację sprężyny gazowej.

Strzelby „Ataman” inny ergonomiczny kształt obudowy i akcje, dostępność funkcji zniżania bezczynności. Kontrola poziomu ciśnienia w zbiorniku powietrza spełnia Zintegrowany miernik ciśnienia.

Mam jednak tych broni i pewne wady. Pierwszym z nich jest zwrócić uwagę na stosunkowo wysoki koszt masowych wzorców. Może powodować pewien dyskomfort broni operacyjne fabryczną sprężynę, co w praktyce nie jest tak silny.

W ogóle „Ataman” karabiny nadają się do różnych celów, na przykład, konkurencja na strzelectwa sportowego i polowania małe gry. Oczywiste braki są kompensowane broni, takich jak montaż zalety wysokiej jakości, koordynacji dokładność mechanizmów.