885 Shares 5750 views

Idąc campingowe: Wybór namiotu

Wybór namiotu zależy od obszaru, w którym idziesz do marca, na jak długo i na jakiej porze roku. Na przykład, niektóre sklepy internetowe oferują próbek, które zostały zaprojektowane do życia w ekstremalnych warunkach. Takie produkty o niskiej masie (do 6 kg) może pomieścić 2-3 osób, posiada wewnętrzny namiot może wytrzymać obciążenie śniegiem, deszczem, posiada wodoodporne dno. Łuku namiot tego typu są wykonane z wysokiej jakości, ale lekkiego aluminium o średnicy około 1 cm, zewnętrzna część ma długość 4,2 metrów i wewnętrzną -. 2,25 m, o szerokości 2 m, co pozwala wybrać małą „Tambour”. Szwy w tym przykładzie również charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, w którym są one dalej wielkości. Namiot ma Moskitiera, zewnętrzne i wewnętrzne okna, półki wiszące na bagaż i rzeczy osobiste. Z tego sprzętu można dokonać w prosty wspinaczkę do góry. Tańsze próbki mogą mieć, na przykład, łuki włókna szklanego, które nie tolerują zmian temperatury, więc nie nadają się do warunków górskich.

Przy wyborze sprzętu do biwakowania, wybór namiot jest określona przez fakt, że ludzie będą żyć w nim przez kilka dni, a środowisko nie będzie różnił ekstremalne. Istnieją odpowiednie próbki z wysokimi sufitami, kilka przegródek, duże okna. Dobrze, jeśli jest „hala”. Te namioty są transportowane przez samochód, ponieważ ich waga może dochodzić do 10-15 kg. Pomiędzy tymi dwoma skrajnościami „” są spedycja namioty, które są podobne do skrajności, ale mają dużą powierzchnię, a waga i trekingovye średnie próbek, które są używane tylko na wyznaczonym parkingu.

Wybierając namiot jest również w świetle tego, co jest zainstalowane markizy na nim i że reprezentuje ramkę. wędrówki urządzenia może być ramą lub półkulista pół rolki, przy czym pierwszy przykład wykonania jest bardziej odporny na wiatr i inne daje dużą wysokość. Ponadto, istnieją bezramowe odmiany, które są montowane między słupami lub drzew na odciągami.

namiot pochylenia mogą być jednowarstwowe lub dwuwarstwowe. Pierwszy ruch i jednocześnie posiadać jakość izolacji cieplnej, ponieważ wykonany wyłącznie z materiału wodoodpornego. namiot warstwa posiada dodatkowo warstwę wewnętrzną, oszczędność ciepła. Doświadczeni turyści powinni zwrócić uwagę na szczeliny między warstwami były nie mniej niż dwa centymetry. Przy jego braku, o wysokim prawdopodobieństwie wnikając do wnętrza wodą podczas opadów atmosferycznych.

Namioty dla turystyki są podzielone na kilka typów w zależności od pory roku, w którym zamierzasz używać. Istnieje sprzęt wielosezonowy (często zawiera ona element, taki jak „spódnica śniegu”), namioty do stosowania od wiosny do jesieni, są, na przykład, system wentylacji, ale nie chroni przed zimnem. Wybór namiotach należy przeprowadzić koniecznie uwzględnieniu tego czynnika, ponieważ determinuje nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo zamieszkania.