674 Shares 1709 views

Slonovskii OPG (zorganizowana grupa przestępcza): opis, skład i Ciekawostki

W ostatniej dekadzie ubiegłego wieku Rosja fala strzelaniny. W tym okresie powstała ogromna liczba zorganizowanych grup przestępczych, z których każdy miał strefę wpływów w danym regionie kraju. Gangi dzierżyć w całej Rosji, konkurowały ze sobą, aby uzyskać „sweet spot” w sektorze wytwórczym, dając łapówki urzędnikom i przerażające opornych przedsiębiorców. Jednak z przestępczością i zwykły obywatel może ulegać zmianie.

Na początku lat 90-tych szybko przybiera na sile i wiarygodności Slonovskii OPG. W jej mocy nie jest dużo gorsza „Solntsevo” lub „Orekhovskaya”. To tylko potwierdza fakt, że „Slonovskii” w rosyjskiej przestępcy grał bynajmniej drugorzędną rolę. Jak zatem ta grupa stała się duża i wpływowa struktura karnego, a co było jego wynik? Rozważmy tę kwestię bardziej szczegółowo.

Jak doszło do

Slonovskii OPG została utworzona w 1991 roku w Riazaniu. Początkowo zespół nazywał się grupa „prezentovskoy”, ponieważ siedziba była „Present” w restauracji. Jego ideowe inspiratorami były szofer były zastępca prokuratora lokalny Nikolai Maksimov (pseudonim „Max”) i taksówkarz Wiaczesław Yermolov (pseudonim „Słoń”). Na cześć sekundę, a później został przemianowany świata przestępczego.

Rozpoczęcie działalności przestępczej

Pierwszy przypadek „Slonovskii” zużyte „miękki” odcień karną. Wycofali się pieniądze od ludzi w grze w „naparstek”, używając, oczywiście, nie sprawność manualną.

Z doświadczeniem w oszustwa, Slonovskii OPG zainicjował bardziej poważnych czynów. Członkowie gangu zaczęli zwracać przestępcze machinacje na rynku motoryzacyjnym, co powoduje, że konsumenci pozostają bez pieniędzy i bez transportu. Ale po krótkim czasie Slonovskii OPG przyszedł do wiadomości funkcjonariuszy organów ścigania, a jej członkowie zostali aresztowani. Ale Max wziął winę na siebie, a sąd skazał go na „miękkie” kary, dając wyrok w zawieszeniu. Kolejny lider Wiaczesław Eromolov i nie był czysty wobec prawa: w swoich działaniach detektywi nie widzi przestępstwa.

W ten sposób, po raz pierwszy Slonovskii zorganizowanej grupy przestępczej dość łatwo uciec.

Sfera interesów rozszerza …

Po pewnym czasie, przestępcy mają zwrócić uwagę w kierunku działalności. Oni rakieta „Handlowcy wahadłowych”, „spółdzielnie”, przedsiębiorców, zmuszając ich do regularnych wypłat pieniędzy. Podczas rozpoczynających przedsiębiorców często obejścia prawa i nie gardzi do czynienia z „kryminalnych” elementów, które mogłyby do pewnej kwoty do uregulowania wszystkich problemów z urzędnikami. Nawet z firmami bliskich bankructwa, wziął „opodatkowane”. Slonovskii zorganizowane grupy przestępcze, których skład był rozbieżne (.. gracze Ex-piłkarz, trenerów, sporty walki, mechanika, frezarki, itp) dla początkujących rozwinięte normalnie: udowodnić swoje możliwości, „potencjalny” bandyta musi znaleźć nowy punkt, który mógłby narzucać hołd.

Ale z czasem, Yermolov i Maximov stał blisko „w środowisku biznesowym”, i postanowił „wziąć dach” w przedsiębiorstwa zaangażowane w sektorze wytwórczym.

struktura

We wspólnocie karnej obsługiwane sztywny układ hierarchiczny: najniższy szczebel zajęte bojowników i zaprowadzili lidera zespołu.

Dla tych, którzy naruszają dyscyplinę, zastosowano surowe kary, aż do fizycznego zniszczenia. Kilka jednostek utworzone brygady. Menedżer zespołu miał pewną niezależność, kontrolowanie terytorium powierzone im. Mógł zdecydować pewne kwestie, w tym finansowe. Brygadziści są odpowiedzialni bezpośrednio Yermolov lub jego pełnomocnika.

Walka o strefy wpływów

Jednak dla „slonovkih” wszystko nie było tak różowo. Zaczęli stawać na drodze konkurencji, a mianowicie grupy Kochetov, Ayrapetovskaya i Arkhipovskaya, która miała również istotny organ w Riazaniu. Początkowo pojawiające się konflikty wszystkie partie próbowały rozwiązać pokojowo, ale potem sprzeczności zaczęła rosnąć, a jedynie w celu rozwiązywania sporów bez użycia broni było niemożliwe. W 1993 roku, jeden z „strzałką” było zderzenie przywódca gangu Victor i Wiaczesław Ayrapetova Yermolov. Pierwsze sportu zawodowego, i dlatego wygrał walkę z liderem „slonovkih”. Ale kojarzy Yermolov chcieli zemsty za pobicie szefa. Oni najechali kąpiel, w której „wzrosła” ayrapetovtsy i zaczął ich bić. Jednak większość Ayrapetova instytucja publiczna nie była tak Slonovskii OPG (miasto Riazaniu) uznał kwestię otwartą zemsty.

rozgrywka trwa

Na jesieni 1993 roku nie było jeszcze „wpływ” na gang Victor Ayrapetova.

nieznani sprawcy otworzyli ogień na „ayrapetovtsam” klubu „Ryazselmash” rośliny. Ich przywódca, ukrywając się przed kulami kolumny, nie został ranny, ale niektóre z jego wspólników zostało zastrzelonych. Po tym incydencie Airapetov udał się do stolicy, a stamtąd kierował „Trust”.

Postanowił pozbyć się przestępców. Na wiosnę 1994 roku z pistoletu został zastrzelony Max. Za nim zabito przywódcę zorganizowanych grup przestępczych „Slonovskii” Wiaczesław Yermolov. Zaplanowano, że podczas pogrzebu Nikolaem Maksimovym w kościele Wniebowstąpienia, Siergiej manekina (członek Ayrapetova gang) będzie wysadzić „święte miejsce”, gdzie będzie „Slonovskii” za pomocą urządzeń zdalnych. Jednak, gdy bandyta jest w odległości polutorasoten metrów od świątyni, wybuchowej mechanizmie nagłego obciążenia z zdalnych alarmów samochodowych.

Po tym, „Slonovskii” pragnął zemsty. Zabili Sergei Ayrapetova (brat lidera), który nigdy nie został powiązany z przestępczością. Spodziewano się, że Wiktor przyjdzie na pogrzeb swego brata, a następnie „Slonovskii Tale” będzie sobie z tym poradzić. Ale on nie przyszedł, i nakazał jego wspólników, aby podjąć walkę z konkurencją.

Dopiero jesienią 1995 Slonovskii OPG (Riazań) był w stanie poradzić sobie z Ayrapetova. Samochód został zatrzymany przez lidera policję zamieszek kapitał, którego personel umieścić na Victor i jego strażnicy kajdanki. Przebrany za sił bezpieczeństwa „Slonovskii” Ayrapetova zabrany w nieznanym kierunku, a tydzień później w Moskwie na uboczu drogi Riazań odkryto jego ciało.

Eksperci szacują, że w latach 1994 i 1996 oddziałów Wiaczesław Yermolov przeprowadzono ponad osiemdziesiąt zamachów.

Era „Slonovskii” reguły w Riazaniu

Eliminując jego głównego konkurenta w sprawach w imieniu Victor Ayrapetova „Slonovskii” stał się jednym z najpotężniejszych gangów przestępczych kraju. Śmiało podszedł do udanych przedsiębiorców i narzucać im swoje usługi. Niesforny czeka na ciężką karę. Jak już podkreślał, Slonovskii OPG obkladyvayut hołd nawet nierentownych i obiecujący biznes. Z biegiem czasu, „baza klientów” gang jest tak spuchnięte, że jasny harmonogram został sporządzony, kiedy i kto powinien przyjść w Riazaniu. Oszuści pieniądze wniesione do centralnego stadionu.

Z punktu widzenia bandytów przyszedł i Roma, którzy byli zaangażowani w handel narkotykami. Po jednym z nich nie chciał oddać hołd „Slonovskii”, a następnie włamał się do śmierci, a jego żona w ciąży został dotkliwie pobity.

Jeszcze kilka pozycje przychodów

Pod koniec 1993 roku zaczął być realizowany oszukańcze systemy z notatki post-kredytowej. Slonovskii OPG nie może wziąć tego rodzaju kolei „karne” zarobki. Na oszustwa z kutej poradę zauważa bandytów „zarobione” 900 milionów rubli. Po próbowali uszkodzić o 19 mld rubli, ale było nieskuteczne.

Przestępcy zysków z turystyki, pieniądze z wycieczki na Esenin miejscach trafia bezpośrednio do kieszeni. Aby zwiększyć głośność przepływów finansowych nie był wrażliwy Slonovskii OPG i organizacja piramid finansowych.

finał

Ale, ostatecznie, w systemie organów ścigania, nie było ludzi, którzy wojnę grup przestępczych w Rosji. Wśród nich jest badacz prokuratora regionalnego Dmitrij Plotkin. Po przeanalizowaniu sytuacji, detektyw sobie sprawę, że bez skoordynowanej pracy organów ścigania Slonovskii OPG (jeden z najbardziej brutalnych gangów) może uniknąć kary.

Sprawa hiper

Zespół powstał dochodzenie, które oprócz badacza wszedł UBOP Vladimir Tsepkov i Alexander Makarov, a aż kilku przedstawicieli organów ścigania. Zdecydowano, w pierwszej kolejności, aby pozbawić zorganizowane liderów grupy przestępczej i jego ideowych inspiratorów. Potem trzeba było pracować, tak że zwykli członkowie gangu zgodził się dać dowody obciążające ich szefowie przestępstw. Pogodne i skoordynowane działania brygady wkrótce obchodzić oczekiwanych rezultatów. W zatrzymaniu przestępców nawet pomagając gubernator regionu Riazań.

Badacze byli w stanie ustalić winy „Slonovskii przyjaciół” do popełnienia morderstwa, kradzieże, oszustwa, wymuszenia, popełnionych na terytorium ich miejscu zamieszkania.

Badacze pobierana grupę 22 przywódców Slonovskii”i wszyscy oni otrzymali znaczny okres pozbawienia wolności. Jednak Wiaczesław Yermolov i dwaj bandyci (Aleksandru Gorelovu Sergei Danilevich) udało się uciec z aresztu, ale ranga i plik „slonovtsy” powiedział o sprawach karnych swojego szefa, to grupa przestępcza rozwiązany. „Wszystkie” „słonie” zarobił aż 214 lat więzienia z niewiele.

Wiaczesław Yermolov, i kilka innych menedżerów Slonovskii OPG są w federalnej listy poszukiwanych, według nieoficjalnych informacji, lider grup żyjących w Europie.

Jednakże, istnieje punkt widzenia, zgodnie z którymi gang nie zostanie wyeliminowana, to po prostu ewoluowały strukturalnie. Zwolennicy tej teorii uważają, że „Slonovskii Tale” został przekształcony w struktury państwowe i zniknął w biurokracji. Fakt ten jednak nie ma podstaw naukowych.