443 Shares 8361 views

Przestań się nękać! Dowiedz się, jak się uspokoić i zacząć żyć

Nie jest tajemnicą, że negatywne uczucia szkodzą osobie, która ich doświadcza. Gniew stopniowo zabija wątrobę, niechęć nie trawią żołądka, podrażnienie zakłóca serce, stres wzrasta w jelitach … Lista ta może być kontynuowana, ale najważniejsze jest wiedzieć, jak się uspokoić i zacząć żyć pomimo wszystkich kłopotów.

Kłótnia

Wcale nie jesteś jedyną osobą, która kłóci się z krewnymi, znajomymi lub zupełnie obcymi. Ponadto nie różni się od bezwzględnej większości. Zaakceptuj to jako fakt. Być może wtedy łatwiej będzie Ci się opanować. Jednocześnie pytanie, jak się uspokoić i zacząć żyć, a raczej kontynuować w zwykły sposób, nie staje się mniej istotne. Działasz tak, jak większość rozsądnych ludzi, jeśli zdecydujesz się na papieros lub, co gorsza, na alkohol, pomożesz spłacić burzę niechęci.

Droga do uspokojenia i rozpoczęcia życia:

Aby uratować siebie i swoich bliskich przed skutkami załamania emocjonalnego pomoże uporządkowanego oddechu:

– trzy uderzenia serca – oddech;

– dwa uderzenia – przytrzymanie oddechu;

– trzy ciosy – wydech;

– dwa pociągnięcia – przytrzymanie oddechu.

Wymierna zmiana sytuacji. Oczywiście, nie bardzo dobrze, jeśli zabrakło Ci pokoju, dosłownie zatrzaskując drzwi, ale teraz musisz przynieść uczucia w porządku. Ważne jest, aby nie wracać mentalnie do tematu skłotowania i przeżuć negatywne ciało, przypuszczalnie, więc trzeba było to powiedzieć i tak … Spójrz na siebie oddzielony, oczyma innej osoby, powtarzaj: "Tak, jestem zły. Ta sytuacja mnie wkurzyła. To minie, jak wszystko przechodzi. Im szybciej, tym lepiej dla mnie i dla ludzi, dla których jestem odpowiedzialny. Poradzę sobie z tym uczuciem, bo jestem silniejszy niż ktoś może zdecydować. Wiem, jak się uspokoić i zacząć żyć … "

Po tych słowach po prostu musisz zrobić coś miłego dla siebie. Co lubisz: patuj na kota lub odebrać kilka liści jesiennych, jeść cukierek lub kupić trochę na wędkowanie, itp.

Jeśli jesteś wierzącym, nadszedł czas odwiedzić kościół i zapalić świecę dla tych, którym skierowane są wszystkie twoje ostre uczucia. Pomyśl o tych ludziach dobrze, zastanów się, dlaczego ta sytuacja miała miejsce w Twoim życiu, co uczy cię, jakie lekcje powinny się nauczyć, aby to się nie powtórzyło?

Jak się uspokoić i zacząć żyć, jeśli jesteś zmuszony do stale otaczać ludzi, którzy denerwują cię?

Dzieje się tak, gdy kilka rodzin mieszka w tym samym mieszkaniu lub w pracy jest wysoko wypłacone, a pracownicy lub szef to osoby konfliktu. W takim przypadku pomocne będzie pobłażliwe podejście do "drażniących". Pełny lew nie poluje na myszy. Niech ta osoba raduje się z jego małego zwycięstwa, jesteś moralnie silniejsza i po prostu niech to zrobi. Nie zaczynasz szczekać z psem ulicznym? Najprawdopodobniej nawet nie zwracaj na to uwagi, podczas gdy "przecina gardło". Tutaj – tej samej sytuacji.

Rozwód: jak żyć?

Rozdzielanie nigdy nie jest łatwe. Siła doświadczeń emocjonalnych w każdej osobie jest indywidualna, więc zasadniczo nie może być ogólnie przepisu. Najlepszy ze wszystkich, jeśli znajdziesz siłę i zdolność umówienia się na spotkanie z specjalistą lub przynajmniej przeczytać książki na ten temat. Na przykład Dale Carnegie: "Jak przestać się martwić i zacznij żyć". Audiobook, nagrane z tego źródła, pomoże nie tylko w radzeniu sobie z tymi doświadczeniami, ale także o Twoim czasie. Graj to wygodnie, bez przerywania pracy domowej lub w drodze do pracy.

Najważniejsze – nie nękaj się. Pamiętaj, że jesteś odpowiedzialny za tych, którzy są z Tobą.