435 Shares 4022 views

Syndrom "ciotki": przyczyny, znaki i sposoby walki

W 50 – 30 – to marzenie ponad połowa kobiet. Oszczędź piękno, młodość, przyciągnąć uwagę mężczyzn, być kochanym i pożądanym nie jest wszystkim. Jak osiągnąć wewnętrzną harmonię, zachować młodzieńczy duch, wesoły duch? W końcu kobieta jest tak ważna tak długo, jak to możliwe, aby utrzymać "dziewczynę" w sobie i nie przekształcić się w niezgody "galosh". Wielu z nich słyszy tzw. Syndrom "ciotki". Chodzi o kobiety, które w trzecim dziesięcioleciu przekształcają się w ponury ciotkę. Takie kobiety przestają się podążać, rozczarowani życiem, wpaść w desperencję, tracić seksualność. Jeśli spojrzysz im w oczy, w nich nie ma absolutnie żadnego światła, tylko wymarły wygląd. Takie kobiety nie marzyły o niczym.

Syndrom "ciotki" – stan umysłu

Co oni – "ciotki"? Te kobiety wysuwają się zawsze i wszyscy, nie zauważają najbardziej podstawowych wad i wad innych. Widzą niesprawiedliwość i oszustwo na każdym kroku. "Ciotki" zaczynają irytować dzieci, mężów, obcych. W przyszłości są nieszczęśliwi nawet przy zimnym wietrze lub za gorąco.

W swoich trudnościach i problemach "ciotki" obwiniają wszystkich, a nie siebie samych. Takie osoby tracą najlepsze kobiece cechy. Nie rosną, nie rozwijają się. Nie zmieniają się jak jasne stylowe kobiety. Wszystkie te zmiany w czasie, mąż zaczyna zauważać, które towarzyszą kłótnie, skandale, histeryka.

Syndrom "ciotka" często pojawia się stopniowo i niedostrzegalnie. Aby taki proces przebiegał sam w sobie, nie jest możliwe. Po pojawieniu się kilku objawów lękowych musisz natychmiast podjąć pracę i rozpocząć odwrotny ruch.

Zmiany zewnętrzne

Syndrom "ciotka" ze stanu wewnętrznego idzie na zewnętrzne odchylenia. Najbardziej znanymi oznakami takiej reinkarnacji są:

 • Kobieta w ogóle nie interesuje się modnymi rzeczami.
 • Pojawia się nadwagą.
 • Preferuje się luźną odzież: bezwartościowe koszulki i bluzki.
 • Buty są preferowane na niskim obcasie.
 • Całkowite oszczędności na sobie.
 • Ubrania nie pojawiają się w szafie.
 • Wolny czas spędzasz oglądając swoje ulubione seriale telewizyjne.
 • Nie wyrzuca rajstopy, która strzela strzałę, ale wkłada je pod spodnie.
 • Najbardziej odpowiednią fryzurą jest krótka fryzura.
 • Nie odwiedzaj salonów piękności.
 • Nie zależy na reakcji innych na wygląd.
 • Przestań używać kosmetyków.
 • Uważa, że najlepsze ubrania, fryzury, muzyka były tylko w młodości.
 • Jej styl to kobieta w szlafroku.
 • Ulubione słodycze to słodycze, a nie owoce.

W żadnym przewodniku medycznym nie można znaleźć syndromu "ciotka". Objawy zmiany w kobiecie mówią, że w życiu nadal jest to prawdziwe zjawisko.

Niepokojące objawy

Syndrom "ciotka" czasami zaczyna się, gdy kobieta stara się mieć czas na wszystko. W rezultacie staje się zmęczony i obserwuje się następujące objawy:

 • Przewlekłe zmęczenie, utrata energii;
 • Zmęczenie fizyczne, zniechęcenie;
 • Granie, niepowodzenia u bliskich;
 • Utrata seksualnego pragnienia;
 • Drażliwość, bóle głowy;
 • Utrata łatwego i spontanicznego podejmowania decyzji;
 • Brak miłości do siebie;
 • Ciągłe niezadowolenie z działań innych;
 • Kategoryczne stwierdzenia dotyczące wszelkich działań;
 • Nieprzyjęcie opinii kogoś innego;
 • Histeria, agresja;
 • Niechęć, akceptacja stanu ofiary, wzywa do sprawiedliwości;
 • Niskie moralne działania związane z zazdrością;
 • Nieprzeparta potrzeba plotkowania.

Należy zauważyć, że kobiety stylizowane mają również 24 godziny na dobę, ale nie ignorują pomocników, umiejętnie prowadzą swoją działalność, mierzony styl życia. "Obabi" jest najłatwiejszy i utrzymać swoje ciało i duszę w normie, którą musisz stale pracować nad sobą.

Zaburzenia w związkach

Wygląd w kobiecie objawów zespołu "ciotki" może prowadzić do chłodzenia relacji męża i żony. Wiele z nich zwraca się do rodzinnych konsultantów. Czasami małżonkowie się ukrywają przez długi czas, że ich życie stało się wspólnym zamieszkaniem w czterech ścianach, nie więcej. Kobieta w szacie nie może przyciągnąć męża przez całe życie. Para ma wiele wspólnego, zaczynają oddawać się dzieciom. Nieruchomość udało się już zebrać, a także długów i problemów. A co dalej?

Bycie idealną żoną nie jest łatwe

Są pary, które razem spędzają wakacje albo wybierają się do restauracji. A dla niektórych, po zniknięciu kobiecych zalet żony, rzeczy są jeszcze gorsze. Zwłaszcza dotyczy to pary mieszkających w małych miastach i wsiach. Jeśli spojrzysz na kobietę, jest wiele takich "ciotek". Częściej niż nie, w młodości nie byli księżniczkami, nie świecili z łaski. Ale dobrze przygotowane i eleganckie kobiety były zawsze doceniane, ponieważ wiedzą o ich wartości.

Co narzekają na pary, gdy przyjeżdżają do psychologa? Życie osobiste i harmonijne relacje znikają z ich orbity. Często żona narzeka, że ten mąż przestał być doskonały, zepsuty, nie nosi go w ramionach, nie daje kwiatów i prezentów. I powód może być wewnątrz kobiety.

Przybliżona skarga klienta

Po przyjęciu do doradcy rodzinnego trzydziestoletniej kobiety, która utknęła w życiu, przyszło:

"Mój mąż i dzieci są bardzo zdenerwowani tym, mój mąż stara się pomóc mi w pracach domowych, ale czasami mogę krzyczeć na niego bez powodu.

– Jak reaguje na to?

– Najpierw uspokoiłem się, żartowałem. Potem zaczął odchodzić w milczeniu, a pewnego dnia po prostu krzyknął i znieważał mnie w zamian. I jestem bardzo dotkliwy. "

Pacjenci mężowie próbują w jak najlepszy sposób uniknąć sytuacji konfliktowych w takich przypadkach. To samo stało się z tą damą. Ale każda cierpliwość kończy się, po długim podbiciu, po prostu pęknie. Może to prowadzić do tego, że partnerzy chłodzą się ku sobie nawzajem i oddalają się. Wtedy mąż w poszukiwaniu uczucia i ciepła może przełączyć się na kogoś innego. A ci, którzy chcą dzielić się ze sobą, z pewnością się znajdą.

Ta kobieta wydaje się, że jej mąż tego nie zrobi. Mimo to nie musisz zmieniać się w zwykłą przeciętną kobietę, która czasem okaże się suczką. Wielu zachowuje się w ten sposób. Jeśli nic nie zmienisz, możesz pozostać w tym miliardowym batalionie "ciotek". Nie chcesz uzupełniać tych szeregów.

Psychologowie w takich przypadkach radzą kobietom usuwać zespół "ciotki". Musisz pokazać męża, że przed nim nie jest żoną, ale szczęśliwa piękna kobieta. Najpierw musisz nauczyć się wyrażania życzeń w uprzejmy sposób, słuchać jego opinii. Wszelkie niezadowolenie można przenieść na żądanie lub życzenie.

Po takich konsultacjach kobiety rozumieją, że nie chcą widzieć siebie w szeregach "ciotek". Poradnik psychologa jest doskonałym motywatorem do restrukturyzacji modelu jego reakcji.

Pyszne jedzenie – wszystko się zaczęło

Na początkowych etapach "ciotki" są chciwe i gluttons. Lubią jedzenie, są zawsze głodni. Wyglądają z zazdrością na ich szczupłe dziewczyny, nie chcąc zrozumieć, że z ich uzależnienia od pysznego jedzenia nie można mieć godnych form kobiet. Takie panie wyjaśniają ich kompletność – złe ekologia, nieprawidłowe funkcjonowanie metabolizmu, siedzący tryb życia, brak czasu, ale nie przejadanie się.

Smażone ziemniaki z sieknięciem, naleśniki z skondensowanym mlekiem, makaronem i gulaszem, ciastka z masłem zawsze mają pierwszeństwo przed tymi kobietami. Chcą wyglądać dobrze, ale nie mogą przestać jeść. Zewnętrzna transformacja w "ciotkę" rozwija się w negatywne emocje, atmosferze złej woli.

Mini Tajemnice Broni

Walka z zespołem "ciotki" powinna odbywać się w następujących działaniach:

 • Wyklucz z ich nawyków taki format wyjaśnienia relacji, jak korespondencja i rozmowa telefoniczna. Rozmówcy, którzy są daleko od Ciebie, nigdy nie mogą dzielić się swoimi uczuciami. Takie niezgody powodują niechęć do powrotu do domu. Będzie lepiej, jeśli osoba w ciągu dnia ma tęsknić za tobą i przyjść w dobrym nastroju.
 • Każdego dnia musisz wypełnić interesujące wydarzenia, które mają pozytywne emocje. Wszystkie Twoje czynności nie powinny składać się tylko z domu i pracy, warto poświęcić więcej czasu na swoje hobby, zarejestruj się w basenie lub fitness, udaj się na koncert ulubionego artysty, spacerując po wieczornym mieście. Nowe hobby i zainteresowania pomogą Ci radzić sobie z negatywnymi przejawami w swoim zachowaniu.
 • Konieczne jest przeprowadzenie czyszczenia sprężyn w głowie. Trzeba zacząć od dbania o siebie. Nie pójdziemy do salonu kosmetycznego, odwiedzimy kilka butików. Jeśli masz możliwość skontaktowania się z psychologiem, to jest to tylko powitanie. Pomoże to pokonać zespół "ciotki". Psychologia kobiety wymaga stałego zamawiania się w środku.

Prawidłowo spotkać się rano i wieczorem

Wszystko zaczyna się rano. Tylko kobieta zależy od tego, co mężczyzna będzie o niej przez cały dzień. Bardzo ważne jest, aby rano zacząć ładować, aby być w dobrym nastroju. Nie powitaj małżonka, marszcząc brwi, senny i złośliwy. Możesz rozkoszować się filiżanką pachnącej kawy, a dla swojego męża gotować szybkie pyszne śniadanie. Nie zapominaj o tkliwości w związku. Dobrym zwyczajem jest pocałunek swoich bliskich przed opuszczeniem domu.

Wieczór jest momentem dla komunikacji rodzinnej. Możesz porozmawiać z mężem o problemach, które zgromadziły się w ciągu dnia, ale nie przejdź gorących debat. Lekki obiad, prysznic kontrastowy pomoże usunąć negatywny ładunek dnia.

Podstawowe metody walki

Przed jej powstaniem każda dama przechodzi przez trzy etapy: dziewczyna, dziewczyna, kobieta. Ten ostatni oznacza matkę i babkę. Aby nie zabijać zasady żeńskiej w każdym z tych etapów, warto przestrzegać następujących przykazań:

 • Do jakiejkolwiek działalności należy upatrywać się z miłością, bo pani charakteryzuje się tym, co cenuje i kocha.
 • Urok kobiety jest czasochłonnym procesem, więc nie zapominaj o prostych radościach. Niektórzy mają swoje ulubione alkohole, inni mają diamentowe kolczyki lub pierścionek, inni preferują modne sznury z nyplami.
 • Ważne jest poczucie poczucia wolności. Żadna kobieta nie powinna być obciążona poczuciem obowiązku, ponieważ jest podniecająca.
 • Opinia opinii publicznej nie powinna stać się priorytetem dla kobiet. Szczęśliwe panie słuchają tylko samych siebie i swoich bliskich.
 • Seksowne stroje i buty na obcasach pomogą przyciągnąć podziwiające spojrzenia mężczyzn.
 • Natura kobiet wymaga regularnego seksu.
 • Odzież powinna być wybrana nie dla kobiet, ale dla mężczyzn.
 • Wszelkie niepowodzenia nie powinny być przeprowadzane w celu publicznego przeglądu i dyskusji.

Bycie "ciotką" to osobisty wybór

Kobieta powinna świecić z życzliwością, miłością, delikatnością. Przed każdym z nich jest wybór: być nudną "ciotką" lub złośliwą, gorącą damą. Każdy przedstawiciel sprawiedliwego seksu jest wyjątkowy, podobnie jak ten świat. Więc dlaczego nie znajdziesz radości w tym życiu? Małe figle będą tylko korzystne. W wolnym dniu można jeździć na rowerze lub, co więcej, na rolkach. Wszyscy chcą dorosnąć. Naciśnij tę chwilę w miarę możliwości – w rękach samych ludzi. Aby utrzymać jasną, dotykową, młodą twarz w starości, musisz dokonać właściwego wyboru i stać się szczęśliwą kobietą.