238 Shares 8963 views

Konserwacja i pielęgnacja dla świnek morskich

Świnki morskie – te miłujący pokój i zabawne zwierzęta żyjące w Ameryce Południowej, już dawno stał się ulubionym pet w wielu gospodarstwach domowych. Istotną rolę w tym było to, że dbanie o świnkach morskich nie wymaga wiele wysiłku. Radzenia sobie z nią i dziećmi.

Świnka to zwierzę ziemi nazwany na piszczenia że opublikowanych w strachu, a także typowe „Grunt”, kiedy jest spokojny.

Dom dla świnki morskiej

Obudowa dla świnek morskich może służyć jako klatka lub terrarium, w zależności od rasy zwierzęcia. Jeden lub parę świnek się wzdłuż dobrze w skrzynkowej klatki 40-50 cm, wysokość strefy, patrz 40h70 przypadku zwierząt hodowlanych wymaga specjalnych komórek o dwóch poziomach: dolna – ciało stałe, górne – stojak .. Gdy zawartość grup jesteś w pojedynczej komórce mieszczą się w jednego samca do 5-6 samic. Świnki morskie – dość spokojnie zwierzęta i dogadać się ze sobą harmonijnie.

Według lekarzy weterynarii opiekujących świnek morskich nie jest skomplikowana, ale ważne jest, aby pamiętać, że odgrywa ważną rolę w utrzymaniu zwierząt miotu. Zaleca się stosować tylko drobny trocin drzew liściastych jak trociny z drewna iglastego może powodować reakcje alergiczne u tych zwierząt.

Menu śwince

Gdy zawartość świnki morskiej należy uważnie monitorować swoją dietę. Zwierzęta te powinny otrzymywać różne rodzaje paszy (soczyste ciągłe) i siano. Typowo, paszy nich są: trawy, siano, buraki cukrowe, marchew, owies, lekko wilgotne otręby pszenne z dodatkiem soli, produkty mleczne, mączka kostna i kreda. Ponadto, codziennie paszy lub wody, świnki morskie należy mieszać do kompleksu witaminy.

Ze względu na fakt, że jedzenie świnek morskich wystarczającą liczbę korzeni i soczystych ziół, w wodzie nie muszą. Jednakże, kobiety w ciąży należy umieścić butelkę wody z czystą wodą przez około 2-3 dni przed ocieleniu.

Świnka morska: pielęgnacja i konserwacja

Residence świnki morskie dwa razy w tygodniu powinny być dokładnie oczyszczone. Ale nie zapomnij o codziennym czyszczeniu, które muszą być wykonane przed karmieniem (aby zastąpić wanienka wody, zdjąć kąt dressing).

Aby uniknąć wszy, starannej opieki nad świnek morskich. Aby to zrobić, należy umyć je szamponem dla dzieci. Ponadto, w razie potrzeby trzeba wyciąć paznokcie u zwierząt. Jednocześnie odciąć końcówkę paznokcia tylko światła bez wpływu na jego ciemną część.

łączenie w pary

Nie zaleca się kojarzenie tych zwierząt przed 4 miesiące. Ciąża trwa około dwóch miesięcy, po czym 2-4 rodzą się całkowicie uformowane, pokrytą wełną dziecięcego. Po wyschnięciu wyłączone, gdy dzieci są już w stanie stanąć mocno na nogach. W ciągu miesiąca, jedzenie dla nich jest mleko matki.

Świnki morskie i dzieci

W trosce o świnkach morskich – to przyjemne zajęcie, które przynosi radość tylko dzieci. Ale ważne jest, aby wyjaśnić, że te słodkie zwierzęta w potrzebie starannego traktowania. Nie mogą być one podnoszone przez kark, wstrząsnąć. Spadek świnki morskiej, nawet w przypadku małej wysokości może prowadzić do ich śmierci. Konieczne jest zwłaszcza, aby chronić te zwierzęta z innych, większych zwierząt, takich jak koty.

Wykonując te proste, ale ważne wskazówki dotyczące użytkowania i konserwacji świnek morskich, będzie długo cieszyć się towarzystwem tych śmiesznych i uroczych zwierzątek.