705 Shares 7567 views

Przeszczep ficus a zwłaszcza intensywnego wzrostu opieki.

Ficus od dawna uważana za jedną z najbardziej popularnych roślin. Przez chwilę niesprawiedliwie wygnany z którego niedawno powrócił. Tylko ludzie docenili prostotę oraz ogromną różnorodność roślin, które zachwyci gumowych. Tylko czasami podnieść pewne trudności, które można łatwo pokonać, jeśli bliżej przyjrzeć się wymaganiami ficus.

Najtrudniejszym i odpowiedzialny – ficus przeszczepu, który jest poważną szkodę dla zakładu. Ficus po tej procedurze długi czas nadchodzi, znacznie wolniej, aw niektórych przypadkach – z resetów liści. Nie boję się warto, bo po krótkim czasie, twój przyjaciel wróci do normy. Jeśli proces wzrostu został spowolniony przez dłuższy czas, należy go dokładnie zbadać pod kątem obecności szkodników. często wybierają rośliny z soczystych liści, które nie są w stanie oprzeć się ich atak. Ponadto, wiosną i latem – w okresie zwiększonej aktywności różnych szkodników, więc ficus, podobnie jak inne rośliny, nie powinniśmy ignorować.

Jeśli nie wiesz jak przesadzają ficus, zbadaj. Spróbuj określić jego gatunek. Jeśli zwykły ficus zamieszkał w swoim domu, sytuacja jest dość prosta. Ficus przeszczep w tej sprawie odbyło się na wiosnę, gdy korzenie roślin w pełni pleciony ziemi com. Dowiedz się o to łatwe – podnieść pulę wystarczy. Jeśli korzenie wychodzą z otworów drenażowych, nadszedł czas, aby przesiedlenia. Gdy otwory odpływowe są małe, można delikatnie przechylić roślin i spróbować usunąć go z puli. Jeśli kwiat jest łatwe do poślizgu, a ziemnych pokój całkowicie w korzeniach ficus przeszczepu jest nieuchronne.

Aby przesadzają ficus przygotować mieszankę gleby, choć niektórzy wolą kupić gotowe w sklepie. Należy zwrócić uwagę na obecność w odpowiednim naczyniu, które powinny być 5 centymetrów większy niż stare. Często są oni poinformowani o pulę, która jest więcej niż 2-3 cm, ale zależy od konkretnego rodzaju gumy roślin, a także z jego osobistą sympatię do ciebie. Tylko niektóre rośliny kauczukowe są bardzo szybkiego wzrostu, a zimą są przesadzane nie jest konieczne. Podczas przeszczepu, to dno garnka dobry drenaż jak ficus nie lubi nadmiaru wilgoci. W tym przypadku, zacznie spadać dolne liście, a to nieplanowane liść piękno roślin nie doda.

Ficus przeszczep powinno odbywać się wiosną lub latem, gdy jest w fazie intensywnego wzrostu. W tym okresie należy podlewać często, ale uniknąć powodzi. Czasami lepiej jest dać trochę suchego glinianego kogoś niż przesadzić z podlewania. Warto również ficus sprayu i dokonać różnych nawozów do wspierania go w okresie wzrostu. Uważaj, że nie ma projektu, jak ficus lubi płaską temperaturę, która nie powinna spadać poniżej 20 ° C

Oddzielny element jest zawsze podświetlony utworzenie bonsai ficus. Opieka (Ficus zatem przedmiotem znaczących zmian) powinien być najbardziej uważać. Nie dążyć do uprawy dać roślinie pożądany kształt, ponieważ może to doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji. Ficus po prostu nie można odzyskać i stracił, a straty są następnie uzupełniane trudne. Ponadto niektóre rodzaje roślin gumy charakteryzują się powolnym wzrostem i kapryśna, więc tworzenie pięknych roślin potrzeba dużo czasu. Jeśli nie jesteś gotów wydać na komunikację ze swoich zielonych przyjaciół, nawet nie zacząć podejmować lepsze bonsai.

W ogóle, Ficus różni mało wymagające opieki, a minimalna uwaga i troska są zdolne do cudów. Osiedlić dom Ficus – i to szybko stają się ozdobą kolekcji dziennym.