784 Shares 9037 views

Ridge Kvarkush Zhigalanskie i wodospady – atrakcje Perm Krai

W bezmiarze permski w głębi lasów borealnych leży unikalny i piękny cud natury – wodospadów Zhigalanskie. Jego nazwa dostali od nazwy rzeki, która ma swoje źródło na wschodnim zboczu grzbietu Kvarkush. Ci, którzy po raz pierwszy chce odwiedzić wodospady Zhigalanskie map poniżej pomoże Ci zaplanować trasę.

krótki opis

Rzeka jest około 8 km, cały nurt jest kaskada, składający się z dużych i małych wodospadów. Szczególnie przyciąga uwagę trzy główne, z których dolna, najbardziej piękny etap, gwałtownie spada z wysokości 15 metrów. Woda jest bardzo czysty, jasny i zimny, rozpyla się we wszystkich kierunkach. To jest zdatna do picia. Ze względu na huk pobliskiego źródła wody nie słychać tak wiele hałasu Zhigalanskie wodospady. Wraz cała scena jest szlak, można obserwować etapy od dowolnej wysokości i wykonywanie pięknych zdjęć.

Prawie na szczycie istnieją tzw rytuał miejsce, gdzie turyści zostawić na gałęzie drzewa wstążki, koronki, tkaniny plamy w pamięci, że odwiedzenia tych miejsc.

Flora i fauna

Wszystko dziewiczy piękno tego miejsca jest w pełni objawia się w godzinach porannych, kiedy wschodzące słońce z jego promienie oświetlają wschodnią część doliny i rzeki. Cały obszar, który otacza wodospady Zhigalanskie, całkiem dziki. Tu można łatwo znaleźć na zające, sarny, przypadkowo wypłukać słonki lub cietrzew. Niedźwiedzie również nie są rzadkością. Najczęściej przychodzą do turystów w nocy w poszukiwaniu pożywienia.

W pobliżu rosną wysokie cedry i sosny, wierzby i popiołu, w lecie dużo borówki, żurawiny i borówki. Wieś dość skaliste, pokryte mchów i porostów. Roślin pochodzi słynny „złoty korzeń”, jeśli masz szczęście, można znaleźć grzyby.

oferuje turystom

Zhigalanskie wodospady – popularne miejsce dla turystów. Bardzo duża liczba osób, które chcą odwiedzić tajga jest w lecie, jest to najlepsza opcja. Większość biur podróży w tym sezonie oferują zarówno indywidualne i grupowe wycieczki. Koszty te zostały już uwzględnione w kosztach transportu, żywności i usług przewodnika lub przewodnika, a także ubezpieczenia. Ostatni punkt jest bardzo ważny, ponieważ niektóre obszary są bardzo niebezpieczne.

Te miejsca są naprawdę niesamowite. Ridge Kvarkush Zhigalanskie i wodospady są uważane zabytków regionu. Jeśli wspiąć się na szczyt, a następnie otworzyć eleganckie malowniczy widok na dolinę.

Na wiosnę, istnieje również wiele, którzy chcą korzystać z lokalnych piękno. To właśnie w tym czasie koryto rzeki staje się bardziej zamożnych z powodu topniejącego śniegu. Turyści muszą być jednak przygotowani na to, że hotel nie jest w pobliżu wodospadów, więc będzie musiał spędzić noc w namiotach, które mogą być łatwo umieszczone w dolnej części grzbietu.

opinie

Ci, którzy odwiedzili wodospady Zhigalanskih, pozostawiając tylko jasne i pozytywne wrażenia na temat tego miejsca. Ludzie podziwiają piękno, które zapiera dech w piersiach, czyste powietrze z dala od zanieczyszczonych miast. Jest pragnienie, aby tu przyjechać jeszcze raz i jeszcze raz, aby cieszyć się widokiem na ruchliwą strumienia.

wodospady Zhigalanskie: jak się tam dostać?

Przez Zhigalanskim wodospady można osiągnąć na kilka sposobów:

  • Na część regionu Perm dostać się do Krasnovishersk, następnie przejazd do miejscowości Zolotanka i stamtąd wysyłane do południa do Kvarkush. Ridge będą musieli pokonać pieszo (około 1 km);
  • Od Jekaterynburgu trzeba iść na Serovskaya autostrady do miasta Siewierouralsk. Stamtąd kurs wsi Bayanovka i od niego na polnej drodze, utrzymywanie kierunku zachodnim, w odległości 80 kilometrów. Do przewodów wodospad szlak, który jest trudny do pominięcia;
  • Dla fanów ekstremalnej podróży istnieje możliwość, aby tratwa na rzece płynąć Lampe ULS, w pobliżu ujścia którego pochodzi długość ścieżki wynosi około 2-3 kilometrów, co prowadzi do wodospadów.

Porady podróży

Po deszczu zazwyczaj drogi leśne stają się bardziej wytrzymałe, więc fakt ten należy wziąć pod uwagę przy planowaniu podróży. Należy również zaopatrzyć się w dodatkowych puszek benzyny i opon zapasowych, jak w bezpośredniej bliskości wodospadu nie ma infrastruktury. Samochody lepiej wybrać napęd na wszystkie koła i wysoki prześwit jest wystarczający, ponieważ sposób istnieją głębokie baseny, aw niektórych miejscach trzeba przenieść do brodu przez rzekę, bo most jest czasami myje.

Ogółem wodospady Zhigalanskie warto być wizytowane. Jeśli nie przeszkadza resztę z namiotów otoczonych przyrody, jest idealnym miejscem na wakacje. Tu można odpocząć nie tylko ciało, ale również duszę, zapomnieć o zgiełku i trosk. Nic więc dziwnego, te wodospady są uważane za perłę Uralu północnych.