214 Shares 6534 views

Połowy szczupaka w przędzenia października w regionie Leningrad, Moskwa regionu. Połowów pod koniec października

Jak czasami podobno zapalonym rybakiem, szczupaki i październik w Centralnym zespołem rosyjskiej z czymś bardzo podobnym do siebie, prawdopodobnie jego nieprzewidywalności i kapryśność. Często drugi miesiąc jesienią jest chłodna i deszczowa, temperatura powietrza spada poniżej 10 stopni (i odpowiednio, poziom wody spada), a czasami wziąć i dać cała energia słoneczna, prawie jak latem, na tydzień, gdy istnieje takie ciepło, że można nawet opalać się i pływać ! Oraz łowienia szczupaków w październiku – czasami okazuje się nie do końca przewidywalne, zwłaszcza dla początkujących wędkarzy przeszkolonych. Ale liczyć wszystko nikt jeszcze nie udało. Ale doświadczeni ludzie są przygotowane z wyprzedzeniem o ewentualnych zmian pogodowych i ryb.

Meet uzbrojony szczupaka

Rybacy czasami sugeruje pewien bagaż doświadczeń i incydentów oraz różnych niespodzianek (nie zawsze przyjemne), które wystąpiły podczas połowów. Dlatego, jeśli do połowu szczupaków w październiku, doświadczony wędkarz nigdy się pierwsza dostępna pod pachą rozwiązania jest to, jak można to zrobić, na przykład, w okresie letnim. Zatrzymuje się na myśl, optymalnie. W rzeczywistości, wielu zagorzałych towarzysze poradził, oczywiście, jeśli pozwalają na to zasoby i możliwości, aby mieć kilka (dwa lub trzy) z przędzenia w sprawie połowów. Ale z więcej niż prosty zestaw jesienią może wydać efektywnie połowów. Wiele osób uważa, najlepszą jig broń spinning długości około 2,7 m Niektórzy mówią, że trzpień nie powinna być mniejsza niż 2,4 m, a korek testu -. 10 do 40, w dużych, i istnieje zależność od tego jak dużą wodzie idziesz do połowu drapieżników, jeśli do połowu szczupaków w październiku. Kołowrotek do walki zbytnio nie warto oszczędzać, powinna ona być szybko odpowiedź, wysokiej jakości, z dobrym odbiorem na długości i autostopem. Jako rusztowania odpowiedniego pojedynczego włókna lub pleciony 0,25 0,12-0,20 dobrych producentów.

Wędkowanie na rzekach w październiku: że warto zastanowić się

Październik – specjalny miesiące jesieni. Wydaje się, że już latem, ale także aż mróz jest jeszcze daleko. I oczekiwać lodu – a nawet dłużej. Ale z tym wszystkim, wiele gatunków ryb słodkowodnych ma urlopu od ich siedliska letnim, i są w trakcie migracji z płytkiej wodzie do głębokości. Zwykle towarzyszy temu Pike stad (leszcze lub karaluch, na przykład). Dlatego staje się bezcelowe szukać drapieżników w wodach płytkich, w zwykłych miejscach letniego żerowania. Pike połowów przędzenia odbywa się w październiku w rzekach jest bliżej do łóżka, w porównaniu na przykład z września. Przesuwanie i priorytet w wyborze rozwiązuje.

Na łódce

Oblov szczupak w październiku na rzekach jest możliwe tylko z łodzi. Tak więc, jeśli można dostać woblery i dystansu biegu, połów szczupaków w październiku na przędzenia jest prowadzona głównie z łodzi w sierpniu i we wrześniu od brzegu zauważony drapieżnika. Wyjątek – jeśli ścieżka biegnie tuż pod strefie przybrzeżnej, a limit odległości odlewania nie więcej niż 100-120 metrów. Tu znowu ma ona zastosowanie i ciężkie przynęty.

Na tej samej łodzi rybackich w październiku na rzekach posiadanych przez rutynę sprężyny. Typowe metody: zgrzeblania spiętrzone, wykrawania górną brovok, zaloty zaczepów streamflow i innych miejscach (w dużych zbiornikach wielkości). Stosuje te same przyrządy, Crankbaits cięższe (penetracja 7-8 m), łyżki i obrotnice przy przesyłaniu i silikonu.

Na małych stawach

Nie połowów w październiku różni się od przebiegu jego głównych rzek i jezior. Dla Mid-Autumn Festival charakteryzuje się smakiem dla doświadczonego rybaka. Ryby nie są rozproszone w całym zbiorniku, ale koncentruje się w niektórych miejscach, że można, przy odrobinie szczęścia i umiejętności do oszacowania. Proces przesuwając go do zimowania miejscach. Z tego powodu, małe stawy produktywny łowienia szczupaków w październiku może przynajmniej codziennie. Trzeba tylko zidentyfikować łowiska – wystarczającego stężenia paszy ryby. Nie będzie aktywny i nie zauważył drapieżnika.

Troling jako sposób wytwarzania

Października, kiedy szczupak aktywnie poluje na górnej krawędzi kanału piętrzyły się – w optymalnym czasie trollingu, aby wypróbować całą gamę dostępnych przynęt. Tak więc, na dużych zbiorników wodnych, można użyć sonaru, ale można po prostu pójść na ich tras wiosnę (koniec marca – początek kwietnia), jeśli nie jesteś nowy biznes rybacki. Podczas łowienia szczupaków w październiku przyniesie najlepsze rezultaty, i prawdopodobnie można złapać dobrą Trophy, który nie jest dovylovili w okresie wiosennym. Jednak konieczne jest, aby przestrzegać i niektóre konwencji. Na przykład, trolling łodzi powinny pochodzić ze zbyt dużą prędkością – nie należy prowadzić pojazdów na miejscach catchability jak wodolotem. Optymalne okablowania prędkość lub wobbler przynęt do trollingu, wiele rybacy pomyśleć o 2-3 km / h, albo trochę szybciej. Im bliżej dana prędkość, tym większe prawdopodobieństwo, zobaczysz, będzie się działo kęs.

Łączenie metod połowu

Można korzystać z następujących kombinacji: trolling na krawędzi kanału, a następnie – w zakotwiczaniu interesujące miejsca i wyjścia jig Oblov jamek i rozdarcia, nagromadzenie kamieni dennych. Czasami na trolling z łodzi mogą być stosowane do 5 prętów. Specjalna Glider rzuca przynętę dla różnych stron większej szerokości statku (zazwyczaj do 7-8 metrów). Pozwala to na wykorzystanie takiej ogromnej ziemi, ale, oczywiście, wymaga pewnych inwestycji materialnych i umiejętności doświadczonego rybaka.

Z łodzi w pion

Czasami sposób łowienia wykorzystywane do pion. Używany w tym wielkim zimowych błystki i wyważarki. W ten sposób, poruszając się w dół krawędź koryto, można złapać ryby prawdziwe trofeum! W tym celu należy użyć krótkiego spinning lub kartonu. A jako przynęty – Crankbaits zimę i pokroić duże błystki, rattliny.

czerstwy przynęta

Odłożyć na bok, idąc na ryby w październiku, Poppers, małe woblery, Walker, szybowców, małe gramofonów i łyżki. Ogólna opinia wielu rybaków, jesteś mało użyteczne. Choć istnieją wyjątki, gdy wielkie zabawki Pike odmawia ugryźć. Nadal połowów – nie matematyka, i po prostu obliczyć, że nie jest to możliwe.

Połowów pod koniec października

Ze względu na stosunkowo zimne przystawki pod koniec października – początek listopada, w środku pasa szczupak zaczyna tracić swoją działalność przestaje były tak dobre polowanie i, odpowiednio, dziobać. Na ogół uważa się za późno upadek wielu ryb punkt zwrotny w życiu, jakby tych stworzeń – zimna krwią, a ich przetrwanie zależy od temperatury wody otoczenia. Ponadto (jak płytkich stawach występuje wcześniej, aw dużych – później) drapieżnik zjada i przechowuje podstawowe tłuszczu na zimę. Szczupak zaczyna przygotowania do rutyny zimowego w wystarczająco głębokie i dlatego lodu dołach. Jednak w tym czasie, kiedy było dość zimno, to drapieżny połów ryb może, jeżeli są stosowane trolling z łodzi na przykład. Predator dobrze reaguje na silikonowej ryb, dużych rozmiarów – do 15 cm i więcej! Więc rybacki pod koniec października mogą również okazać się bardzo skuteczne i trofeum. Dużą zaletą późną jesienią, wielu zapalonym Shchukarev uwierzyć, że naprawdę może spaść przędzenie trofeum instancji – od 3 kg i więcej! Doświadczeni rybacy twierdzą, że trolling działa dobrze aż do wygaśnięcia algi (listopad). Ale już do kabiny złowionych szczupaków przyrządów do powstawania lodu na rzece.

Na przedmieściach

Połowy w październiku w Moskwie na szczupaki ma swoje niuanse. Zbiorniki w Moskwie regionu są liczne i bardzo dobrze! Ten rodzaj rybołówstwa jest ulubionym zajęciem Moskali. drapieżnik otwarte wody złowionych głównie na spinning jako dostępna i sprawdzona rodzaju narzędzi. Tu stosuje się różne rodzaje, w zależności od preferencji rybaka i jego możliwości finansowych. W zimnych porach roku, przed wyjazdem do kabiny, szczupak bierze jasne błystki, woblery i silikonu ryb egzotycznych kolorów. Wędkowanie w październiku w Moskwie może być wypłacona do zbiorników wodnych, co jest również bardzo popularne wśród mieszkańców stolicy. Jest skromna opłata dla instruktorów zapewni Ci minimum niezbędne udogodnienia, powiedzieć i doradzić na co najlepszym przynęta do połowu szczupaków jest dzisiaj, pokaże technikę Wpisy i ryby, co jest bardzo przydatne dla początkujących, którzy zdecydowali się złapać dobrą trofeum.

W regionie leningradzkim

Wędkowanie w regionie leningradzkim w październiku na szczupaki posiada również szereg funkcji, które nie mogą być ignorowane, zwłaszcza początkujących. Zbiorniki są przedstawiane Zatoki Fińskiej (który, nawiasem mówiąc, jest złowionych tzw Ling), Ladoga i Onega jezioro, rzeka, kanał, bagna. Szacuje się, że ten obszar jest ponad 40 tysięcy różnych zbiorników o różnych rozmiarach. Można je znaleźć w wielu ryb mięsożernych, w tym szczupaki. Wędkowanie w regionie leningradzkim w październiku, to często wiąże się z wcześniejszym chłodzeniu w miejscach, i dlatego grafika i kilka metod są przesunięte w terminie wcześniejszym. Ale w ogóle, zasady szczupaka rybackiej w październiku pozostała taka sama: spinning, trolling, przynęty, błystki duże, i, oczywiście, niezastąpiony szczęście wędkarstwo!