94 Shares 9811 views

Oburęczność – co to jest? Jak rozwijać oburęczność? Plusy i minusy oburęczność

Oburęczność – co to znaczy? Brzmienie terminu: wrodzone lub nabyte (wyszkolony) równy rozwój prawej i lewej ręce, bez wyodrębniania napęd. Słowo „oburęczność” pojawiła się już w średniowieczu. Tak nazwali wojowników walczy równie dobrze z obu dłoni. Były one bardzo cenione i nagradzane różne wyróżnienia.

oburęczność

Jak wspomniano powyżej, równie dobrze używać obu rąk – to oburęczność. To zależy od rozwoju półkul mózgowych. Lewy jest odpowiedzialny za logikę, a prawy – dla intuicji. Jeśli jedna ręka jest mniej rozwinięta, może być przeszkolony, iw związku z tym będą lepsze i mózg, z którym jest związany.

oburęczność mózg

Oburęczność mózgu – stan, w którym obie półkule działają równocześnie i harmonijnie. Osoba może zatem mieć „żelazną” logiki i mają doskonałą intuicję i percepcji zmysłowej. Ta cecha sprawia, że jest bardziej konkurencyjny. Osoby te często są bardzo utalentowani. Na przykład, Tom Kruz, Nikola Tesla i inni.

W jaki sposób mózg i ręce?

Ludzie, których prawica jest bardziej wysoko rozwinięte myślenie logiczne przeważa nad intuicją. Za to właśnie spotyka się z lewej półkuli mózgu. Osoby, których prawa ręka jest mniej rozwinięty, zdominowany przez percepcji zmysłowej i wielkiej intuicji. Do tych cech jest on odpowiedzialny, odpowiednio, prawa półkula mózgu.

Nabyte i wrodzone oburęczność

Wszystkie dzieci rodzą oburęczność. Ale przez cztery lata, tracą zdolność do utrzymywania się jednocześnie obiema rękami. Wynika to głównie z powodu wpływu wychowawczego, lekarzy i nauczycieli interwencyjnych. Dziecko na każdej stronie nałożone posiadanie prawicy. To trzyma łyżkę, kubek. Prawa ręka uczy się pisać. W wyniku tych dzieci w przyszłości zrobić doskonałe wykonawców, ale bez kreatywności.

Oburęczność nabyte – jest wynikiem szkolenia mniej rozwiniętych ramion (z powrotem utracone zdolności dziecka do dobrze zarówno jednocześnie właścicielem).

Oburęczność – czyli neurastenii?

Objawy oburęczność podobne do neurastenii. Ale to nie jest choroba. Fakt, że ambidexters zmęczony szybko. Ale zmęczenie umysłowe nie powinno być mylone z opóźnieniem. Wszystko humor, napady złości i naprężenia oburęczność tylko dostarczyć niezbędnej rozładowania zmęczone ciało. Po tych „wybuchów” ludzie stają się bardziej spokojny.

Te silne emocje – wynikiem działania prawej półkuli. Lewy jest odpowiedzialny za logikę i nie jest w stanie dostrzec, że nie pasuje do informacji. Dlatego oburęczność może być drażliwy. I to jest prawda przeciążenie mózgu znak.

Naukowcy nazywają neurastenii procesy myślowe przepięcia. W tym przypadku, czasem rozładowania emocjonalnego nie jest możliwe, jeśli istnieje zmęczenie w lewej półkuli. Najlepszym rozwiązaniem do usuwania Surge – Dodaj emocje i zmniejszyć obciążenie psychiczne. Chodzić, tańczyć, aby stać się przynajmniej przez jakiś czas, romantyczny.

Są leworęcznych są uważane za „normalne”?

Lewy zakręt – człowiek, którego prawa ręka mniej rozwinięte. To nie jest choroba, a nie odchylenie od normalnego rozwoju. Oznacza po prostu, że prawa półkula mózgu rozwija się lepiej niż inne. Jest on odpowiedzialny za zmysłowej percepcji i intuicji. Oznacza to, że lewy zakręt, te uczucia są bardziej rozwinięte niż logicznego myślenia.

Czy istnieje wśród zwierząt ambidexters?

Wśród praworęcznych i leworęcznych zwierząt nie jest w ogóle. Oni wszyscy ambidexters od narodzin do śmierci. I manipulować obie nogi jednocześnie i jednakowo dobrze. Znamiennym przykładem – wszystkie naczelne.

cechy oburęczność

Niektórzy naukowcy przypuszczają, że osoby z oburęczność zaobserwować szereg problemów. Uczniowie piszą z plamami, zmęczony szybko zapomnieć o ważnych zadań. Oni wykazały brak zainteresowania zespołem. Te dzieci są zazwyczaj nadpobudliwe, może być podrażniona bez powodu. Ambidexters dzieci często doświadczają bólów głowy.

Czy to możliwe, aby rozwijać oburęczność?

Prawie wszyscy ludzie są już przy urodzeniu oburęczność. Ale w procesie dorastania tracąc tę wyjątkową jakość. I zaczną częściej korzystać tylko z jednej strony. Zasadniczo prawo. Ale można wrócić oburęczność. Rozwija się za pomocą szkoleń. Aby zapisać oburęczność dziecko matkę w ciąży może być obracany częściej do rytmicznej muzyki.

Co daje oburęczność? Według badań przeprowadzonych przez psychologów i neurologów, mózg rozwija się aż do około sześćdziesięciu lat. Do pięćdziesięciu, zazwyczaj istnieje wyraźny rozdział między półkulami. Ale w szóstych dziesięciu ludzi może łatwo korzystać z nich w tym samym czasie. To sprawia, że możliwe do rozwiązywania złożonych problemów z większym powodzeniem niż w młodości.

Plusy i minusy oburęczność

Najpierw trzeba rozważyć termin. Więc oburęczność – co to jest? Koncepcja można opisać w prostych słowach. Ta zdolność nie tylko pisać obiema rękami, ale także wykonywać je z łatwością wszystkie inne zadania.

Według naukowców, każda półkula mózgu odpowiedzialnej za impulsami mięśnia lewej lub prawej kończyny. A cechą ludzkiego ciała jest cross-control. To jest prawa półkula mózgu jest odpowiedzialna za lewą ręką, i vice versa.

Jakie są plusy oburęczność? Używając obu rąk jednocześnie, lub wykonać różne zadania z jednego z nich – jest to oczywista zaleta. Może to być przydatne nie tylko w krajowych, ale także w sporcie, muzyce, sztuce. Rozwojowe dzieci oburęczność poziom jest nieco wyższy niż przeciętne dziecko. Wystarczy przypomnieć niektóre z gwiazd, które są znane dla ich talentów. Na przykład, Benjamin Franklin, Pol Makkartni i wiele innych.

Można podać inny przykład. Coraz częściej ludzie mają dominującą ręką, co jest najbardziej rozwinięty. Gdy jest uszkodzony nie można napisać lub wykonywać inne czynności. Używane „nie przyzwyczajony” do nich, z wielu manipulacji zajmie się słabo lub nie może zrobić. Kiedy oburęczność osoba posiada zarówno równie dobrze. Oznacza to, że tymczasowe upośledzenie funkcji jednej strony nie wpływa znacząco na jego życie.

Ale są też wady oburęczność. Tacy ludzie są często bardzo wrażliwe, łatwo podrażniona, cierpi na wahania nastroju. mogą wykazywać pewną niezgrabność, niezręczność. Szansa Attention Deficit Disorder (ADHD) jest dwa razy wyższy niż przeciętny człowiek.

Rozwój oburęczność

Jeśli rodzina ma person-oburęczność, nie starają się go zmienić. Niech pozostanie sobą. (Mamy już powiedział „oburęczność”, co to znaczy. Zrozumiałe jest, obie ręce mogą wykonywać tę samą funkcję. I wszelkie działania szybko i skutecznie.)

Niektórzy ludzie mają zdolność ta pozostaje po porodzie i trwa przez całe życie. Częściej jednak jest zagubiony jak dziecko. Zazwyczaj skupiamy się na prawej ręce. Jednakże, istnieje nie tylko wrodzone, ale nabyte oburęczność. W razie potrzeby możliwe jest opracowanie specjalnego przeszkolenia.

Na przykład, wolno przepisywać alfabetu rękę, która jest rozwinięty gorzej. Należy zwrócić uwagę na to, co dane w tej klasie okazuje się źle, i uczynić ten akcent. Następnie rozpocząć pisanie słów, zwrotów i tekstów. Co trzeba zrobić, aby powoli trochę czasu, nie można. Rozwijać oburęczność może być, jeśli starają się zrobić wszystko, akcja nie prowadzi za rękę, a jeden, który jest rozwijany gorzej.

zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne

Ludzie, którzy cierpią na nerwice, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, najprawdopodobniej oburęczność. Mają bardzo krytyczny stosunek do własnej osoby, nacisk kładzie się na myślenia abstrakcyjnego. Na tej podstawie można stwierdzić, że w lewej półkuli mózgu, zmęczenie.

Prowadzony równocześnie z dobra, zarówno nie mogę. Jednym z półkul mózgu pewnością przepracowania. I, na pierwszy rzut oka, to można założyć, że taka osoba zawsze będzie płaczliwy i niepowodzenie w życiu. Ale istnieją wyraźne przykłady, że nie jest to prawdą.

Przypomnijmy koszt Leonardo da Vinci, kompilator słownika Vladimira Dalya i wiele innych znanych osób. Wszystkie z nich były oburęczność. Ale to nie powstrzymało ich karierę i życie. Stają się gwiazdy, który zostanie zapamiętany na wieki.

Ćwiczenia i wskazówki dotyczące szkolenia oburęczność

Do równie biegły w obu rękach, trzeba wiedzieć jak trenować oburęczność. To całkiem proste. Zazwyczaj osoba ma wiodącą rękę (często po prawej). W tym przypadku konieczne jest, aby załadować pracę, że zwykle wykonuje, w lewo. I spróbować zrobić to z tej strony. Ale są osoby leworęczne. W tym przypadku, ładowane z prawej strony.

Na spacerach jest lepiej zmienić zwykłe drogi i iść w przeciwnym kierunku. Zacznij pisać ręki, która jest mniej rozwinięty. Jak rozwijać oburęczność za pomocą ćwiczeń? Jest to prosty, ale bardzo skuteczny, zaprojektowany przez piętnaście minut.

Weź kartkę papieru i dwa ołówki. W ciągu piętnastu minut, obiema rękami jednocześnie sporządzone w różnych kształtach geometrycznych. Na przykład, lewa – kwadrat, a prawy – diament. Jak szybko zrobić dobrze, trzeba skomplikować ćwiczenia. Można zacząć rysować złożone postacie są różne, i tak dalej. D.