794 Shares 9436 views

Tkactwo sów z gumek: szczegółowe instrukcje

Tańczące sowy z gumowych pasów to chyba jeden z najbardziej fascynujących rodzajów kreatywności. Proces ten jest znacznie bardziej skomplikowany niż produkcja bransoletek wzorcowych i jest o wiele bardziej interesujące: duży ptaszek nocny jest wyściełany techniką amigurumi, w wyniku czego nie będzie zwykłą figurą, ale prawdziwą, jasną zabawką wszystkich ulubionych wielobarwnych gumek.

Aby stworzyć wspaniały prezent i po prostu piękną zabawkę, potrzebujesz całego kompletu pasków Fannie Lum (około 500 sztuk, kolorów dla swojego gustu), a także haczyków i wypełniaczy (holofiber jest odpowiedni).

Pierwszy etap

 • Każdy schemat tkania pasów gumowych obejmuje początkowe wytwarzanie pierścienia, na które potrzebujesz siedmiu gumowych pasów. Pociągnij pierwszy "Fanny Lum" na haku i owiń go dwa razy, aby wykonać trzy pierścienie. Następna elastyczna taśma rozciąga się przez te oczka bez usuwania ich z haka.
 • Rzuć drugą stronę gumowej taśmy na haczyk i zrób węzeł, rozciągając lewą połowę "Fanny Lum" przez prawo. Nie dokręcaj zbyt mocno.
 • Po raz kolejny zaczekaj haczyk przez trzy oczka i nadaj kolejną gumkę. Rzuć drugą połowę instrumentu. Pierwsza pętla na haku, najpierw przez drugi, a następnie sekwencyjnie przez trzeci.
 • Po raz kolejny zaczekaj haczyk przez trzy oczka. Rozciągnij jeszcze jedną gumę. Rzuć drugą połowę na haczyk, a następnie narysuj pierwszą pętlę po lewej.
 • Powtarzaj poprzednie kroki, dopóki nie zakleisz wszystkich gumek do końca. Okazało się, mały pierścień z łańcuchem sześciu pętli. To jest początkowe tkanie sowa gumowych pasków. W twoim domu gotowy jest pierwszy rząd szmatki zabawki.

Drugi etap

Drugi rząd składa się z kilkunastu "Fanny Lum", z których każdy jest zapętlony dwukrotnie. Aby zrozumieć sekwencję działań, pomożesz scharakteryzować tkane gumki. Sowa na maszynie nie jest tak obszerna, jak na prostym haku, więc aby stworzyć prawdziwą zabawkę, zachowaj wskazówkę.

 • Po pierwsze podłącz pętle razem, zaczepić haczyk do pierwszej pętli po rzuceniu. Wyciągnij każdą gumę, jak w pierwszym kroku. Podczas liczenia gumowych pasków w drugim rzędzie powinna być dwanaście.
 • Schemat: 2-2-2-2-2-2.

Trzeci etap

 • Trzeci rząd składa się z 18 kauczuków. Splot według schematu: 1-2-1-2-1-2-1-2-1-2-1-2. Poprzez pierwsze łącze splot dwukrotnie gumką, przez następny – tylko raz.
 • Jeśli rozciągniesz powstały splot, możesz sprawdzić, ile razy kauczuk jest włożony do pętli – dzięki czemu można dowiedzieć się liczby elementów elastycznych i oczka, jeśli nagle splątane są w schemacie.

Czwarty etap

 • Tkania sów z gumy wkrótce się skończy. Aby rozpocząć czwarty rząd, splot "Fanny Lum" według schematu 1-1-2 – zwiększając średnicę okręgu. Weź kolejne 24 gumowych taśm i postępuj według wzoru: 1-1-2-1-1-2-1-1-2-1-1-2-1-1-2-1-1-2. Następnie skręć krąg, zwijając hak raz w każdym z linków. Dodać tyle wierszy, ile potrzeba, aby przygotować zabawkę o wymaganym rozmiarze.
 • Wypełnij sowę z wypełniaczem, a następnie połącz krawędzie z boku. W tym celu odciągnę ostatnią pętlę przez sąsiednie i wykonaj węzeł, a następnie powtórz z kolejnym rzędem pętli.

Jak zrobić dziób

Weź gumkę o kontrastowym kolorze i owiń ją wokół haka, tak aby były trzy pętle. Przechodzą przez nich dwa nowe gumki. Weź jeszcze dwa "Fanny Lum" i przeciągnij przez wynikowy ringlet z jednej strony, a druga połowa gumy sprężyna z powrotem na haczyku. Następnie wróć do haczyka, że para pętli, na których są ustalone trzy pierścienie. Poprzez tę parę pętli splot dwie gumki. Na haku powinien pozostać osiem pętli. Weź gumę i odbij wszystkie pętle. Teraz dziób można teraz zamocować na zabawce.

Oczy i uszy

Tkając sowę z gumki jest prawie kompletna – tylko oczy i uszy pozostały. Czarne oczy są tkane w taki sam sposób jak pierwszy pierścień dla samego ptaka (patrz pierwszy etap). Aby zrobić zewnętrzną część białą, weź dwie białe "Fanny Lum" i przekręć je dwa na raz, w każdej pętli czarnego pierścienia. Następnie narysuj czarną pętlę po złej stronie – będzie to przywiązanie do zabawki.

Uszy nie powinny być tkane – wystarczy wyciąć kilka kolorowych gumek i zawiązać je węzłami. Zamiast gumy, można użyć małych kawałków węża lub taśmy ozdobnej wykonanej z materiału syntetycznego.

Masz domową zabawkę wykonaną z gumy "Fanny Lum". Można go przedstawić bliskiej osobie i można zszyć całą kolekcję sów o różnych kolorach i rozmiarach, a wszystkim przyjaciołom cieszyć się przyjemną niespodzianką.