541 Shares 3888 views

Jak sadzić słonecznik w kraju?

Większość roślin domowych demokratyczny ogrody i sady – słonecznik, w pełni odpowiadające jej nazwy i skopiowanie jasnym świetle dziennym, ozdobić nasze łóżka i nadaje nasiona – produkt, duszę ogrzewania każdej osoby Rosyjskiej. Ten członek rodziny astrowatych, pochodzi z badanym Ameryce Północnej, zaskakująco pasuje do krajobrazu dworu rosyjskiego. Istnieją dwie odmiany tej rośliny – rośliny oleiste (żywność) oraz rośliny ozdobne. Jak sadzić słoneczniki, które mają zastosowanie agrotechniczne subtelności i jaka jest różnica między uprawą gatunków żywności i ozdobnych, omawianym w niniejszym artykule.


Właściwości i zastosowanie kultury

Słoneczniki rzepak uprawiany w Rosji skalę przemysłową do produkcji ropy naftowej, a także w ogrodach i dworki, realizując cel nie tylko zbierać nasiona, ale strona dekoracji jasny słoneczny pąki. Ozdobne gatunki słonecznika, wyhodowana w ostatnich latach, są bardzo zróżnicowane. Interesujący jest odmiany o prostych, półpełne i podwójnych kwiatów o różnych kolorach i zaskakujące formy płatków, różnej wysokości i zwartości. Ze względu na różnorodność gatunków, są one z powodzeniem wykorzystywane przez projektantów w wewnętrznym ogrodzie. Ale jak artykuł poświęcony jest pytanie, jak sadzić słonecznik, sugerując, nasion oleistych, wtedy mówimy konkretnie o nim.

Opodatkowania warunków wzrostu i suszę słonecznika powoduje powrót mrozy sprężyn do -5 ° C, Ale jest to niezbędne do produkcji upraw dać należytą uwagę na rośliny.

Jak sadzić słoneczniki w kraju: Wybierz stronę

Słonecznikowy – lekkie wymagających kultury wymaga maksymalnego zasięgu każdej części rośliny. Brak światła jest szkodliwy wpływ na jego rozwój, dekoracyjnych i produktywnych cech, więc nie można zapobiec pogrubienie lądowania, ale miejsce dla nich, aby wybrać dobrze oświetlone. Ponieważ słonecznika – rośliny ciepłolubne i doskonałe czucie nawet pod palącym słońcem, dopasowanie części znajdującej się pod luminary fluorescencyjnym przez cały dzień. Posadzone w półcieniu rośliny nie zawsze mają czas, aby dojrzeć. Przed sadzić słoneczniki w kraju, pożądane jest, aby zapewnić ochronę przed penetracją przez wiatry.

Słonecznik wybredna gleby, w której będzie rosnąć. Najlepsze gleby dla niego są neutralne czarny gleba żyzna i glina. Będąc silnym zakładu, czerpie z gleby maksymalną ilość składników odżywczych, z których najbardziej wymagających kultury jeszcze przed kwitnieniem. Dlatego przed zakładu słonecznikowego powinno nawozić ziemię dokładnie.

Nie jest konieczne, aby zasadzić kulturę w tych miejscach, gdzie wcześniej uprawianych roślin strączkowych i psiankowatych. Najlepsze są prekursorami kukurydzy i ziarna. Ponadto musimy pamiętać, że sadzenie słoneczniki przez kilka sezonów z rzędu w jednym miejscu jest niepożądana, to lepiej zrobić sobie przerwę na okres 3 lat, ponieważ roślina aktywnie zubaża glebę. W okresie odpoczynku i ziemię, aby pozbyć się patogenów, które są niebezpieczne dla słonecznika.

przygotowanie gleby

Wstępne nawóz jesienny wzrost plon i jakość nasion. Kopanie wówczas dokonać próchnicy i fosfor nawóz potasowy, a następnie nawozić sprężyny planowanego strony nie muszą. Wykopaniu gleby na wiosnę należy dobrze poluzować i usunąć wszystkie chwasty i fragmentów korzeni. Jak sadzić słoneczniki? Najprostszym i najbardziej wygodny sposób – sadzić nasiona bezpośrednio do stałego miejsca, z pominięciem okresu sadzonka rozwoju kulturowego.

Wytwarzanie nasiona do sadzenia

Olej z nasion słonecznika – roślina jednoroczna dojrzewania, który w zależności od gatunku i regionu wymaganej od 70 do 150 dni. Jak sadzić słoneczniki z nasion?

Nasion przed sadzeniem i wytrawiony odrzucono. Należy umieścić je w pojemniku z wodą na jedną godzinę, aby zidentyfikować nasiona niskiej jakości. Suche nasiona nieproduktywne i unoszą się na powierzchni, a nadające się do sadzenia opadają na dno. Przed sadzić nasiona słonecznika powinny być wyryte w ich specjalnych preparatów, których zakres jest szeroki dzisiaj lub w rozwiązaniach stosowanych w gospodarstwach rolnych. Na przykład, szeroko rozpowszechnione metody wytrawiania infuzję czosnku, który otrzymuje się w następujący sposób: 100 g czosnku, kruszony w mieszarce, miesza się z niewielką ilością skóry cebuli i dwóch litrach wrzącej wody przelewa się. Po podkreślając dni mieszaninę przesączono i kąpiel w nim nasiona przez 10-12 godzin. Takie traktowanie nasion, z wyjątkiem bezpośredniego celu, specyficzny zapach odstrasza owady i gryzonie, często znalezienie nasiona w ziemi.

zasady sadzenia

Nasiona powinny być sadzone w ciepłym, ogrzewa do 8-12 ° C w glebie. W różnych regionach terminach są różne, więc zanim roślin słonecznika w ogrodzie, nie ma potrzeby, aby przejść do warunków i temperatury gleby. Kiedy powinna być rozgrzana gleby siać ziarno do przygotowanego otworu 2-3 nasiona, pochowano je na 8 cm.

Ważne jest, aby zachować odstępy między roślinami. Zależą one od odmian słonecznika. Duże uprawy, powinny być oddzielone na odległość 0,7-0,9 m, średnio -. 0,4-0,5 m optymalnej odległości między słoneczniki zapewnia dojrzewania dużych niełupek z ziaren o wysokiej jakości. Innym szczegółem w agrotechnicznych upraw ogrodniczych. Przed sadzić słonecznika w ogrodzie, należy pamiętać, że miejsce to bliżej niż 1,5 m do łóżka ogród warzywny, to nie jest konieczne. Silna kultura czerpie pokarm z gleby, więc bliskość do niego będzie działać represyjnych na rozwój warzyw.

Kulturowe funkcje reprodukcyjne

Ze względu słonecznika – roślina jednoroczna oraz sposób jej rozmnażania – tylko nasiona. Istnieją pewne subtelności, które muszą być spełnione w celu zwiększenia upraw:

• Kultura jako cross-zapylane, nasiona należy wziąć pod uwagę różnorodność i zmieniać je co roku;

• zapylenia innych odmian jest obarczona zmniejszenie wydajności i jakości, jak również do tworzenia wielu koszach pustosemyannyh.

W trosce o słonecznika

Aby uzyskać dobry plon jakości materiału siewnego dla słonecznika powinny być starannie opieką. Gleba pod rośliny muszą być odpowiednio nawozić, chwastów i poluzować regularnie i obficie podlewane, a także w celu ochrony lądowanie różnych szkodników, ponieważ słonecznikowy jest ulubionym gratka dla wielu z nich.

W okresach suchych, woda rośliny powinny być codziennie. Lepiej jest do dostarczania wody w korzeniach, jak zraszanie antypatie słonecznika.

Kultura lubi nawozu potasowego. Zauważono, że regularne opatrunek suplementów fosforu, potasu wpływa na jakość nasion, wielkość i smak. Przewaga nawozów azotowych, a wręcz przeciwnie, hamuje wzrost roślin, znacznie obniża wydajność i sprawia, że kultura narażone na różne choroby. Zapłodnione razie potrzeby równocześnie z sadzeniem lub przed kwitnieniem. Ciecz karmienie bardziej korzystne.

podwiązka

Zazwyczaj wynikają z kultury jest wystarczająco silny, aby utrzymać nawet największe niełupki. Dlatego rośliny pończoch nie jest konieczne. Jednak w rzadkich przypadkach, gdy są sadzone w okolicy, poprzez dmuchane przez silne wiatry, słonecznik pomoc będzie potrzebna, szczególnie w okresie dojrzewania ziarna niełupki.

Szkodniki i ich kontrola

Ziarna słonecznika miłość święto nie tylko ludzi, ale także owady, gryzonie, ptaki. Dlatego przed nasion roślin z słoneczniki, konieczne jest przetwarzanie Wytrawiona substancji zapachowych, które pomogą odeprzeć owady z lądowania. Ptaki mogą dziobać wykluły kiełki, a w tym czasie zorganizować dodatkową ochronę sadzonek. W tym celu, obwód napędu do sadzenia w małych kołkach, ciągnąc pomiędzy białym nici, straszenie ptaków. Kilka tygodni później rośliny stają się silniejsze, a ptaki tracą zainteresowanie nimi, aż do czasu, gdy zaczynają dojrzewać nasiona. W tym przypadku, w trakcie hodowcy są różne urządzenia – od klasycznych do odstraszają pływające w paskach wiatrowych tkaniny, folii, starych płyt i innych.

Jak sadzić słonecznik dekoracyjne

Nie ma dużej różnicy w uprawie odmian słonecznika. Rośliny ozdobne również preferują słoneczne, osłonięte od wiatru miejscach z oddychającego odsączone gleby.

Przy podejmowaniu decyzji o tym, jak sadzić odmiany słonecznika ozdobnych, konieczne jest, aby wybrać odpowiedni gatunek. Oni także rozmnażać przez nasiona. Ozdobnych słonecznika zasiane na początku maja. Na długo, lub raczej, trwająca kwitnienia może być wszczepienie nasiona całym maju i czerwcu. Ich pogłębionych 2-3 cm, przy zachowaniu odstępu docelową od 0,3 do 0,6 m, w zależności od odmiany.

Przed roślin słonecznika, przygotowywane w domu popiołu drzewnego infuzji (30 g / 0,5 litrów) umieszcza się w nim na nasiona dziennie. Wieloletnie gatunki słonecznika powodzeniem namnaża się poprzez podzielenie tuleję, która jest wytwarzana w czasie odpoczynku – wiosną i jesienią.

W artykule daje odpowiedź na pytanie, jak prawidłowo sadzić słoneczniki, wyjaśnia podstawowe zasady opieki dla tej ciekawej kultury.