167 Shares 7441 views

Jak napełnić klimatyzację w samochodzie z rękami? Jak często napełnić klimatyzację w samochodzie? Gdzie można wypełnić z klimatyzacją w samochodzie?

Autoconditioners – Dziś to nie tylko luksus, ale niezbędnym urządzeniem w pojeździe, który jest odpowiedzialny za korzystny mikroklimat w kabinie. Prawie wszystkie nowoczesne modele są wyposażone samochody, jeśli nie klimat kontrolowanych konwencjonalnego klimatyzatora. W przeciwnym razie, można dodatkowo zainstalować ten system, ponieważ poruszać pojazd jest wystarczająco trudne w ciepłej i wilgotnej pogody, kierowcy i pasażerów bez takiego urządzenia.

Savvy właściciel samochodu nie tylko musi wiedzieć, jak wykonać czyszczenie urządzenia, ale także, aby wypełnić odżywkę w samochodzie. Aby to zrobić, musi zrozumieć podstawowe elementy systemu i mechanizmów do własnych technik i metod, które by uniknąć zanieczyszczenia i uszkodzenia komponentów elek- tronic i niezależnie rozwiązać te błędy.

Dlaczego musimy klimatyzację w samochodzie

Aby stworzyć komfortowe stan kierowcy i pasażerów w samochodzie, wielu producentów zainstalować dodatkowe systemy. Wchodzą główną część pojazdu i mechanizmów. Powinny one zdecydowanie m.in. klimatyzacja. Jest on reprezentowany przez elektroniczne urządzenie – klimatyzację, która działa przy włączonym silniku, i zapewnia wygodne stan kierowcy podczas fali upałów w lecie. To pozwala na prowadzenie pojazdu bez problemów. Ponadto, system grzewczy:

 • aktywnie chroni wnętrze pojazdu przed dostaniem się zapachów partyjnych;
 • Utrzymuje optymalne warunki wilgotności w pojeździe.

Mogę służyć to sam

Z takiego systemu jest dość łatwy w użyciu. W tym celu konieczne jest, aby zapoznać się z odpowiednimi instrukcjami. Określa ona ogólne informacje na temat korzystania z klimatyzatora, parametrów technicznych metod czyszczenia, jak również informacji o tym, jak często jest to niezbędne do wypełnienia klimatyzacji w samochodzie. Z reguły te instrukcje obejmuje podstawy. I wielu kierowców są zaniepokojeni, jak wypełnić odżywkę w samochodzie ze swoimi rękami, bo wtedy będzie to zaoszczędzić na utrzymanie pojazdu w usługach.

Przed zrozumieć zawiłości takiej operacji konieczne jest, aby zrozumieć, w jaki sposób urządzenie działa w ogóle.

Zasada działania

Według cech konstrukcyjnych autoconditioners praktycznie nie różni się od konwencjonalnego lodówce. Jedyna różnica w wielkości.

Główne części i mechanizmów systemu wchodzą:

 • sprężarka;
 • skraplacz;
 • parownika;
 • zawór;
 • zarządzanie;
 • szosa.

System oparty jest czynnik chłodniczy – freon. Podstawowa zasada działania jest taka, że freon porusza się w obiegu zamkniętym w postaci połączonych ze sobą elementów systemu liniowego. W pewnym sensie to jest w ruchu pod wysokim ciśnieniem, a drugi – pod niski. Tworzy ciśnienia sprężarki napędzanej przez silnik. W związku z tym, za pomocą linii wysokiego ciśnienia jest prowadzony do skraplacza freon. Stąd gaz skrapla się i przechodzi w stan ciekły. Więc to kontynuuje ruch wzdłuż tej samej linii do zaworu sterującego (regulującego dopływ czynnika chłodniczego do parownika). Ciepło z wnętrza pojazdu na zewnątrz, aby w takim stopniu, że mechanizm przechodzi ciekłego czynnika chłodniczego do parownika. Z mechanizmem spryskiwany Freon późniejszej dostawy do parownika. Tam znowu staje się gaz i pochłania ciepło. Jako taki czynnik chłodniczy doprowadzany do sprężarki znajduje się w dolnym przewodzie ciśnieniowym i cykl powtarza się.

Dlaczego wypełnić odżywkę w samochodzie

Faktem jest, że z czasem Freon wyciek z układu. Średnio normalnej pracy ten stosunek wynosi co najmniej 15% całości. Jak często napełnić klimatyzację w samochodzie? To trwa jego terminową wymianę instalacji co trzy lata. W przypadku deformacji rur i połączeń, napełnić klimatyzację w samochodzie trzeba w razie potrzeby. W wyniku całkowitej lub częściowej utraty substancji zakłócenia układu, co może prowadzić do kosztownych napraw.

Urządzenia do napełniania klimatyzatorów

Kierowca musi zapoznać się z metodami i sposobami wykrywania nieszczelności układu chłodniczego. Jeśli zdiagnozowano niewydolność systemu klimatycznego, trzeba w odpowiednim czasie i natychmiast podjąć wszelkie kroki, by sprostać ilości czynnika chłodniczego z pełnego lub częściowego zastąpienia przestarzałych elementów urządzenia.

Wcześniej używaliśmy następujące rodzaje Czynnik chłodniczy: R12 (1992) i R134a. W celu prawidłowego doboru odpowiedniego numeru chłodniczego, trzeba patrzeć pod maską, tam zazwyczaj mogą zawierać takie informacje. Jeśli nie istnieją znaki, należy zapoznać się z instrukcją wypełnienia roztworu lub dane na temat systemu okuć.

Kierowcy powinni wiedzieć, jak wypełnić klimatyzacja w samochodzie z ich rąk. Aby to zrobić, zobacz definicję implementacji algorytmu tych działań i wybrać odpowiednie narzędzia do pracy. Na potrzeby napełniania:

 1. Cylinder i pojemnik z płynem chłodzącym.
 2. Metrologicznej Station.
 3. Rurociąg wyrzucenia.
 4. Adapter.

Klimatyzatory z rękami

właściciel pojazdu musi jasno zrozumieć działania algorytmu i wiedzieć, jak często napełnić klimatyzację w samochodzie. Aby to zrobić, należy zapoznać się z odpowiednimi instrukcjami. Tankowanie jest następujący:

 1. Jest to konieczne, ze wstępnie przygotowanej butelki lub pojemnika z freonem oraz podłączenie do zaworu.
 2. Podłączyć przewód i drugi koniec połączony z wyjściem stacji metrologicznej, która z kolei przylega do innego rurociągu. Urządzenie, z którego można wypełnić z klimatyzacją w samochodzie, jest uważany być zbierane.

Niuanse pracy, które powinny być brane pod uwagę

Przed przystąpieniem do instalacji napełniającej jest konieczne, aby kalibracji temperatury (stacja metrologiczne). Na kalibratora ustawiony temperaturze równej temperaturze otoczenia. System następnie łączy się wlewu linii niskiego ciśnienia nie jest wysoka. Pierwsza linia ma większą średnicę niż drugi. Po wybraniu odpowiedniej dyszy należy usunąć pokrywkę i czyszczenia powierzchni złączki. Następnie przeznaczone do napełniania przewodu podłączonego do dyszy. Uruchomić silnik i zrobić tankowanie przy 1500 obr./min. Następnie włączyć klimatyzator pełną parą. Oznacz butlę z substancją, a następnie włącz odkręcić adapter zaworu. Freon zacznie poruszać się. Tutaj konieczne jest monitorowanie ciśnienia (nie więcej niż 285 kPa). Czynnik chłodzący jest dostarczany do odbioru kanału zimnego powietrza. Jest to konieczne, aby czekać na spadek temperatury do 8 °, a dopiero potem zatrzymanie dopływu. Na poprawność wykonanej pracy będzie mowy pęcherzyków na suszarce filtracyjnej. Można to zaobserwować poprzez specjalny okienkiem.

Identyfikacja wycieków czynnika chłodniczego i ich rozwiązania

właściciel pojazdu powinien wiedzieć nie tylko o tym, gdzie napełnić klimatyzację w samochodzie, ale również, w jaki sposób zidentyfikować i wyeliminować uszkodzenia urządzenia samodzielnie. Nie patrz na profesjonalnych mechaników. Po tym wszystkim, sytuacje są różne, a centrum obsługi, gdzie można wypełnić z klimatyzacją w samochodzie, może być daleko. Terminowe naprawy pomoże uniknąć przerwania systemowego. W czasie zdiagnozować wyciek czynnika chłodniczego:

 1. należy zakupić i używać freon mechanizm-ulavitel w powietrzu.
 2. Podczas napełniania klimatyzacji dodać barwnik chłodniczego ultrafioletowego.

Przed napełnieniem klimatyzacji w samochodzie, konieczne jest czyszczenie wnęki klimatyzacyjnych i grzewczych grzejników. To wymaga zastosowania specjalnej pianki i system próżniowy usuwa powietrze z systemu. Jest również konieczne, aby smarować wszystkie główne części urządzenia i mechanizmy ładowania chłodniczego oleju. Olej w sprężarce jest wypełniony oddzielnie.

W celu prawidłowego korzystania z systemu klimatyzacji, właściciel samochodu musi zrozumieć jego podstawowe elementy i zasady pracy, nauczyć się rozpoznawać przecieki czynnika chłodniczego i wybrać odpowiednie sposoby, aby je wyeliminować.