482 Shares 2329 views

Bardzo przydatna imbir. Właściwości lecznicze i przeciwwskazania

Chciałbym opowiedzieć o lecznictwie imbir stosowany od czasów starożytnych. Ta wyjątkowa roślina pochodzi z Indii, gdzie później w 9. wieku rozprzestrzenił się na całym świecie. Imbir ma wysokość 1-1,5 m, rozmnaża się przez kłącza, które po latach rośnie wstępnie osuszonej, oczyszczonych z pokrywą i stosowania.

Imbir. Właściwości lecznicze i przeciwwskazania

Na rynkach lub w supermarketach sprzedawane marynowane, kandyzowane lub świeży imbir. Większość ludzi zaznajomionych z zakładu jako wspaniały przypraw, która nadaje potrawie niesamowity smak i właściwości lecznicze.

W ostatnim czasie stają się powszechnie znane właściwości lecznicze imbiru. Przepisy z tej rośliny miały ramiona dla kobiet z otyłością.

Kompozycja korzenia

Tak, to wszystko to tylko magazyn substancji odżywczych! To daje charakterystyczny aromat olejku imbirowego. Przy nasadzie są kwasy tłuszczowe i oleje, substancją żywiczną, makro i mikroelementów (potas, śladowe sodu, fosfor, magnez, cynk), imbir zawiera aminokwasów: tryptofan, leucyna, metionina, treonina, walina i fenyloalanina, witaminy A, C, B1 i B2. Warto więc dowiedzieć się, co jest w stanie imbiru.

Właściwości lecznicze i przeciwwskazania

  • Ze względu na swoje antybakteryjne, antyseptyczne i przeciwzapalne właściwości imbiru jest doskonały w zwalczaniu ostrych infekcji dróg oddechowych, grypa i ból gardła. To rozgrzewa, umożliwia dobrą potu. Dla takiego leczenia jest konieczne szlifowanie korzenia i podjąć ciepłego naparu niego.
  • Każdy wie, korzystny wpływ na trawienie imbiru. To stymuluje produkcję soków żołądkowych, zwiększa apetyt, łagodzi zgagę. Dieta przy użyciu imbiru pomoże radzić sobie z wrzodu, niestrawność, odbijanie, i ogólnie poprawia funkcjonowanie przewodu pokarmowego.
  • Imbir oczyszcza organizm z toksyn, więc to jest dobre dla zatrucia i przejadanie się, przyspiesza przemianę materii, jest ceniona za swoją zdolność do doskonale wydatkowania kalorii, co jest bardzo ważne dla utraty wagi. A nie na wciąż zdolny imbiru!
  • Właściwości lecznicze i przeciwwskazania korzeń tej rośliny jest znane były w starożytnych Chinach, gdzie żuć imbir, aby pozbyć się choroby morskiej. Obecnie wiadomo, że żucie korzenia zapewnia zdrowe zęby i dziąsła, oczyścić jamę ustną.
  • Ciekawostką jest fakt, że imbir może również być stosowany w okresie ciąży (ale nie można karmienie piersią). Zawiera ona istotne przyszłych matek i niemowląt witaminy i minerały, we wczesnych etapach ciąży pomaga toksyczność bojową, nudności i ogólne osłabienie.
  • Korzystne właściwości imbiru są stosowane w leczeniu i zapobieganiu chorobom układu rozrodczego. Pomaga walczyć niepłodności, wzmaga potencję, stopień pobudzenia, promuje zdrowy orgazmu.

Mieć pewność, że wszystkie sprawdzone cudowne właściwości imbiru nie kończy. Zakład będzie szybka pomoc dla alergii i innych stanów zapalnych, mogą neutralizować efekt zatrucia grzybami, imbir stanie dostarczyć krew z nadmiaru cholesterolu, ale również wzmacnia naczynia krwionośne, dzięki czemu są bardziej elastyczne. Imbir poprawia krążenie mózgowego i pamięci zwalcza nadciśnienie, choroby stawów (zapalenie stawów, reumatyczne zapalenie stawów), porządkuje tarczycy. Jest udowodnione, że korzenie tej rośliny jest doskonałym profilaktyki nowotworów i guzów; poprawia ogólną kondycję fizyczną, poprawia system odpornościowy, pomaga zachować młodość i do radzenia sobie z beri-beri, stres i odmłodzić. Niestety, imbir przeciwwskazany u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka, zapalenie wątroby, w wysokiej temperaturze. W późnym okresie ciąży i laktacji na imbiru również musiał zrezygnować.

W recepturach tradycyjnej medycyny korzeń tej rośliny jest podstawowym składnikiem. Jedyne, co można dodać: stosowanie imbiru! Właściwości lecznicze i przeciwwskazania tej rośliny jest już wam znane.