377 Shares 7844 views

„Jaguar” z popularnego filmu telewizyjnego 60 aukcji

Serial telewizyjny „The Avengers”, który emitowany w latach sześćdziesiątych, wprowadził widzów słodki bohater Dzhona Stida, grany przez Patrik Makni udało mu szereg doskonałych samochodów brytyjskich – „Rolls-Royce”, „Bentley”, a nawet słynny „Chart”. Potem dostał sequel filmu telewizyjnego. „The Avengers” stały się „nowy” i Rumak był za kierownicą samochodu, który będzie omawiany w tym artykule – specjalnie zmodyfikowanym uwalnianiu Jaguar XJ12 C 1976. 40 lat później, ten samochód jest sprzedawany na aukcji do prywatnego kolekcjonera za 96 tysięcy dolarów – pięć razy więcej niż w początkowej ceny wywoławczej. W przybliżeniu taka sama kwota będzie można zapłacić za nowiutki Jaguar F-Type Coupe V6 S.

Niezwykłe sporo na aukcjach

W ramach brytyjskiej aukcji H & H Classics', która odbyła się w Imperial War Museum w Duxford w październiku 2014 roku, samochód z «New Avengers» ma nitowane oczy wszystkich obecnych, chociaż warstwa pokryta jest kurzem. Doniesiono, że samochód był przechowywany bez użycia przez wiele lat, a teraz wymaga renowacji. Na zasadach aukcyjnych, to znaczy „tack z przyczepą.”

niesamowity silnik

Były car Steed XCJ12 C jest repliką funkcjonalny Broadspeed Jaguar samochód wyścigowy, który brał udział w wyścigach ETCC w 1976 roku. Pod maską znajduje się 5,3-litrowy silnik dwanaście cylindrów, który pochodzi z trzy-biegową skrzynią biegów. Silnik ten będzie radość z jego nabywcy po odzyskaniu, ponieważ jest w stanie wycisnąć 265 KM, ale w tej chwili to nawet boli patrzeć. Możemy więc śmiało powiedzieć, że prywatny kolekcjoner, który kupił samochód, na dodatek wciąż poważnym wyzwaniem.

Klasyczny wygląd, luksusowe wnętrze

Tak, w tej chwili wygląd samochodu jest niska, ale tutaj tkwi ogromny potencjał. Wystarczy tylko spojrzeć na te niezwykłe kołach! Można również zwrócić uwagę na standardowe wnętrza „Jaguar” z lat siedemdziesiątych, co znaczy, że jest bardziej niż zadowolony – Przyciemniane szyby, kierownica, cienkiego drewna wykończenia i desce rozdzielczej.

Czy warto maszyna pieniądze?

Co o tym sądzisz? można byłoby zapłacić prawie sto tysięcy dolarów, plus tysiące więcej do napraw i renowacji, aby uzyskać „wielkich kotów” Dzhona Stida? Na to pytanie można spojrzeć z różnych punktów widzenia. Oczywiście, jeśli kierują się względami praktycznymi, a następnie wydać sto tysięcy dolarów na samochód, który będzie musiał przywrócić, aby umieścić „na kółkach” – więcej niż głupie. Za te pieniądze można kupić prawie każdy samochód na wysokim poziomie, nawet z drugiej ręki i nowy, więc jeśli chcesz praktyczną wersję urządzenia, takie pieniądze lepiej zainwestowane w innym kierunku. Ale jeśli mówimy o walorach estetycznych i historycznych, taką cenę – całkiem rozsądne. Po tym wszystkim, ten samochód został w telewizji czterdzieści lat temu, widział cały świat – i teraz on będzie stać w garażu. Ponadto warto zauważyć, że nie jest to tylko eksponat do muzeum – jest to wersja robocza, która będzie łatwa w podróży na drogach po przywróceniu. Zatem, prywatny kolekcjoner, który kupił tę maszynę osiągnęła wyznaczonych celów przed nim. Nie kupić normalny samochód do codziennego dojeżdżania do pracy. Nabył kawałek historii, klasyczny model, który nie jest powszechnie dostępny. Dlatego z tego punktu widzenia, sto tysięcy dolarów na pewno nie jest zmarnowany. Zwłaszcza, jeśli dana osoba może sobie pozwolić na wydawanie takich pieniędzy, aby kupić taki dużo – to znaczy, że naprawdę tego chce.