851 Shares 7314 views

Dlaczego telefon komórkowy ma negatywny wpływ na zdrowie

Telefon komórkowy jest tym gadżetem, bez którego nie można sobie wyobrazić życia we współczesnym świecie. Ale czy wiesz, jaki wpływ ma na zdrowie? Okazuje się, że może być bardzo szkodliwe.

Jest pokryty mikrobami

Można śmiało powiedzieć, że nikt nie lubi drobnoustrojów, ale jeśli po prostu nie możesz ich tolerować, to powinieneś zwrócić szczególną uwagę na ten punkt. W telefonie komórkowym średnio jest dziesięć razy więcej mikrobów niż na sedesie, a jeśli nie zniekształca cię, to w ogóle nic cię nie drży. Według mikrobiologa Uniwersytetu Arizony Charles Herb, problemem telefonów jest nie tylko to, że ludzie niosą ze sobą, w tym toalety, ale że przekazują telefony innym osobom, aby pokazać im zdjęcia i filmy, Ale równocześnie wymieniać drobnoustroje. Właśnie tam pochodzi prawdziwe zagrożenie, ponieważ ludzie w zasadzie nie chorują na własne mikroby – chorują z powodu zarazków innych ludzi.

Nefofobia

Telefon może zaszkodzić zdrowiu – odkryliśmy, ale co z stanem umysłu? Nowoczesny stale zmieniający się świat i fakt, że ludzie we wszystkim mogą polegać na telefonach, doprowadziły do pojawienia się nowej kadencji – "nomofobii". Po raz pierwszy został on wykorzystany w 2010 r., Gdy wyniki badań naukowych wykazały, że ponad pięćdziesiąt procent osób czuje dyskomfort, gdy nie mają telefonu z nimi lub gdy telefon wyczerpie z baterii. Nefrologia to termin wywodzący się z angielskiej kombinacji fobii bez telefonów komórkowych, co przekłada się na "fobię bez telefonu komórkowego". I to nie jest fikcyjne, ale całkiem realne zjawisko. Badanie wykazało, że ludzie równoważą stres bez telefonu komórkowego, aby odwiedzić dentystę lub dzień małżeństwa.

Ma to wpływ na Twoją pamięć

Ile liczb masz z serca? Jeśli nie jesteś różny od większości ludzi, liczba ta jest mało prawdopodobna. W dzisiejszym świecie ludzie klikają na nazwisko osoby, z którą chcą się skontaktować, a telefon wykonuje resztę pracy, co może mieć negatywny wpływ na zdrowie psychiczne osoby.

Powoduje duże zmęczenie oczu

Technologie wyposażone w ekrany są stosunkowo nowe w skali globalnej, więc jeszcze nie wiadomo, co negatywny wpływ na długoterminową obecność może mieć przez cały dzień przed ekranem. Jednak zgodnie z badaniami z 2015 r. Około dwóch osób z trzech narzeka na zwiększone zmęczenie oczu po długim okresie spędzonym przed ekranem. Jest nawet specjalne imię takiego uczucia: cyfrowego zmęczenia oczu lub zespołu wizji komputerowej.

Może to powodować bóle głowy

Według badania przeprowadzonego w 2014 r. Przeciętny dorosły spędza około siedmiu godzin dziennie za ekranem telefonu, komputera lub innego gadżetu. Ponad połowa osób łączyła interakcje z smartfonami z bólem i zmęczeniem oczu, a jeśli masz skłonność do bóle głowy, należy pamiętać o istnieniu związku między tymi objawami.

To powoduje ból w szyi

Kiedy pochylisz się do przodu, aby spojrzeć na ekran telefonu trzymanego w dłoni, zwróć uwagę na pozycję, w której znajduje się głowa i kark, a także, jak daleko posuwasz się do przodu w porównaniu do normalnej pozycji ciała. Zwróć uwagę również na napięcie, które czujesz w mięśniach szyi, ramion i pleców. Ludzie tworzą się, aby poruszać się w ten sposób, ale nie w celu stania lub siedzenia w takiej pozycji przez kilka godzin z rzędu. Jeśli to zrobisz, doprowadzi to do poważnego i długotrwałego bólu.

Tajemnicza komunikacja między telefonami komórkowymi a rakiem

Idea, że telefony komórkowe mogą zwiększyć ryzyko wystąpienia pewnych typów nowotworów i nowotworów mózgu, istnieją już od dawna w społeczności naukowej i nadal nie ma naukowego potwierdzenia tego. Badania długoterminowe trwają długo, a wyniki badania zakończone w 2016 r. Trwały siedem lat i miały budżet w wysokości 25 milionów dolarów, wzbudziły obawy co do długotrwałych skutków korzystania z telefonu komórkowego i narażenia na promieniowanie radiowe.

Może to wpływać na ciśnienie krwi

Telefon dzwoni, ale numer nie został określony. A może to liczba, której nie wiesz. Może to być nawet numer telefonu osoby, która nigdy Cię nie zadzwoni. Czy twoje serce przegapić? Czy przez jakiś czas myślałeś, że jest to zły objaw? W każdym razie nie jesteś sam. Jak pokazuje praktyka, telefony komórkowe mogą mieć poważny wpływ na ciśnienie krwi i mogą zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia zawału serca.

Może to wpływać na sen

Sen jest raczej tajemniczym procesem i do dziś nie jest jeszcze znany. Jeśli masz kłopoty ze zasypianiem, powodem może być telefon komórkowy (przynajmniej częściowo). Ogromna liczba osób (około 80 procent w wieku od 18 do 24 lat) śpi, trzyma telefon pod ręką, co może powodować długotrwałe problemy zdrowotne.

Może powodować depresję

Każda osoba jest zaznajomiona z poczuciem dyskomfortu, który pojawia się, gdy nie można korzystać z telefonu. Jednak w inny sposób telefony komórkowe mają negatywny wpływ na zdrowie psychiczne: mogą rozwijać się i nasilić depresję.

Powoduje wiele urazów palców

Jeśli trzymasz telefon w taki sposób, aby kciuk wykonał podstawowe funkcje podczas pisania tekstu, klikając na linki i przewijanie stron, możesz zrobić sobie poważny ból. Badanie wykazało, że czterdziestu procent użytkowników skarży się na ból w kciuku w związku z używaniem telefonu komórkowego. Prawie połowa ludzi marzy o szybkich i zręcznych kciukach – to nawet doprowadziło do stworzenia specjalnych ćwiczeń mających na celu wyprostowanie kciuków.

Może powodować ból w łokciu

Prawdopodobnie wszyscy słyszeli o epicondylitis – chorobie stawu łokciowego, typowej dla tenisistów. A co z chorobą charakterystyczną osób używających telefonu komórkowego? Choroby te nie są spokrewnione, ale te, które używają telefonu komórkowego, bardzo często znajduje się zespół z tunelem kubaturowym. Wygląda na to, że ciągłe nacisk leży na nerwie łokciowym, co znamy, ponieważ jest to jego ściskanie, które powoduje bardzo dziwne wrażenie w dłoni, kiedy uderzysz łokciem. Podobną diagnozę wykonuje się, gdy poczujesz niezwykłe mrowienie w dłoni, a raczej w części, która znajduje się pod łokciem i bliżej małego palca. Zespół ten jest związany z używaniem telefonów komórkowych, ale jest wiele rzeczy, które mogą powodować. Na przykład postawa, w której śpisz. Ponadto niektóre osoby mogą być genetycznie predysponowane do objawienia takiej choroby. Niektórzy ludzie w tej dziedzinie mają więcej mięśni, które tworzą węższy "tunel", zwiększając tym samym szanse na rozwój tej choroby.