152 Shares 1952 views

Scenariusz: koniec 1 klasy (święto dla dzieci)

Koniec maja – radosne wydarzenie, wiele dzieci i rodziców: koniec 1 klasy. Ucztować przy tej okazji zorganizować koniecznością! Po tym wszystkim, pierwsze równiarki – wyjątkowymi ludźmi. Czesne dla nich – jeszcze jakiś rodzaj gry. Zdałem cały rok akademicki. W tym czasie dzieci przyzwyczaiły się do nowych warunków, zasad i przepisów, zyskał nową wiedzę i wiele się nauczyłem.

Wakacje – być!

W celu wykazania zdolności i umiejętności dzieci, mogą być wykonane nie tylko dla rodziców, klasa otwarta, nauczyciel może korzystać z takich form jak wspólne spotkania, warsztaty, spotkania, wakacje. Koniec 1 klasy – wyraźna cecha w życiu młodych studentów. Co będzie pamiętany za ten okres studiów? Jaki rodzaj nastroju pójdzie na urlop z dziećmi? Odpowiedź na te pytania będzie zależeć od tego, jak wyniki zostaną ogłoszone.

Próba lub improwizacja?

Tradycyjnie nauczyciele i rodzice na koniec roku szkolnego dla dzieci zorganizować koniec świątecznym 1 klasy. Scenariusz takim przypadku można wymyślić własną rękę lub skorzystać z formularza zaproponowanego w niniejszym artykule. Czasami rodzice i nauczyciele uczynić wydarzenie taki sposób, że tylko wiersze i piosenki na przemian w nim w wykonywaniu chłopców i tylko niewielki czas Surprise rozjaśnia koncert. Warto zastanowić się, czy taki scenariusz jest święto? Mimo wszystko, jeśli wszystko jest przećwiczone, a dzieci z góry wiedzieć, kto jest dla kogo okaże się, że czyta lub śpiewa, dla nich to będzie kolejny „lekcja”, choć otwarte, zapraszając rodziców. Znacznie bardziej interesująca dla dzieci jest jedną z form postępowania. Na przykład podczas podróży.

W dalszej części artykułu proponujemy scenariusz wakacje projektant, dedykowany do końca 1. klasy.

Zaproszenie Wyspa wakacje

Hall lub klasie jest urządzony zgodnie z marynistycznym. Pod wesołej muzyki z kapitanem.

Pozdrawiam was, salazhata! Cieszę się, że was wszystkich na pokładzie naszego statku. Co to jest, jesteś tak piękna i elegancka dzisiaj? Chodź, przyznaję, z jakiego powodu zostały zebrane tutaj?

Dzieci reagują.

Masz urlop poświęcony koniec klasy 1? Wow! To świetnie, ale co stanie się z tobą dalej? Poszedł do drugiej klasy? Prawo jutro i rozpocząć? Ach, święta przodu! Właśnie wyruszeniem na wakacje na wyspie. Czy mnie chcesz? Jednak droga się zagubić, ale jakoś doberomsya!

Mamy statek kapitana wszystkie przewody, a ty jesteś w szkole? Nauczyciel? Żeglarze cześć jego szef wyraził, chce, i nauczy cię, jak mieć szacunek dla nauczyciela? Następnie pilnie prosić wszystkie ręce na pokład! Kto nie rozumiem – proszę wstać!

Teraz otwórz oczy, ale silniejszy! Łopatki wyprostować, ale trochę szersza! Pierś do przodu, tak długo! Nadmuchać żołądek ale więcej! Tutaj! A teraz musimy się uśmiechnąć i powiedzieć głośno: „Dzień dobry”.

Well done! Pytam cię szacunkiem siedzieć spokojnie.

Widzę, że szanujesz starsi wiedzą, jak to zrobić! Zabiorę cię do mojej załogi, tylko muszę najpierw poznać cię trochę lepiej.

Gra „donośnym głosem:” Jestem! "

Zespół, budować! Podnieś rękę i głośno powiedzieć: „Jestem”. Co ciekawe, będzie Ci się ta odpowiedź, kiedy pytam.

Kto lubi jeść marmoladę? Winogrona? Toffi? Lakieru z miski? Kto kocha pomarańczowy? Mandarynka? Gruszki? Nie myć uszy? Kto kocha granaty? Czekolada? Kino? Złamałem okno? Kto kocha ciasto? Lody? Plum? Już piwie? Którzy lubią truskawki? Truskawki? Banan? A kto jest uparty, jak owca?

Doskonała! Teraz możesz zabrać załogę. Główną rzeczą, na statku – dyscyplina. Zamówienia nie są omawiane i wdrażane. Śledzenie zamówień.

Gra „Zamówienia na statku”

Jeśli powiem: „Left kierownicy” trzeba zrobić krok w lewo (spróbować), a kiedy on powiedział, „prawe koło!”, Aby po drugiej stronie. Jak nazywa przednia część statku? To prawda, nos. Słyszysz to słowo – krok naprzód. Powrót – nakarmić. Tak więc, zrobić krok do tyłu. Zespół „Admirał na pokładzie!” Musisz stać spokojnie, stojąc na stojaku „cicho” i salutując. Wszystko pamiętał? Wtedy zaczynamy!

Kapitan w dowolnej kolejności daje rozkaz, dzieci wykonują ruch. Kiedy są wygodne z zespołem, można specjalnie skomplikować, pokazując jedno, a robi drugie. Podczas gry dźwięków muzycznych tła.

Kapitan: Cóż, jedziemy! Mam nadzieję, że umie pływać?

Piosenka „Wave” z repertuaru „Barbariki” dzieci siebie wykonywać ruchy, które naśladują pływanie, do chóru zasysa powietrze przed linią falistą rąk i „nurkowania” w kucki „na dole”.

Muzyka idzie pirata.

Pirat: Tysiąc diabły! Kto jest w naszych mórz przyniósł? Cóż, odpowiedz mi, kto tu robisz?

Kapitan: Vessel pod moją komendą popełnia lot do wakacji wyspy. Załoga – super chłopaki. Oni ucztować: koniec roku szkolnego w klasie 1!

Pirat: Co to jest? Dlaczego szkoły? Na przykład, nie jest to potrzebne. Pozwól mi odejść: I – piratem mórz burzę! Rzeki i oceany – to mój nauczyciel. Jestem tutaj wszystkie rafy i mielizny wszyscy wiemy. Beze mnie do zadufany wakacje wyspa nie dotrzeć.

Kapitan: Słuchaj, pirat! Chłopaki mają ważnym wydarzeniem w jego życiu: koniec klasy 1, wakacje! Możesz nam pomóc?

Pirat: Niech tak będzie! Znam tor wodny i dojeżdżają mórz! Wstać wszystko dla mnie.

Gra „Po drugiej stronie morza, fale!”

Teraz mamy zamiar żeglować po morzach jeszcze raz. Są one różne, więc trzeba iść na różne sposoby. Musisz mi odpowiedzieć w zgodzie, „pro-vom-SP!” Kiedy pytam was. Pierwszy morze – morze Ruchkin. Chwyć za rękę. Na morzu Ruchkin zaydom?

Dzieci i Kapitan: Pro-vom-SP!

I – pirat, morze burzy.

Statek na morzu prowadzą.

W morzu … zaydom?

Dzieci: Pro-vom-SP!

Pirate prowadzi dla dziecka, za każdym razem zmiana nazwy. Na przykład, nazywa morze łokcia, skąd się biorą dzieci pod ramionami, przyciskając łokcie. Można zadzwonić wieszaki morze Spinkinyh, Ushkin, Schochkinyh i tak dalej.

wiedzy Szkoła wyspy

Ponadto, zgodnie ze scenariuszem, dzieci są na różnych wyspach. Płynąć obok nich na wakacje wyspa, wykonują różnego rodzaju zadań. Może to być wyspa matematyki, rysunek, wychowania fizycznego i innych zajęć. Klasa 1 koniec wakacji, taki rozwój pozwoli dzieciom w zabawny sposób, aby skonsolidować, czego się nauczyli przez cały rok. Na przykład, na wyspie równiarki Schitaniki rozwiązać zabawne łamigłówki i przykłady, które wymagają nie tylko umiejętności na koncie, ale także inteligencji. Gramoteev na wyspie znaleźć brakujące litery i zrobić rozmowę z nimi. Farba na wyspie zabawy konkurencji ze zbiorowej rysunku.

Oto kilka rzeczy, które mogą pójść w scenariuszu dzieci wypoczynkowego. Koniec 1 klasy – świetny pretekst do zabawy.

tajny wiadomość

Do konkursu potrzebne są trzy wolontariuszy. Każdy z nich przekazał tajny list – listy z jakiegoś obrazu. Uczestnicy mają za zadanie: mają 5 sekund zniszczyć wiadomość, łamiąc go jako subtelnie, jak to możliwe, tak aby nikt nie widział obraz. Po tym, oświadcza, że będzie wygrać konkurs, który jest najpierw zebrać swoje skrzydła z powrotem.

wesoły śpiew

Dzieci muszą zrozumieć, że koniec klasy 1 – wakacje! Utwory w tym dniu powinno brzmieć zabawa i głośno. Można zorganizować konkurs piosenki. Jeden zespół jest zapraszany do śpiewania linię z niektórych piosenek, drugi team – fragment innego utworu. Po pierwsze, w kierunku czołowym zespołem śpiewa w kolejce, a potem śpiewać razem, każdemu jego własne. Okazuje hałaśliwe i zabawy.

szczerze

Presenter oferuje dzieciom powiedzieć całą prawdę o tych wszystkich osób, które znają. Zaczyna frazę, a dzieci nadal:

Ołów. Po pierwsze, niech chłopcy odpowiedzieć. Wszystkie dziewczyny są najbardziej …
Teraz dziewczyny, co ty na to? Wszyscy chłopcy w naszej klasie najbardziej …
No, chłopaki, powiedzmy, że razem możemy myśleć o dorosłych. I rodzice mamy najbardziej … a nasz nauczyciel – najbardziej …, nasza szkoła – najbardziej … ale nasza klasa – najbardziej …

Rodzice i wychowawcy muszą starać się dzieciom niezapomniane zakończenie 1 klasa. Święto powinno zakończyć nadejście świąt.

Skok na lato

Pirat: Tysiąc diabły! W końcu dotarliśmy do celu naszej podróży – jest to wyspa na wakacje! Caramba!

Kapitan: Do tej pory nie wypłynął. Dziękuję, chłopaki, pomocy!

Pirat: Przed udaniem się na ląd, przygotuj się.

Kapitan: Wszystkie ręce na pokład! Zespół, budować! Daleko w tyle były twoje dni szkoleniowych w pierwszym gatunku. Być może w tej podróży nie zawsze wiał Tailwind? Oczywiście, nie było i rafy i mielizny. I sugerują, że pamiętam wszystko, co stoi na drodze i nie chcesz.

Dzieci pamiętają i notować wszystko, co się nie podoba: broken ołówki, łamigłówki i inne.

Pirat: Teraz to wszystko złożyć w pięści i wyrzucić za burtę! Trząść ręce, aby strząsnąć resztki trudności! Teraz jesteśmy wolni od nich (można zrobić tym razem na tle muzyki energetycznego).

Kapitan: No, teraz, że wszystkie problemy są wyrzucane, możemy zaznaczyć koniec wspaniałej 1 klasy. Święto zbliża się do końca i nadszedł czas na uroczystej chwili – skok w lecie!

Pirat: Spójrz na jasną wstążką (leżącego na podłodze przed pluton dzieci). Musisz skakać przez nią razem dla mojego zespołu. Uważnie przyjrzeć się ich przyjaciół. Już nie widujemy pierwszoklasistów. W chwili znajdziesz się na wakacje na wyspie, a wraz z nim przyjdzie do szkoły uczniów drugiej klasie. Gotowy do skoku?

Kapitan: Uważamy to wszystko razem. Trzy, dwa, jeden. Wakacje! (Ten punkt jest dobrze uzupełnione muzyką, fanfar, pukawki z konfetti).

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże Ci zorganizować koniec świątecznym 1 klasy. Scenariusz zaproponowany przez nas, można łatwo zmienić i dodać swoje materiały. Niech równiarki z doskonałym nastroju ukończy pierwszy rok akademicki i spotkać się wakacjami!