606 Shares 8999 views

Lody smażone – niezwykły deser

Wszystkie dzieci kochają słodkie, oczywiście, nie jak dorośli. Dzieci są słodkie jako dania wakacyjne, niezależnie od tego, co to jest: cukierek, herbatniki, lody. Karmel, bita śmietana, miękkie śmietany, kandyzowane owoce – każde naczynie dla małego słodkiego zęba jest prawie królewską ucztą. A co z dorosłymi? Dorośli też kochają słodkie, ale zupełnie inne. Boimy się wyrastać z pięknego ciasta przetargowego, a zatem więcej niż jeden lub dwa nie będą jedzone, a dzieci są gotowe jeść je kilogramów. Desery są wspaniałe, są proste desery, nieskomplikowane, jednoprocesorowe, ale jednocześnie niezmiennie smaczne, ale mają kompleksy ozdobne, różne kompozycje. Być może najbardziej niezwykły deser to lody smażone. Jak smażone? To bardzo proste. Ale w rzeczywistości to topnieje? Nie, a po raz kolejny nie! Po prostu musisz poznać małe tajemnice gotowania.

Lody, smażone

 • Sto pięćdziesiąt gramów napełniania;
 • Jedno jajko;
 • Słodkie płatki kukurydziane;
 • Duża ilość oleju do głębokiego tłuszczu.

Używając blendera lub młynka do kawy, posiekać słodkie płatki kukurydziane w małe okruchy. Wymieszaj jajko z mikserem, aż się bujnie. Łyżeczka do lodów, aby utworzyć kule i umieścić je na głębokim zamrożeniu w lodówce. Wyjdź, wrzuć do płatków, a potem przez kilka sekund w jajku, a potem z powrotem do zboża i znowu zamrozić w lodówce. Ogrzać frytownicę do temperatury sto osiemdziesiąt stopni. Jeśli nie masz głębokiego smażenia, możesz użyć głębokiego garnka, który wylewa olej i podgrzewa. Przygotowane w ten sposób lody są pobierane z zamrażarki i opuszczane do wrzącego oleju przez kilka sekund. Dostajemy go, kładziemy na talerzu i zdobimy to bitą śmietaną, stopioną czekoladą, wiórkami kokosowymi. Ważne jest, aby utrzymywać kulki w oleju powinny być tylko trochę, aby lody nie miały czasu na stopienie.

Gorące lody

 • Lody – czterysta gramów;
 • Białka jaj – osiem sztuk;
 • Cukier puder – jeden szkło;
 • Cukier waniliowy lub wanilina do smaku;
 • Gotowe herbatniki – dwieście gramów;
 • Świeże gruszki miękkie lub w puszkach – dwieście gramów.

Lody są zamrażane w najniższej temperaturze. Whisk jajko bicie razem z proszkiem cukru i mieszalnikiem waniliny w piance, chłodzimy w lodówce. Wyciąliśmy ciastka na kawałki, włożyliśmy na blasze do pieczenia, położyliśmy gruszki na okręgi na górze, położyli lody, pozostałe gruszki i herbatniki. Używając worków cukierniczych po bokach i na deser, wyciśnij pobite białko, aby zrobić małą biel. Piec do piekarnika, aż będzie gotowa. Przy podawaniu posypać cukrem pudrem. Możesz ozdobić deser świeżymi liśćmi mięty.

Mrożone lody z kokosem

 • Pięćset gramów lodów;
 • Dwie jajka;
 • Sto gramów kokosowych żetonów;
 • Słodkie herbatniki lub bułeczki z herbatników sto gramów;
 • Olej.

Lody przecięte w bloki o grubości 2 cm, zamrażać w lodówce. Jajko trzepoczę aż puszyste. Lody dostać się i z kolei zanurzyć najpierw w wiórkach kokosowych, potem w jajku, a na końcu w krakersach, ponownie zamrażając w lodówce przez około trzydzieści minut. W głębokiej patelni lub głębokiej patelni wlać trochę więcej litra oleju słonecznikowego, można wlać mniej lub więcej, najważniejsze jest to, że całkowicie ukrywa nasz brusochki. Ogrzać olej. W gorącym oleju opuszczamy przygotowane batoniki lodów, smażyć przez kilka sekund, wyjmujemy i udekoruj według własnego uznania.

Jak widać, takie wspaniałe i niezwykłe potrawy, jak smażone lody, są bardzo łatwe do przygotowania. Przygotowanie takiego deseru trwa bardzo mało czasu, a wynik może zadziwiać krewnych i przyjaciół. Może być ozdobiony świeżymi owocami, różnymi jagodami, miętą, syropami, czekoladową tartą i gorącą, bitą śmietaną, skondensowanym mlekiem. Dorośli i dzieci będą chętnie jeść takie lody, przepis gotowania będzie odpowiadał nawet gospodynie domowe bez doświadczenia.