392 Shares 5920 views

pojazdy trzykołowe: opis, model

pojazdy trzykołowe – To mobilne pojazdy manewrowe są idealne dla środowisk miejskich. Kompaktowe wymiary, są ekonomiczne dzięki lekkiej konstrukcji. Większość modeli ma kształt łezki, która jest odpowiedzialna za dobrych właściwościach aerodynamicznych.

szczegóły techniczne

Małe samochody są różne. Okazuje się, że już dawno zostały wynalezione, a dziś jest coraz lepsza stylowy trójkołowy mikromobil. Jak już wspomniano, kosztem wydajności i niewielkich rozmiarów, doskonale pasuje do krajobrazu miejskiego, zwłaszcza większych metropolii. Wśród korzyści z tych modeli można zidentyfikować przyjazność dla środowiska, łatwość kierowania, w przystępnej cenie. Interesujące jest to, że co roku liczba mikromobiley coraz większe. Oczywiście wygląd tych pojazdów jest bardzo nietypowy, ale teraz jest czas, kiedy chcesz się wyróżniać od reszty.

Oczywiście, nie możemy powiedzieć, że mikromobili stanie zastąpić pełnoprawnym samochodem. Tak, i one zostały stworzone pierwotnie w innych celach. Z drugiej strony, te maszyny są idealnie dostosowane do krajobrazu miejskiego: Po pierwsze, przyczyniają się do ochrony środowiska, gdyż nie działa na paliwie, a po drugie, są zwarte. W związku z powyższym, istnieje niepowtarzalna okazja, aby stworzyć najbardziej korzystne dla funkcjonowania takich warunkach małych samochodów. Po trzecie, te maszyny pomóc radzić sobie z korkami.

Morgan

Niewiele osób wie, ale pierwszy samochód trójkołowy został stworzony przez Morgana, z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Warto zauważyć, że jest to jedna z najstarszych firm na świecie, która produkuje samochody na drewnianym stelażu. Pierwszy samochód sportowy na trzech kołach Morgan powstała w 1909 roku, który był używany w jeździe miejskiej i wyścigów.

Samochód trójkołowy „Morgan” – mały samochód, przeznaczony dla dwóch osób, nie ma miejsca na bagaż. Silnik V-Twin z Harley Davidson i 5 przekładnią jest odpowiedzialny za dobre przyspieszenia. Opony z wąskim i przemyślany wzór bieżnika, który tworzy lepszą przyczepność na nawierzchni drogi. Warto zauważyć, że zaledwie kilka lat temu, amerykańska marka zdecydowała się sprzedać ekskluzywnych samochodów sportowych na trzech kołach. Maszyna może osiągnąć prędkość 185 km / h. Masa mikromobilya – 500 kg.

Peel Inżynieria

Prawdziwie autka, ale na dobrym kursie i całkiem sposób, aby stworzyć firmę Peel inżynierskie. Linia marka dwa samochody, z których każdy ma bardzo mały rozmiar. Samochód Peel Trident – kompaktowy model, który może pomieścić dwóch pasażerów. Urządzenia techniczne – silnik motocykla DKW z 49 metrów sześciennych i pojemności 4,2 KM To przyspiesza samochód do 45 km / h.

Kolejny model z serii Peel Engineering jest dostępny na wszystkich singiel. Jego długość – 137 cm, szerokość – 100 cm Ta kompaktowa maszyna zdolna prędkością do 65 km / h.. Mówimy o modelu P50 Peel. Warto zauważyć, że brytyjski produkowany ten model za długo – od 1963 do 1964 roku i nadal pozostaje najmniejszy samochód produkcji. jego masa wynosiła zaledwie 59 kg, dzięki specjalnym piórem tyłu mógł wdrożyć swój własny samochód i umieścić go gdzieś. Silnik w modelu był umieszczony po prawej stronie przedniej i połączono z 3 przekładnią manualną.

Teraz istnieją pogłoski, że firma Peel Inżynieria planuje ożywić produkcję małego trójkołowego samochód Peel P50. Spółka podała, że samochód zostanie wydana w ilości zaledwie 50 sztuk, a ich koszty od 15 000 dolarów. Różnica samochód będzie obecność silnika elektrycznego zamiast silnika skutera, jak to było na oryginalnym modelu. A z resztą specyfikacji w tej chwili nic nie jest znana.

"Simson DUO"

W okresie od 1973 do 1989 roku, NRD produkowane Simson Duo, który nie jest to samochód, Trike, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Do jej stworzenia użyto motorowery „Simson” i ich akcesoriów, które zostały dokonane w tym czasie w NRD. W modelu jakie pojemności silnika 50 litrów. a. Odwracanie maszyna nie posiada. Kabina została obliczona dla dwóch osób, a kierowca dostał miejsce po lewej stronie. Aby uruchomić silnik zastosowano dźwignię i hamulec jest uruchamiany przez naciśnięcie dźwigni umieszczony na kierownicy.

Honda Gyro Zadaszenie

Ten model – nie jest mikromobil i wielofunkcyjny trójkołowy skuter. Podobnie jak większość modeli japońskiej marki, to różni się bardzo zwięzłą konstrukcję i dobrze przemyślany, choć prosty design. W serii reprezentował markę dwa skuter z dachem: TA-01, który jest wyposażony w silnik dwusuwowy, i TA-03, która jest późniejsza modyfikacja i kompletne. Do jego maszyn do wstrzyknięć 4 Dwusuwowy silnik, który jest uzupełniany przez chłodzone cieczą.

Honda żyroskopowy płyt posiada masę 120 kg i może przyspieszać do prędkości 60 km / h. Ale ograniczenie prędkości jest ograniczony do systemów elektronicznych. Postawny błysk skuter – 147 cm, więc trójkołowy może pracować zarówno w mieście i na wsi. Wielu nazywa to avtoskuter skuter z dachem. Wśród jego cech technicznych obejmują obecność:

  • pojemne kufry, zapinane z tyłu modelu;
  • niezawodne hamulce bębnowe, które są odpowiedzialne za bezpieczeństwo ruchu;
  • welurowa tapicerka, dając komfort jazdy;
  • z małą skuter części z wycieraczkami, lusterek wstecznych, dwa reflektory światła, kierunkowskazy;
  • Dysk nowy projekt stworzony z aluminium;
  • opony o większej średnicy bez kamer.

Wszystkie te cechy sprawiają, pojazdów trójkołowych Honda komfortowa, wygodna obsługa. Warto zauważyć, że skuter może być używany, na przykład, za dostawę towarów lub transportu towarów nie ma dużej wagi. Model Silnik charakteryzuje się zgodnie z normami ochrony środowiska i brak hałasu.

twike

Wśród nowoczesnych producentów pojazdów trójkołowych można wydzielić i przedstawiciele Europy. Na przykład w Niemczech wyprodukowała trójkołowy hybrydowy twike, który ma silnik elektryczny. Uderza jego wygląd: wygląda bardziej jak samochód przyszłości. Auto jest przeznaczony dla dwóch osób, to ma duży bagażnik. Ogólnie rzecz biorąc, model nadaje się do użytku miejskiego, a na długą podróż.

pojazdy trzykołowe z Europy nie są gorsze od japońskich odpowiedników albo w jakości lub urządzeń technologicznych. akumulator samochodowy może być ładowany w locie przez odwracanie hamulce regeneracyjne. Rama aluminiowa waży tylko 30 kg, ale jest trwałe i może chronić pasażerów w razie nieprzewidzianych okoliczności na drodze. Jazda joystick jest wykonywana, karoseria posiada wysoką wytrzymałość ze względu na fakt, że jest on pokryty czystą gumy.

Nawiasem mówiąc, twike stanie rozwinąć prędkość do 85 km / h, a gdy bateria jest w pełni naładowana, samochód może jechać około 200 km, na mikromobiley niepowtarzalny efekt.

Myers Motors NMG

Stworzył i nadal tworzy pojazdów trójkołowych w Stanach Zjednoczonych. Typowym przedstawicielem – Myers Motors Nie więcej gazu, który jest seryjny zamknięty elektromototsikl. Ten samochód trójkołowy GATED obliczony w jednym miejscu i używać wyłącznie w mieście. materiały kompozytowe stosowane do produkcji osłonek. Odpowiedzialny za bezpieczeństwo bezpiecznego szkła, trzypunktowe pasy bezpieczeństwa i zagłówki. Główną zaletą tego modelu jest to, że w pełni spełnia wymogi bezpieczeństwa, ponieważ nie działa na gazie. Wśród Myers Motors NMG zalety można zauważyć oryginalny design, przypominający nowoczesnego samochodu sportowego, czas przyspieszenia do 100 km / h w zaledwie 13 sekund.

Co do zasady, pojazdy trzykołowe nie może pochwalić specjalnej konstrukcji wnętrza. W tym przypadku, kabina jest regulowany fotel z zagłówkiem, desce rozdzielczej, który usunął moc dla laptopa i telefonu. Istnieje także bagażnik, jednak nie jest zbyt duża. Podstawowa wersja maszyny jest wyposażona w grzałkę i wewnętrznych okien i gramofonów.

Warto zauważyć, że w 2009 roku spółka Myers Motors oferowany do oceny bardziej zaawansowany model, który był podwójnie. Kompaktowe silnika elektrycznego odbywa się za pomocą akumulatorów litowo-jonowych, a maksymalna prędkość wynosiła 120 km / h. I należy zauważyć, że oba te modele były tylko samochody elektryczne, które zostały dopuszczone do jazdy po autostradzie w Ameryce.

Gurgel TA-01

Stworzyliśmy mały samochód i innych krajach. Na przykład w Brazylii, diesel samochód traktor Gurgel TA-01 został stworzony, który może być używany jako uniwersalny ciężarówki. Jest to dość masywna maszyna, która waży około tony. Ale może przenieść ładunek do 1,2 ton, wyposażony w silnik o pojemności 1,2 metrów sześciennych i zdolne do przyspieszania do 60 km / h. Model wyposażony w dodatkowe funkcje, które będzie odwoływać się do rolników lub ogrodników. Zatem, pojazd może być uzupełniony o wycinarka krzaków i może być używany jako generator prądu elektrycznego.

SAM Polska

Ten mały samochód został stworzony dzięki wysiłkom dwóch firm – z Polski i Szwajcarii. Model ten jest wyposażony w dwa koła z przodu i jeden z tyłu. Bardzo kompaktowy silnik jest w stanie rozwinąć prędkość 50 km / h, osiągając maksymalną prędkość 90 km / h. W Rosji, samochód, podobnie jak większość z powyższym, nie kupić, ale w Szwajcarii, ten model kosztuje około 10 000 euro.

Carver One

Pierwsza produkcja trójkołowy z ciałem, które może się przechylić, stał się Carver One. Łączy w sobie wszystkie pozytywne cechy i samochód i motocykl, co powoduje wydajności, elastyczności i łatwości użytkowania w środowiskach miejskich. Kiedy ten model produkcja pojawiła się na rynku, stworzyliśmy furię. Urządzenie jest sterowane w oparciu o elektronikę i innowacyjnego układu hydraulicznego, a tym samym zakręcie prywatną podwójną kabinę nachylony pod kątem -45 °, ale tylne koła i silnik ze skrzynią biegów pozostają na swoich miejscach.

W przypadku maszyn do trójkołowy Carver Jeden z turbodoładowaniem objętości 659 cm3 w 68 l. a. Silnik pracuje w połączeniu ze skrzynią 5, dzięki czemu samochód trzykołowy przyspiesza do 185 km / h przy zużyciu paliwa do 6 litrów na 100 km. Warto zauważyć, że rozwój projektu trójkołowy zostało przeprowadzone przez inżynierów lotnictwa, więc organizm ma odpowiedni kształt. Na części boczne korpusu są uzupełniane wloty.

T-REX

Pierwszy trójkołowy model ten pojawił się w 1990 roku, ale potem znowu nie ulega zmianie. Warto zauważyć, że samochody są zbierane ręcznie, a nie przeszkadza to firmie produkować około 200 samochodów rocznie. Trójkołowy działa w oparciu silnika Kawasaki objętość 1352 cm3, przy czym pojazd przyspiesza do prędkości 230 km / h. Aby poprawić wydajność dynamiczny model wyposażony w nowoczesny organizm z włókna szklanego, który ma niską gęstość, wysoką odporność na korozję i właściwości mechaniczne, atrakcyjny wygląd. Ramka trwałe, stosowane do ich produkcji rur ze stali o wysokiej wytrzymałości.

Ciało otwarte, podczas gdy w samochodzie wygodnie: Można ustawić pedały oraz odległość i wysokość, koło jest ustalona, dobra ocena, więc problemy z zarządzaniem trójkołowy nie pojawią. Wygląd jest wykonany w duchu futuryzmu, który przydziela maszynę na drodze.

odkrycia

Ogólnie można powiedzieć, że pomimo niezwykłego wyglądu, modele wyglądają bardzo harmonijny w mieście, zwłaszcza jeśli jest to duża metropolia, gdzie ciągłe korki. Oczywiście, nie różni się pojemność mikromobil i stabilność, ale jako rozrywka jest idealny.