510 Shares 5104 views

Historia Dnia święta dziecięcego jest bardzo nietypowy

Każdy z nas kiedyś były dzieci – wrażliwe, delikatne i złośliwy. I każdy z nas pamięta, że dzieciństwo – to czas, kiedy człowiek może być szczęśliwy tylko dlatego, że – dziecko. To jest zachowanie takiego szczęścia i jest jednym z najbardziej globalnych i podstawowym zadaniem, które bierze ludzi na całym świecie. A nawet święto nazywa się dzieciństwo, a nie jako coś, a Międzynarodowy Dzień Dziecka. O to i omawiane dziś.


Historia Dnia święta dziecięcego ma swoje korzenie w pierwszej połowie XX wieku. Światowa Konferencja w Genewie, która odbyła się w 1925 roku i został w całości poświęcony problemom małych dobrego samopoczucia obywateli, zdecydowano się stworzyć festiwal w ich cześć.

Świętuj 1 czerwca Dzień Dziecka rozpoczęła się od 1925 roku. W jednej z wersji stało się to z powodu chińskich dyplomatów. Są 1 czerwca 1925 organizowany przez San Francisco Festiwalu Smoczych Łodzi zwłaszcza dla młodych chińskich sierot mieszkających w Stanach Zjednoczonych. Pomysł przyszedł do gustu wielu szefów państw, a teraz historia Obchody Dnia Dziecka można bezpiecznie rozpocząć licząc od tej daty. Jednak pełne jego formacja wystąpiła dopiero w 1949 roku, podczas II wojny światowej była skończona. Pomimo faktu, że od czasu konferencji w Genewie odbyła się 24 lat, kwestie ochrony dzieci pozostają takie same. Po wojnie wiele z tych dzieci to sieroty którzyśmy znosili trudy tym trudnym czasie. Zostali pozbawieni najbardziej podstawowych – żywności i schronienia. W związku z tym, Kongres Kobiet w Paryżu po raz pierwszy zabrzmiał przysięgę walczyć o pokój na świecie i dla dobra młodzieży, jak jego podstawy. Historia obchodów międzynarodowego koloru Dnia Dziecka nabyte w 1951 r. To było wtedy, że wziął pod auspicjami Organizacji Narodów Zjednoczonych i przypisany mu triumf statusie międzynarodowym.

Obrazowo historii obchody Dnia Dziecka zaznaczono kraje, które wybrały socjalizm jako główny kierunek rozwoju. Tak więc, w ZSRR w tym dniu letniego wypoczynku, i dzieci umieszczone wspaniałą uroczystość z parady sportowych, pokazując nowe filmy w kinach, prezentów i smakołyków.

Na dzień dzisiejszy na całym świecie i 1 czerwca Gody – wystawa twórczości dziecięcej, imprezy i koncerty charytatywne, których celem jest pomoc dzieciom z regionów mniej uprzywilejowanych, chorych dzieci i tych, którzy z tego czy innego powodu pozostawione bez opieki rodzicielskiej. Ponadto, media aktywnie włączają do swoich programów i filmów dla tej grupy odbiorców. Wiele firm handlowych zadowoleni z podziału nagród i prezentów dla młodych obywateli kraju.

Taka długa i ciekawa historia z wakacji. Dzień Dziecka obchodzi dziś 61 krajów świata. On nawet ma własną flagę – na zielonym tle Pięć dzieci figurki w różnych kolorach rozmieszczone są wokół stylizowanego globu. Symbolizuje tolerancję i przyjaźń między narodami, ponieważ wszyscy żyjemy na tej samej planecie.