725 Shares 2861 views

Rzeka Świętego Wawrzyńca – jeden z najbardziej unikalnych wodach świata

Nic więc koi duszę i oczy jak spokojny i mierzonego przepływu rzeki. Przybrzeżny piękno pozwala cieszyć się resztą i długą historię (od rzeki, „na żywo” przez setki lat) daje miejsce tajemnicy.

W Ameryce Północnej, najbardziej znanej drogi wodnej o bogatej historii i niezaprzeczalnej wartości ekonomicznej – St Lawrence River. Staw unikalne piękno i popularność ma wiele oryginalnych elementów, które są cenione zarówno przez mieszkańców, jak i turystów zagranicznych.

Francuski Centrum Kultury

Historycznie rzecz biorąc, podczas wojny siedmioletniej, St Lawrence rzeki i jej doliny były widownią walk między Francuzami i Brytyjczykami. Pomimo faktu, że ziemia w rezultacie zostały zajęte przez Brytanii, Quebec nadal uparcie wierna francuskiej flagi: ludzie mówią po francusku, pielęgnowane i przekazywane z pokolenia na pokolenie, ich tradycji.

Cały St Lawrence River basin – zdecydowanie malowniczych miejscach, ale tutaj, w prowincji Quebec, szczególnie odczuwalne urok starej Europy, przeprowadza jego mieszkańców z ich ojczyzny w najbardziej niezawodnych pojemnika – w sercu.

Geografia i wysyłka

Najwyraźniej to terytorium, i prawdą, i błogosławiony St Laurence. rzeka pełen płynącej, malownicze, przyciąga wielu turystów. Gdzie można przejść ogromnych statków towarowych i pasażerskich oceaniczne. Jednakże, idą na sztucznie utworzony kanał boczny, ale to naprawdę nie ma znaczenia, ponieważ wysyłka przynosi ogromne korzyści gospodarcze obu krajów, przez które przepływa rzeka – Kanady i Stanów Zjednoczonych.

Rzeka Świętego Wawrzyńca pochodzi z jeziora Ontario i wpada do zatoki o tej samej nazwie, dołączając do grupy Wielkich Jezior z Oceanu Atlantyckiego.

Na zachód od Montrealu natury obdarzył dużo kaskady i kaskady rzeczne, które utrudniają nawigację. Pomijając te niedoskonałe i zbędne z punktu widzenia każdej kapitana formacje kilka szeroka i głęboka kanał został zbudowany, który osiem miesięcy w roku dużych statków oceanicznych może iść w głąb lądu.

Pomysł i jego realizacja jest ekonomicznie obsługiwane przez dwóch największych krajów Ameryki Północnej, co pozwala zorganizować swobodny przepływ towarów i turystów. Ale fauna budowy kanału rzeka została uszkodzona: morskie minóg, przedzierać się do rzeki, prawie zniszczył całą rodzimą populację ryb słodkowodnych ().

specjalna rzeka

Standardowy nazywa rzeki jedną z najważniejszych dróg wodnych w Ameryce Północnej włączyć język z wyjątkiem jednego, który nigdy nie słyszał o niezwykłych cech i historii akwenie.

Ta niezwykła rzeka – St Lawrence River. Charakterystyka rzeki są w mieszalności słodkiej i słonej wodzie – w rzeczywistości dwa są bardzo podobne i bardzo różne światy wodnych. Również wyjątkowy jest obecność zbiornika jest jednym z największych i najpiękniejszych fiordów na świecie – Saguenay, a także „useyannosti” partie złoża dużych, małych i maleńkich wysp.

Zwykle pytanie, gdzie St Lawrence River, Kanadyjczycy mówią: „W Ogrodzie Wielkiego Ducha.” Ta legenda Iroquois był kolejnym punktem rzeki. Pięknie przedstawił historię pojawienia się „tysiąca wysp” przyciąga turystów jak magnes.

Oto podsumowanie legendy. Wielki Duch (on jest – Creator) nagrodziła indiańskie plemiona żyznej ziemi pod warunkiem, że kiedykolwiek przestanie wewnętrzne tarcia. Indianie obiecali żyć w pokoju, ale po jakimś czasie, nie mógł się oprzeć i znowu poszedł na wojennej ścieżce. Do tego Boga zażądał zwrotu prezent. Tribal przedstawiciele zwrócili się o ziemię w tkaninę i zaczął podnosić go do nieba. A kiedy to ogromny pakiet prawie osiągnął niebo, ktoś nie udało się utrzymać do końca ostrza, ziemi rozlane i rozrzucone na dnie rzeki i pobliskich jezior.

Ile wysp naprawdę jesteśmy i jakie są

Dokładna liczba wszystkich wysp i wysepek zostały wyprodukowane na początku 18 wieku: są z podziałem na wielkości, uzyskując w ten sposób osiem grup wysp. Łączna liczba wysp jest około dwóch tysięcy.

I od tego czasu, taka nieruchomość można kupić za zaledwie grosze, wielu armatorów i innych obywateli szczęśliwy kupić wyspę lub bardziej wymowny w kręgu znajomych, który dał im ziemię św Wawrzyńca. Rzeka była nadal jest bogata w ryby, nad brzegiem pobliskiego mógł zdobyć wysokiej jakości materiałów budowlanych.

A teraz większość małych wysp są zamieszkane i są własnością prywatną. A główne wyspy są naturalne parki, skanseny, hotele, a nawet pomieszczenia sypialne.

Wszystkie wyspy są podzielone pomiędzy USA i Kanadzie, ale pływać w obcych wodach terytorialnych nie wymaga wizy: St Lawrence River pozwala podróżnych do korzystania z dwóch krajów na przemian przez kilka godzin.

unikalnych miejsc

Jedną z atrakcji sztucznymi św Wawrzyńca zwany wysoki most Thousand Islands. Wyginając plecach na łóżku mostu wznosi się na wysokość 20-piętrowego budynku i łączy dwa miasta: Ivy Lee (USA) i Collins Landing (Kanada). Most jest dość stary, został zbudowany w 1938 roku. On jest bardzo malownicza.

Turyści, którzy nie są obce romans, bardziej niż inne rysuje wyspę zwaną serce, kto zna taką smutną historię miłosną, że życie z niego serce rozdarte na strzępy.

Na wyspie wielu eleganckich budynków, z których większość – zamki. Niektóre z nich są jak średniowieczny, z drugiej – na Disney, ale każdy z nich pokazuje, że zostały one zbudowane, przynajmniej dla księżniczek.

I do pewnego stopnia jest to prawda. Jeden z zamków, najbardziej romantyczny i soczysty, kopanie żoną Louise Boldt niemieckiej. Budowa trzymał w tajemnicy przygotowuje królewski dar do żony. Kiedy praca jest już zbliża się do końca, Boldt otrzymał telegram z Filadelfii, który Louise umarła. Wykonana rycerza w miłości, aby włączyć wszystkie prace i opuścić wyspę, by nigdy nie powrócić.

Wyszedł, a zamek pozostał. Historia tego jest zachowany na wieki. Teraz stało się najbardziej wzruszające całym Tysiąca Wysp.

Motley fauny

Opowieść o św Lawrence byłaby niepełna bez wzmianki o bogatych i nietypowe dla fauny rzek.

W niektórych rzek, można jeszcze znaleźć niebieskiego wieloryba, wielki biały wieloryb i płetwy wieloryba? Połączenie flory i fauny tutaj są tak zróżnicowane, że uznawane za najbardziej niezwykłe w świecie.

Ryby, mimo inwazji minogowatych w rzece, istnieje około 200 gatunków. Ponadto, istnieje ponad 20 gatunków gadów i płazów, 300 gatunków ptaków, które gniazdo na brzegach świętego Wawrzyńca i okolicznych jezior.