661 Shares 2017 views

gatunki zanikłe zwierząt lub ludzkie błędy

Pomimo faktu, że ludzkość niedawno stać się bardziej odpowiedzialny i ostrożny stosunek do natury, stara się utrzymać ją w każdy możliwy sposób, okresowo pojawia gatunków raz wymarłych zwierząt. Często jest to grzeszni ludzie. Wiele osób błędnie uważa, że liczba wymarłych dinozaurów były tylko jednak w ostatnim tysiącleciu w historii ludzkości rozstał się z niektórymi przedstawicielami fauny na zawsze.

Ostatnio gatunki wymarłych zwierząt – alaotranskaya perkoz. Te ptaki są wystarczająco silne, jak dzikich kaczek. Żyli w pobliżu wyspy Madagaskar, w pobliżu Alaotra. Dzięki niemu, dostali ich nazwę. Ich zniknięcie to klasyczny błąd ludzkości, ponieważ zwalczanie kłusownictwa nie uruchamia się na pełnych obrotach, gdy ptaki były już na skraju wyginięcia. Ponadto, w trakcie opracowywania nowych ziem człowieka lokalnym ryb, które było podstawą perkozy karmienia, już opuszczeniu siedlisko. A ostatni kontakt z tym ptakiem został nagrany w 2010 roku. Ona nigdy nie rzuca się w oczy, co daje podstawy, by stwierdzić, że umarła.

Być może jedynym gatunkiem wymarłym zwierząt, które same są winne jej niezdolność do dalszego istnienia – jest Steller lub jak nazywa się też krowa morska. Fakt, że są one całkowicie odsłonięte, a jedyną rzeczą, która może odstraszyć drapieżniki z nich – dużo masy i wielkości. W końcu dotarli do ośmiu metrów, a waga dorosłego było około trzech ton. Ich bierność i kompletna apatia może łatwo prowadzić do wymarcia, nawet jeśli dana osoba starała się trzymać tego rodzaju. Warto zauważyć, że rybacy u wybrzeży Oceanu Arktycznego jest możliwe, aby zobaczyć stworzeń, podobnie jak Steller, ale że nie ma potwierdzenia. Uważa się, że krowa morska zmarł w 1768 roku.

Najsłynniejsze wymarłych gatunków zwierząt – byki prymitywne etapach. Ich sława Wynika to z faktu, że te duże zwierzęta polowali ludzi szlachetnych, członkowie arystokracji. Początkowo były wycieczki w Indiach, a następnie rozprzestrzenił się na terytorium Azji Środkowej, a później wyemigrowali do Europy. Warto zwrócić uwagę na fakt, że zachowanie tego gatunku zaczęli dbać o to dawno temu, jeszcze w 13 wieku. Jednak wysiłek nie wystarczy, a ostatnia runda kobiet zmarło w Polsce w 1627 roku.

Dobrą wiadomością jest to, że zagrożone gatunki ściśle chronione w Rosji. Zoologów i przedstawiciele stowarzyszeń ochrony środowiska pracują ciężko rzadkich gatunków zwierząt mogą żyć i rozmnażać się w różnych rezerw. A te zwierzęta, które nie mogą być zapisane w wolnej przestrzeni, są trzymane w ogrodach zoologicznych, które zdecydowanie przyczyniają się do kontynuacji gatunku.

Niestety, w tej chwili jedyny sposób, aby zobaczyć wymarłych gatunków zwierząt – zdjęcia, rysunki lub zachowane w archiwach fotografowania. Jeśli wziąć listę zwierząt, które ludzkość nigdy nie będą w stanie spełnić, możesz być przerażony jego wielkości. Dlatego dzisiaj powinny być bardziej odpowiedzialne podejście do ochrony pozostałych zwierząt, bo jutro na skraju wyginięcia może być wszystko.