193 Shares 7311 views

Przepisy mamalygi w Abchazji i jej przygotowanie

Mamaliga to smaczne, satysfakcjonujące i niedrogie potrawy, które często można zobaczyć na stołach w gruzińskich, osetowskich, Adyghe i Abchazach. Przygotowuje się łatwo, składniki nie wymagają dużo. W rzeczywistości recepta na hominy jest przepisem na bardzo grubą owsiankę (często jest ona spożywana zamiast chleba), która jest twarda gotowana, a następnie pocięta w specjalny nóż drewniany lub płótno.

W kuchni rumuńskiej i mołdawskiej ssak jest zaparzany bardzo gęsta w konsystencji. Można powiedzieć, że to nie jest nawet płatki zbożowe, ale chleb parowy. Gotowe danie, nawet w formie, przypomina bochenek. Kaukaski przygotowują hominy, bliżej owsianki. Warzona jest z kukurydzy lub mąki. Innym niezbywalnym warunkiem jest to, że przepis na hominy na Kaukazie nie oznacza dodania soli, cukru lub przypraw, owsianka okaże się zupełnie świeża. Unikalny smak jest podawany dodatkowym składnikom: solone ser suluguni, sos wiśniowy i inne sosy pikantne.

Hominy w Abchazji: przepis na gotowanie

Przygotowując hominy, nic nie jest skomplikowane. Być może najważniejszą rzeczą jest odgadnięcie stosunku wody i mąki kukurydzianej. Wielu stosuje stosunek 1: 3, ale w naszym przepisie dla gospodyni domowej w Abchazie wynosi 1: 2,5. Tak więc, w przypadku jednego pełnego kieliszka małych kaszonek lub mąki potrzebujemy dwóch i pół szklanki wody. Wymaga to także soli serowej suluguni, około 150 gramów i łyżeczki masła, dla delikatności.

Tradycyjna recepta na hominicz, jak wspomnieliśmy już, nie obejmuje dodawania soli. Jednak w pierwszym owsianiu może się wydawać, że jesteś zbyt świeży, a preferencje smakowe naszych rodaków różnią się nieco od tradycji przyjętych na Kaukazie. Tak więc kiedy tylko możesz mamalyg i podsolit, ale niewiele – wtedy zrozumiesz siebie, potrzebujesz soli w tej recepturze i ile.

Na pyszny hominy potrzebujesz odpowiedniego garnka i lepiej, jeśli ma grubą ścianę. Idealnym naczyń do gotowania jest garnek, ale w najgorszym przypadku zrobi się zwykły garnczek do szkliwa. Wlać do niej wymaganą ilość wody, trochę podsalivaem i czekać na wodę do wrzenia.

Spożycie zbóż w wrzącej wodzie jest ważnym i odpowiedzialnym procesem. Trzeba to zrobić ostrożnie, cienką kroplą, jednocześnie stale mieszając zawartość garnka. Wtedy gotowa owsianka będzie jednorodna i bez nieprzyjemnych grudek.

Przepis na hominy z kukurydzy to 20-30 minut gotowania. Jeśli owsianka jest przygotowana z mąki, połowa czasu wystarczy. Niemniej jednak nie da się długo opuścić kuchenki – w końcu trzeba ją często mieszać. Naczynia jest gotowane na najmniejszym ogniu. Gotowość jest sprawdzana bardzo łatwo: wsadzimy drewniany stożek w owsiankę i zaciskając ją. Jeśli owsianka nie przyklei się, to jest gotowe!

Ale nie spiesz się, aby położyć hominy na talerzy. Po pierwsze, za pomocą drewnianej łopatki, zwilżonej wodą, trochę odłącz zawartość garnek od ścian i pozostaw na kilka minut na piecu. Potem wystarczy obrócić naczynia i zrzucić gotowy "bochenek" na piękne naczynie. Nawiasem mówiąc, przez uczciwość i formę hominy, przez to rozpada się, lub wszystkie ziarna tworzą pojedynczy monolit i ocenia jakość gotowej owsianki.

Serwuj hominy z wieloma różnymi produktami. To suluguni, brynza, kvass, czosnek, gruzińska adzhika, i smażone cebulki, i smaleczek z kruczkami … Ogólnie rzecz biorąc, wybierz to, co lubisz, i skorzystaj z tej pożywnej i zdrowej potrawy!