447 Shares 3538 views

"Ural 43206". Samochody „Ural” i autobusy na podstawie „Ural”

Ural roślin samochodowe dzisiaj oferuje prawie pół wieku historii. Jeszcze przed wojną, w 1941 roku, zaczął budowę budynków przemysłowych, a firma rozpoczęła dobrą pracę w marcu przyszłego roku. Pierwsza z linii produkcyjnej, to ZIS-5B. Stało się to w lecie '44. Do lata przyszłego roku, zakład wyprodukował około 7000 egzemplarzy.

maszyny Popularność

Jednym z najbardziej popularnych serii samochodów ciężarowych jest już dostępny „Ural 43206”. Obszar ten obejmuje zarówno ogólnego przeznaczenia, które są wykorzystywane wyłącznie do transportu różnych towarów, jak również do holowania przyczepy wzorów.

Pierwszy samochód pojawił się już w 1977 roku. Pierwsze wersje były wyposażone w jednostki napędowe diesla. To był rodzaj początku ery tzw dizelizatsii Ural Truck.

„Ural” – samochód, który w 1983 roku został nagrodzony „National Znak Jakości”. Orzeczenie wydane w tym czasie tylko najlepsi z najlepszych.

modyfikacje

4320 modelowe ciężarowe wykorzystywane są do dnia dzisiejszego. Oni dosłownie przejęła różnych dziedzinach gospodarki. Najbardziej popularny jest lekki SUV – „Ural 43206”. To, jeśli można tak powiedzieć, „Baby” jest niemal żaden sposób gorsze od swoich najbliższych starszych braci, charakteryzujących się obecnością trzech osiach i napędem na wszystkie koła.

„Ural 43206”, parametry techniczne tego urządzenia po prostu zaskakujące. Pomimo faktu, że oś miała tylko 4 na 4, można go przenieść na każdej drodze z każdej powierzchni, a nawet jeśli sama droga i nie. Jest często używany do pokonania ośnieżone wydmy i różnorodne Marsh i brodów błoto.

Służąc w wojsku

Publiczność miała wrażenie, że „Ural 43206” – tego pojazdu wojskowego. Było to ułatwione przez kilka czynników. Pierwszy – kolor ochronny, charakterystyczne głównie dla sprzętu wojskowego. Po drugie – ten pojazd jest używany głównie do transportowania broni żołnierzy, personelu dostawy do odbiorców. Ze względu na swoje doskonałe właściwości dynamicznych, samochód łatwo tows różnorodnych obciążeń i przyczep, dla celów wojskowych.

Wysoki poziom przepuszczalności umożliwia dotarcie do najbardziej odległych dzielnic oparte jednostki wojskowe. Z tego samochodu żołnierze nie czują potrzebę jakiegoś dodatkowego sprzętu dla dostarczania niezbędnego wyposażenia.

podwozie

Model dostępny jest w dwóch wersjach – podwozie „Ural 43206” i burtowy. Różnią się one tylko w niektórych wskaźników. Ładowność jest podwozie 5,5 tony. Pojazd z platformą na pokładzie może przewozić 4,2 tony różnych ładunków, a także 27 osób, umieszczone z tyłu, wyposażone w specjalne ławki że usiąść z bezużyteczności. W zależności od rodzaju modyfikacji może być standardem, a także z podwójną kabiną. druga wersja „Ural 43206” jest często używane. Charakterystyka techniczna te ostatnie nie są znacznie różni się od standardu, ale ma dwa razy więcej miejsca w kabinie. To urządzenie pozwala na noszenie broni, aw kabinie jest specjalna kalkulacja za utrzymanie sprzętu wojskowego.

Zakres zastosowania

Podwozie „Ural 43206” do tej pory, zwłaszcza popytu, zarówno na rynkach krajowych i zagranicznych. Jest to dość kompaktowy samochód, który jest używany przez media i firm naftowych i gazowych. Bardzo często wykorzystują tę drogę usług transportowych. To szerokie pole zastosowania ze względu na możliwość instalowania różnych urządzeń, dzięki czemu jest to uniwersalna maszyna do podwozia nowoczesnego środowiska pracy.

Urządzenie doskonale nadaje się do instalacji urządzeń wiertniczych, jak i wojskowych ośrodków komunikacyjnych, drobnych napraw mobilnych sklepów i manipulatory systemów.

Praca w sytuacjach awaryjnych

Gdy chodzi o ratowanie ludzi, nie ma samochodu, więc nie może obsłużyć jako „Ural 43206”. wóz strażacki wyposażony jest specjalistycznym zbiorniku. Ponadto, za pomocą tego obliczenia są przeprowadzane dostawy ciężarówki strażaków, a także wszystkich niezbędnych urządzeń i bezpośredniego zaopatrzenia w wodę. Co do zasady, korzystać z urządzenia z podwójną kabiną, która jest zdolna do przenoszenia 6 osób ratowników (z kierowcą). Charakterystyka techniczna zbiornika po prostu imponujące. Jego objętość 4 metrów sześciennych. m. W tym przypadku, pojemność zbiornika do wytworzenia pianki wynosi 300 litrów.

parametry techniczne

W celu zaspokojenia wszystkie nowoczesne wymagania dla transportu „Ural 43206” powinien mieć po prostu wspaniałe ustawienia. Pod maską, projektanci postawili powerplant Turbodoładowany 6-cylindrowy i dodatkowy. To działa na olejach napędowych. Objętość robocza wynosi 11,5 litrów, a pojemność 230 KM. Silnik zgodny z „Euro-2”.

W celu zwiększenia autonomii pracy wózka wyposażony jest w dwa zbiorniki. Jeden posiada 200 litrów paliwa i dodatkowy – 60. We wszystkich tych parametrów zużycia paliwa wynosi 24 litrów na sto ścieżce, przewidziane z prędkością 60 km / h. Ta średnia, gdyż w rzeczywistej znakiem przepływu może osiągnąć 30 litrów.

transmisja

Na „Ural 43206” jest ustawiony ręczną przekładnię z pięciu etapów zmiany. Producent – fabryka Jarosław. Aby zwiększyć drożności dwuetapowym skrzynce rozdzielczej są zablokowane międzyosiowego różnicowych. To pozwala na maksymalną prędkość, z całkowitej masy 12,4 ton – około 80, a czasem 85 km / h. Jeśli maszyna porusza jak pociągi jednostka stanowiąca parametr zmniejsza się do 75 km / h.

funkcje

Wózek może być wyposażony w różnego rodzaju kabin. Standardowe dwudrzwiowa kabina jest całkowicie w całości z metalu, który jest przeznaczony tylko dla trzech osób z kierowcą. Druga opcja – czterodrzwiowy, który ma znacznie większą pojemność kabiny. Może ona znajdować się 6 osób. Ale druga wersja ma nieco mniejszą ładowność. Ten parametr jest 3,65 ton.

Stosunkowo niedawno, zakład wyprodukował nowoczesne opcję Cabover. Ma podwójne kabiny, który jest zamontowany bezpośrednio na silniku. Pojazd ten jest znacznie wyróżnia się spośród wszystkich innych, ponieważ ma zupełnie inny kształt i bardziej zaokrąglony wygląd.

zakup

Każdy może kupić „Ural” bez zbędnych problemów. Jej cena waha się w zależności od zainstalowanego sprzętu i modyfikacji. Nowe maszyny są sprzedawane w cenie pół miliona rubli, a pojazdów z opcjonalnym specjalistycznych urządzeń – o 2,4 miliona. Autobusy, produkowane na bazie podwozia, będzie kosztować 1,8 mln i powyżej, wszystko zależy od materiału i dodatkowych opcji. Podwozie bez wyposażenia można kupić średnio 1,7-1,8 mln rubli, ale nie jest to zbyt dużo dla takich pojazdów jak „Ural”. Urządzenie zostało przetestowane przez czas i wielu testów w świecie rzeczywistym. To stwarza wiele nowoczesnych ciężarówek, ale wielu wiernych „Ural”.