146 Shares 1379 views

Co jest morze w Tajlandii i co należy do oceanu?

Królestwo Tajlandii znajduje się w południowo-zachodniej części Indochin. Jej terytorium obejmuje północną część Półwyspu Malajskiego. Patrząc na mapę polityczną, można łatwo stwierdzić, że państwo graniczy na wschodzie Laosie i Kambodży na zachodzie – z Birmy, a na południe od swojego sąsiada jest Malezja. Ale kwestia jaką morzu myje Tajlandia, turystów przybywających do tego kraju na wakacje, reagują inaczej. Kto odwiedził Krabi, na wyspach Phuket i Phi Phi, twierdzą, że Andamanów. A ci, którzy chodzili w klubach Pattaya lub leniuchować na białym piasku Koh Samui plaż znajdują się na: Zatoki Tajlandii, Morzu Południowochińskim.

Nie mniej zamieszanie i rozległy obszar, na granicy królestwa tropikalnej Tajlandii. Co morze lub ocean otaczają go kordony? Zatoka Tajlandii przez South China podłączony do Pacyfiku. Ale Morza Andamańskiego należy do basenu Oceanu Indyjskiego. W każdym z tych akwenów ma własną zasolenie, jego flory i fauny. Również inna gęstość i przejrzystość, a nawet kolor fal. Przeważające wiatry przynieść burze na zachodnim wybrzeżu w północnej półkuli. Oznacza to, że w ferworze Morzem Andamańskim często obserwowane niż w Zatoce Tajlandii.

Co jest morze w Tajlandii turyści wolą jechać na wakacje? Jeśli są Państwo zainteresowani w opalania na wspaniałej plaży i pływanie w ciepłej wodzie, a następnie nie ma istotnej różnicy. Ze względu na fakt, że kraj ten leży w subequatorial pasa, woda wszystkie wody z Tajlandii są ogrzewane w gorącym sezonie do trzydziestu pięciu stopni. I nawet w porze deszczowej, kiedy morze dostaje dużą ilość niebieskiej wody, temperatura wody nie spada poniżej oraz dwadzieścia pięć. Prowadzi to do niesamowitej bogactwa flory i fauny raf koralowych.

Nawiasem mówiąc, i co morze w Tajlandii wolą snorkelingu i nurkowania? Eksperci twierdzą, że do nurkowania i nurkowania są odpowiednie zarówno wody. Gulf of Thailand ma tę zaletę, że woda jest jaśniejsze niż w Morzu Andamańskim. Ale ma tę wadę, że jego stężenie przekracza zasolenie wody na zachodnim wybrzeżu Tajlandii.

Ponownie, klarowność i przejrzystość – koncepcje są całkiem różne i często zależą od dołu. Na przykład w Pattaya, który znajduje się na brzegu Zatoki Tajlandii, wody mętnej powodu zawieszonego piasku i mułu. Morski w Krabi ma odcień zielonkawy ze względu na dużą liczbę rzek, które również przynoszą osady. Jeśli marzysz o czystym i wyraźnym krystalicznie wody – morze w Tajlandii wybrać? Wszelkie! Wystarczy przejść do wysp, aw porze suchej (grudzień-kwiecień). U wybrzeży Phuket i Phi Phi w Morzu Andamańskim i przejrzysty lazurowej wody 60 metrów. To samo można powiedzieć o fale, które umyć Samui, Phangan, Tao, Ko Kut, Koh Chang i innych mniejszych wysp w Zatoce Tajlandzkiej.

Królestwo Syjamu do lat 80. ubiegłego wieku był tabula rasa dla evropeysih podróżnych. Ale teraz turystyka – główny element stanu dochodów. Infrastruktura i usługi są bardzo szybko się rozwija, a oni nie są w żaden sposób gorsze od normy europejskiej w ostatnich latach. Dlatego morze w Tajlandii byś wybrał, nie będzie rozczarowany. Zamiast tego, będzie chciał wrócić do tego tropikalnego raju znowu i znowu.