454 Shares 6893 views

Waluta Azerbejdżanu jako instrument wpływów w regionie

Krajowa waluta pieniężna Azerbejdżan – manat jest. On jest symbolem globalnego rynku z ISO 4217. Kod AZN waluty Manat dzieli się na 100 kopiejek, mniejszy waluta krajowa forma pieniężna, wykorzystywane do obliczania liczby ludności kraju do tańszych towarów. Koszt denominowane manat jest największym dolara i 1,28 USD za 1 AZN. Waluta w Azerbejdżanie po reformie w 2006 roku, ma dość stabilne i wysokie tempo, ale na obrzeżach państwa jest nadal dość popularne dolar amerykański i rosyjski rubel.

ocena

Dziś w Azerbejdżanie używać jednostki pieniężnej banknotów i monet formie zwanej Manaty i kopiejek odpowiednio. waluta Azerbejdżan drukowane na wysokiej jakości rozmiar papieru 120 mm x 70 do 155 x 70 mm i nominalnej wartości 1, 5, 10, 20, 50 i 100 jednostek. Gyapikov wytwarza się z użyciem mosiądzu, stali i miedzi nominałów z 1, 3, 5, 10, 20 i 50 jednostek. Wygląd denominowane waluty, w pełni wykorzystane w Azerbejdżanie od 2007 roku, opracowany austriackiego projektanta Roberta Kalin.

Historia Azerbejdżanu pieniędzy

Wraz z upadkiem Związku Radzieckiego i produkować 18 października 1991 Azerbejdżan uzyskał niepodległość państwo młodzi, wraz z godłem i hymnem było konieczne, aby uzyskać banknotów krajowych. Jednak ze względu na trudności, przemysłowych i innych niepożądanych Azerbejdżan do 1993 roku wszystkie osche użyć rubel radziecki i bilety Banku Rosji. Manat być wymyślone 15 sierpnia 1992. Jednocześnie Azerbejdżan zostały wprowadzone i monety – kopiejek. Ale do tej pory pieniądze próbki, które nie osiągnęło i zostały wycofane z obiegu w 2007 roku. W 2005 roku rząd kraju, zdecydowano się na uruchomienie pełnego nominał waluty krajowej w stosunku do znacznej dewaluacji Manat w tym czasie. Następnie waluta Azerbejdżanu dzięki zachodnich projektantów otrzymał nowoczesny wygląd. I jej problem został częściowo przeprowadzone w zakładach De La Rue spółki. Nominał został uruchomiony 1 stycznia 2006 roku, rządy stanowe do wymiany starych Manaty 5000 do 1 nowy. poprzednia próba pieniądze były w obiegu do 1 stycznia 2007 r.

Finansowy regionu Zakaukaska

stabilny Azerbejdżanu waluty dziś – jest to wygodny sposób gromadzenia środków publicznych na realizację różnych programów na rzecz rozwoju krajów kosztów. To z kolei, jest ważnym czynnikiem dla nowo powstałego państwa w wojowniczego Kaukazu. Właściwa polityka finansowa dla dobra ludzi – to jest droga, którą dzisiaj Azerbejdżan mówi z przekonaniem. waluta, mający większą siłę nabywczą i ma pewien poziom zaufania ludności – jest jednym z najważniejszych elementów w procesie zabezpieczenia społecznego. Stabilny kurs w Azerbejdżanie – jest to gwarancja, że firma będzie działać bezpiecznie o wysokim poziomie rozwoju nauki, medycyny, edukacji i godnych miejsc pracy – to jest przyszłość współczesnej cywilizacji, w której wszyscy mają tendencję do krajów byłego Związku Radzieckiego.