860 Shares 5576 views

Strzelby myśliwskie: przegląd, opis i opinie

Do tej pory, dla tych, którzy chcą zapolować na rynku broni jest reprezentowana przez ciągu broń gładkolufowa do polowania w różnych wersjach, w stanie zaspokoić potrzeby zarówno początkujących i niedoświadczonych czcigodnego myśliwego. Ale różnorodność wyboru rodzi nowy problem: jak wybrać najlepszą opcję, więc po nie żałuję zakupu i czerpać przyjemność z polowania?

Pierwszy karabin myśliwski zapamiętany na całe życie, niezależnie od tego, jak długo to będzie trwało i jakościowo. Po pierwsze, oczywiście, trzeba zrozumieć nazwy, typy i klasyfikacje broni.

Rodzaje i typy

Udostępnianie ograbienia i gładkolufowej odmianach. Nawet w nazwie, można przeczytać ich cechy:

  • ograbienia pistolety (obejmujące strzelby, karabiny) są przeznaczone wyłącznie do strzelania na duże odległości. Ten rodzaj broni nie jest odpowiedni dla początkujących, ponieważ jego nabycia, zgodnie z rosyjskim prawem, trzeba mieć co najmniej pięć lat broni palnej usługowych;
  • gładkolufowe (polowanie) pistolety strzelają śrutu ołowiowego i inne opłaty odpowiedni zbiornik otwarty średniej odległości. Przy wyborze karabin myśliwski do polowania na dzika należy najpierw określić rodzaj pocisków używanych.

Systemy pistoletu zawierają dwie grupy: z pochylanym oparciem stabilnym beczki.

Dzikie polowanie dzik ze strzelby

Naładowany takich próbek, ręcznego wprowadzania naboju w komorze lufy. Nie zapewniają mechanizm karmienia następny nabój zamiast strzelać element. Zaletami tych pistoletów jest prosty i niezawodny w użyciu i szybko zmień uchwyty.

Perelomki z kolei dzielą się na tych typów:

  • Vneshnekurkovye (kurkovki) różnią się wytrzymałością i niezawodnością w stosunku do innych, a ich mechanizmy strukturalne pracował przez dziesięciolecia. Ich produkcja nie jest masa, tylko kilka znanych firm produkuje kurkovki hi-klasy, co czyni je kosztować kilka tysięcy jednostek konwencjonalnych.
  • Vnutrikurkovye (beskurkovki) – popularny i skomplikowane Riffles formie.

Wycofanie zużytych kaset przeprowadza się za pomocą ekstraktora mechanizm wyrzucania. Ekstraktor jest zaprojektowany tak, tylko że popycha element odpadów z komory z możliwością podjęcia na dłoniach. Wyrzutnik wypycha również swoją siłę sprężyny. Śrutowe do polowania, których cena jest modyfikacją powyższego szybkością niż analogicznym z ekstraktora. Ponadto, jest bardziej podatne na odkształcenia.

Klasyfikacja strzelby przez liczbę pni

Poniżej znajduje się opis karabinów, różnych parametrów projektowych:

  1. Single-modyfikacji. Mogą trudno nazwać polowanie z powodu braku drugiego lufy i niemożność szybko powtórzyć strzał celowniczy. Niedoświadczony myśliwy mało prawdopodobne, aby trafić w cel z woleja. Jednak w tych karabinów ma swoje zalety, wśród których głównym jest rozsądną cenę. Ponadto bagażnik są grubsze i dłuższe w ścianach i większa dokładność. W rękach doświadczonego użytkownika, mogą pokazać doskonałe rezultaty, to jednak możliwość tylko jeden dyscyplin siatkówki myśliwego, zmuszając go, aby celować skrupulatnie. Myśliwi mówią, że jedno-gun nie stworzony dla początkujących, ale jest całkiem odpowiednie dla wykwalifikowanych specjalistów w małych kalibrów (20, 28).
  2. Shotgun – klasyczny, królowa strzelb myśliwskich. Jedna jednostka jakikolwiek inny system stanowi do setki egzemplarzy dwojaką. Pochodzą one z pni, mocowane poziomo i pionowo. Ostatnie przykłady, które są nazywane „bokflintami”, doświadczenie przyprawione, bitwa pokazują dokładniej niż poziome. Ponadto dwa widoczne gorizontalki beczki zasadniczo zbliżony ocena. Jednak opinia ta nie jest wszystko, więc tutaj rolę odgrywa kwestia gustu.
  3. Polowanie na dziki z strzelby wykonanych również z trzech i chetyrehstvolnyh odmian.

Co broń gładkolufowa wybrać na polowanie?

Dvustvolok części robocze mają różnicę w dławik. Najczęstszym połączeniem strzelbą myśliwską – poluchok. Strzelby myśliwskie ma inną dokładność trafienia.

Strzelb z neotkidyvayuschimsya korpusu (mnogozaryadki)

Niektórzy myśliwi wybór broń gładkolufowa, sądząc po opiniach, wybrać automatyczny lub półautomatyczny mechanizm. Głównym wygoda pistoletu – obecność klatki na kilka zarzutów.

Chambering następnego naboju w komorze po wypaleniu ma miejsce ze względu na odgałęzionej części propelentów. Ich stosowanie nieznacznie osłabia broń zabójcy rysunku. W półautomatycznych karabinów inny mechanizm – następny nabój zostaje wysłany przez zakłócenia myśliwego migawki. 12 Gauge strzelby do polowania, których ceny wahają się od dwustu dolarów, korzystnie w automatycznym wydajności, dzięki regulacji dokładności.

Główne zalety: zasilanie, szybkostrzelność, wygody. Ale są też wady, które nie zawsze są łatwe do pokonania w zakresie łowiectwa: pistolety raczej kapryśne do smarów (bardzo gęstej masy na zimno może zastynut), mechanizm zamka boją się skażenia i wymaga wysoko wykwalifikowanego regulacji. W tych warunkach strzelec otrzyma potężny karabin myśliwski szybkiego ognia.

funkcje

Na dużą liczbę magazinok ręcznym odblokowaniem należy zwrócić szczególną uwagę na strzelby działania pompy. Podobny w konstrukcji do karabinu oni w rzeczywistości są połowów pojedynczą lufą pistoletu z dodatkową amunicję w sklepie. Najwyraźniej więc są one dostępne tylko w kalibrach handlowych.

Budowa strzelby pump-action umieszczone z możliwością ładowania, bez zmiany położenia ręki na pistolecie. po przeszkoleni trochę, możemy osiągnąć szybkość ognia, podobny do strzelania karabin maszynowy. Również do plusów to silną walkę, bezpretensjonalność do patronów i warunków pracy. Powyższe zalety i doprowadziła do rozprzestrzenienia broni pochodzi z USA w różnych krajach.

Kluczowe kryteria wyboru

Przed wyborem strzelbę do polowania, należy rozważyć wady i zalety proponowanych modeli w ramach dostępnego budżetu, decyduje, kto masz zamiar polować z nim. Optymalnie, jeśli kupił pistolet to uniwersalny i nadaje się do polowania na każdą grę. Te przykłady dotyczy 12th shotgun i 16 wielkości, model pompy 12 gauge lub automatyczny magazinka.

wniosek

Strzelby myśliwskie, których cena jest tańsza niż analogów z dwóch beczek, nie mniej efektywnie. Jest to łatwiejsze i bardziej wszechstronny, próbki pompa przekraczać pojemności i szybkości walce, ale będzie trudniej na rękach i torebce.

Podsumowując, chciałbym powiedzieć, że nie powinniśmy się spieszyć do zakupu, należy wziąć pod uwagę każdy szczegół, jaki rodzaj broni chcesz. Po pistoletu – to temat, który w jak najmniejszym stopniu powinny być zmienione, dla niego przyzwyczaić, do nauki, do opieki nad nim i docenić.