569 Shares 8663 views

Yorkshire terrier: wzorzec rasy, konserwacja i pielęgnacja

W tych dniach, kiedy szkockich farmerów i brytyjscy górnicy wycofane Yorkshire Terrier kontroli szczurów na farmach, stajnie i kopalnie, ludzie prawdopodobnie nie wiedział, że ten mały, silny i aktywny pies, uczestnik wyścigu szczurów w przyszłości będzie znany salon piękności – symbol bogactwa i bezpieczeństwa.

Nowoczesne Yorkshire terriery

Yorkshire Terrier, którego standardy były pochodzić więcej niż jeden rok – jest obecnie bardzo popularna rasa. Jej członkowie mieszkają w bogatych domach, w zwykłych domach. Powodem tej stali doskonałe właściwości Rasa: zmywalny bezwonnego wełna, miniaturowa wielkość zwierzęcia, zachowanie plastyczności stabilnej psychice, która sprawia, że łatwo przystosować do życia w środowisku miejskim.

Jednak moda i popularność nie zawsze idą na korzyść rasowych psów. W tej sytuacji nie było również Yorkshire Terrier. Średnia rasa nie zawsze jest obecnie zachowana. Wysoki koszt szczeniąt powoduje pragnienie w nieuczciwych hodowców zarobić na sprzedaży potomstwa i nie przeszkadza, aby kontrolować zewnętrzne i mentalność. Raz w rodzinie, te psy są wspaniałymi towarzyszami i przyjaciółmi, ale zdarza się i incydenty, które mogą spowodować problemy gospodarze: zwierzęta mogą oznaczyć terytorium, pęknięcia, gryzienie, zepsuć meble lub szczeka na wszystkich pieszych. Nie zdarza się to często, ale zdarza się. Nigdy w życiu nie pozwoliła się takie zachowanie prawdziwy Yorkshire Terrier. Średnia rasa wymaga nie tylko obecność cech zewnętrznych, ale pewne zachowania i charakteru.

Cechy Yorkshire Terrier

Wełna – jest główną cechą, która może się poszczycić Yorkshire Terrier. Średnia rasa wymaga obecności jedwabistym włosem bez podpushka który przypomina ludzkie włosy. Jest bardzo delikatny i piękny, i dlatego wymaga stałej opieki. Każdego dnia trzeba czesać, a te osoby, które uczestniczą w wystawach przed wyjściem na spacer, na pewno trzeba nawijać włosy na wałki. Procedura ta pracochłonna pomoże utrzymać owłosioną część, aby chronić je przed uszkodzeniem i zapobiega rozdwajaniu wygląd, ponieważ wełna egzemplarze wystawowe jest dłuższa niż wzrost zwierzęcia.

Yorkshire Terrier, Standard (podane w artykule zdjęcie), który zakłada istnienie długiej piękne włosy, czasami może być kruchy i puhlyavy stos. Z takim problemem pomogą uporać się odpowiednio dobrane kosmetyki i regularnego czesania. Nawet jeżeli taka opieka nie działa, a włosy odejście na matach, to nie ma nic do zrobienia – to cechy genetyczne nie mogą być zmieniane.

Jest to kolejna funkcja, która ma Yorkshire Terrier. Średnia rasa nie ogranicza wielkości zwierząt. Minimalna wysokość i masa nie są określone. Ale ponieważ sytuacja z wielkością psa jest niejednoznaczna. Niektórzy hodowcy sprzeciwiają się większych gatunków rasy, podczas gdy inne mają tendencję do usuwania bardzo małych stworzeń, które mają histeryczny charakter i zły stan zdrowia. Amator hodowlane agresywne lub tchórzliwe psy prowadzi do tego, że właściciele zwierząt domowych w pierwszym roku życia, będzie musiał wziąć go na właściwej do psychologii zachowań zwierząt. Aby uniknąć tych wszystkich problemów, trzeba uzyskać zdrowe i nie tak małego szczeniaka.

Yorkshire terrier: standard, opis rasy

Pierwsza publikacja standardu, którego historia sięga 1986 roku. Należy zauważyć, że została ona uzupełniona i rąk do rąk kilka razy. Obecny standard Yorkshire Terrier RKF z najnowszymi dodatkami został opublikowany 10.11.2011 roku.

Interesujący jest fakt, że minimalna wielkość zwierzęcia (ciężar i wysokość), nie jest wskazane. Trudno sobie wyobrazić, ale w Guinness Book wymienionych terrier, którego wzrost – zaledwie 6,5 centymetra.

Jaki jest nowoczesny Yorkshire Terrier? Średnia rasy opisuje zwierzę jako zabawy i aktywnego partnera z zadziwiającą jedwabistym długie włosy, które na plecach dzieli się na rozstanie.

Pies ma zwartą i solidna obudowa wdzięku postawy.

Dużą uwagę przywiązuje się do standardu i charakter zwierzęcia. Pies powinien zdecydowanie być nowoczesny, aktywny, przyjazny w stosunku do ludzi, bez żadnych ataków nerwowość lub agresji. Wyważone i żywy charakter najbardziej odpowiednie dla danej rasy, co sprawia jej salonie i dobrym towarzyszem psa.

Jaki wzrost jest Yorkshire Terrier? Standardowe wymiary nie są ograniczone.

Wygląd terrier

Jak twarz nim pojawia Yorkshire terrier (standard)? Opis zwierzę powinno rozpocząć z głową. To nie powinno być dużych rozmiarów, stoją długie uszy, zaokrągloną czaszkę i wydłużony pysk. Nos zdecydowanie czarny terier, małe oczy. Kufa ma mądrego wyrazu. Uszy umieszczone w kształcie litery V i pokryte czerwonego futra.

Cokolwiek było wielkości Yorkshire Terrier, Standard (podane w artykule zdjęcie) przepisuje koniecznie przestrzegać zęby. Pies musi mieć nożycowy zgryz, noże powinny być ustawione pionowo, a więc nie może być odległość pomiędzy górnymi i dolnymi zębami. Poważną wadą jest brak kilku zębów zwierzęcia.

Zwarta, dobrze zbudowany korpus pozwala Yorkshire Terrier aktywnie poruszać się bez wysiłku.

standardowym kolorem

Standard ten jest bardzo dokładnie opisany jako samo wełna i jego kolor. Obecnie istnieje wiele terierów Yorkshire, począwszy od ich kolory czarny i czerwony na jasne. Ale prawdziwy rodowód pies ma czarne siodło z jasnym czerwonym i tan. Gdy podrosną czarny kolor zastępuje stali, ale jasne oznaczenia nie znikają.

wełna czerwony kolor nie powinien iść do przodu nogami powyżej łokcia i tyłu – nad stawami. Na pierwszy rzut oka rośnie dość długie włosy u podstawy uszu.

Pies powinien swobodnie poruszać się w linii prostej. nawet to podkreślone w najnowszym wydaniu normy, że włosy nie powinny kolidować ze zwierzęciem, aby przenieść.

Poważne braki skały są niewłaściwy kolor, bojaźliwe lub agresywne zachowanie.

Jaka jest długość życia psa?

Mówiąc o rasie, należy wyjaśnić, jak teriery Yorkshire żyć (standard). Jak długo pies będzie zadowolić swoich panów?

Ile żyć w Yorkshire terriery? Rasa Standardowy Terrier oznacza dobry stan zdrowia zwierzęcia. Osobniki tego gatunku żyją między dwunastu do piętnastu lat, a niektóre – do dwudziestu. W tym przypadku, ich zachowanie nie wpływa na wiek, nawet w podeszłym wieku, oni biegać i się bawić, jak młodych szczeniąt. Dlatego też, jeśli mówimy o ile żywe Yorkshire teriery (standard), możemy śmiało powiedzieć, że będą one podobać się swoim właścicielom przez wiele lat.

Ale jak teriery małe, że nie mają one silną konstytucję i są bardziej podatne na różnego rodzaju choroby. Średni czas trwania ich istnienia jest od siedmiu do dziewięciu lat. Jednak należy pamiętać, że mini-teriery są bardzo kruche i słabe kości, nawet chorobliwie ciała – tak wrodzona natura. Dlatego im częściej spotkać złej sytuacji. Te zwierzęta wymagają zwiększonej uwagi ze strony właścicieli, ponieważ mogą zranić, skręcenia lub złamania kartę, nawet skacząc z kanapy. Są one tak małe, że mogą one stanąć na nich lub przyciąć drzwi. Dlatego też nie jest konieczny zakup psa dla tych, którzy mają małe dzieci.

Standardowa waga Yorkshire Terrier, jak już powiedzieliśmy, nie jest określony, ale hodowcy wiedzą, że to musi być około 3,1 kg. Mini-teriery zwykle ważą mniej niż dwa kilogramy.

Małe NY (od jednego do dwóch kilogramów)

Yorkshire Terrier (mini) jest klejnotem kobiecej torebce lub kieszeni. Mieszkanie może być trudno wykrywane. To zwierzę jest łatwo dostać się wraz z wszystkimi mieszkańcami domu z ludźmi, a także myszy i chomików, szynszyli. standardowe małe Yorkshire Terrier sugeruje, że jedzą mało, ale mają charakter bardzo kapryśny. Pies nie może pozostać sam. Ale to nie jest tak bardzo zainteresowany w grze jako wielkie pragnienie, aby po prostu usiąść w ramionach swego pana. Ten rodzaj marki nie nadaje się do hodowli. Ponadto musimy pamiętać, że zwierzę wymaga dużo uwagi, nawet jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Łatwo można przyciąć lub zniszczyć. Należy szczególnie uważać na dzieci, bo one lubią się bawić ze zwierzętami, ale trochę Yorkie powinny być traktowane ze szczególną starannością.

Yorkshire terier (standardowa)

Yorkshire Terrier – Pies idealny do hodowli i pokazać karierę. On jest wielkim przyjacielem na długie podróże, dobry towarzysz dla dzieci. Yorkshire Terrier – jest nie tylko wielkim sportowcem i stróż, ale również wspaniałym niania. Wygrywa przeszkolony sztuczek cyrkowych.

Ale włosy zwierzęcia będzie wymagać starannego utrzymania. To bardzo dużo, ale ponieważ bardzo często ze ścinaniem Yorkshire, dać włosowatych skomplikowanych kształtach. Ten pies nadaje się do zawartości w każdej rodzinie.

Jaka jest różnica między standardowym i mini terrier?

W dzisiejszych czasach wiele szukać, aby to mini yorki, ponieważ są one tak małe i słodkie. Najwyraźniej popularność ma wpływ na cenę, ponieważ średnia rasa jest tańszy niż słodkie dziecko. Mimo to należy rozumieć, że wartość mini terrier hodowla nie prowadzi.

Jaka jest różnica między Yorkshire terrier mini i standard? Różnica między tymi zwierzętami jest na tyle duża, mimo że należą do tego samego gatunku:

  1. Trochę Yorkie nie może być podjęta w rodzinie z małymi dziećmi. kości zwierząt są bardzo delikatne, więc jest bardzo łatwo zranić.
  2. Dla małych szczeniak potrzebuje stałej opieki: nie pozwalają mu skakać na kanapie lub łóżku, ponieważ może zdezorganizować nogę i uderzył głową.
  3. Nie można robić na drutach dziewcząt miniaturowy rozmiar. „Wymiary” i masa zwierzęcia nie pozwala rodzić i uczynić potomstwo. Pies może po prostu umrzeć.
  4. Czy trochę Yorkie nie jest zarośnięte ciemiączko, ale dlatego, że z nim trzeba być bardzo ostrożnym.
  5. W odniesieniu do norm, będą zdrowsze, żyją dłużej. Są zawsze pogodny i aktywny.
  6. Yorkshire Terrier (standard) dogadać się wielki ze wszystkimi członkami rodziny, zwłaszcza dzieci. Biorą czynny udział we wszystkich grach. W przeciwieństwie do Yorkshire mini, standard nie wymaga ścisłej opieki. Ten pies jest bardzo silne i wytrzymałe.

Yorkshire Terrier standardowe i mini, różnice między którymi dyskutowaliśmy, jest bardzo różny, i to przede wszystkim z ich wielkości. Które zwierzę jest właśnie dla Ciebie – domowej roboty lalka, albo aktywny pies – zdecydować.

Pielęgnacja i konserwacja

Yorkshire Terrier jest super nie tylko w mieszkaniu miasta, ale w wiejskiej posiadłości. Głównym warunkiem treści zwierzę jest odpowiednio wyposażone miejsce do spania.

Musisz także mieć narzędzia, aby dbać o włosy, paznokcie, oczy i uszy, zestawy ubrań na różne pogody i torbą do przenoszenia zwierzę.

To miejsce na relaks Jork jest tak dobrana, że nie było w projekcie. Ważnym punktem jest oddaleniem od miejsca, z sypialni. Psy tej rasy nie lubi być sam, ale dlatego, że nie chcą się zrelaksować z dala od ludzi. Muszą być zawsze w centrum zainteresowania. Lepiej umieścić psa na kanapie jakieś wzgórze – tak zwierzę będzie łatwiej obserwować wszystkie osoby w gospodarstwie domowym, a jednocześnie być informowany o wszystkich wydarzeniach.

Yorkshire Terrier z pewnością muszą być wyposażony w WC z kolumny. Miejsce do toalety lepiej wybrać się gdzieś w pobliżu wejścia, ponieważ psy uwielbiają zaznaczyć krawędź ich terytorium.

Grzebienie do terierów muszą być zakupione od metalu, ale szczotka – drewno lub z naturalnego włosia. Narzędzie z tworzywa sztucznego w przypadku wełny nie jest odpowiedni, ponieważ powoduje tworzenie się splotów. Te zwierzęta, które chodzą trochę, trzeba paznokci maszynki.

Dla swojego zwierzaka potrzebują dużej ilości makijażu (klimatyzatory, szampony, produktów do pielęgnacji stóp, uszy i pazury). To musi być zindywidualizowane. Zakup małe paczki i przetestować je w ciągu miesiąca.

Oczy są sprawdzane codziennie. Spośród nich, za pomocą balsam zdjąć skórkę. Uszy kontrolowane i czyszczone co tydzień. zębów mlecznych u psów muszą zostać usunięte przez lekarza weterynarii. Ponadto nie należy zapominać, że Yorki zdecydowanie powinni szczepić, aby chronić je przed chorobami zakaźnymi.

Odżywianie Yorkshire Terrier

Karmienie – jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu terier, który zaczyna wykazywać jego charakter. Zwierzęta mogą łatwo zrezygnować zwykłego jedzenia, i prosić coś smacznego na hostach stołowych.

Nie jest konieczne, aby postawić miskę suchej karmy wokół domu. Wystarczy podać York piętnaście minut na posiłek, a następnie usunąć z jedzenia w lodówce. żywienie zwierząt mogą różnić się z sezonowych warzyw, owoców, gotowane ryżu. Yorkshire Terrier będzie przydatna domowy jogurt. Do ich przygotowania używa chude mleko domowej roboty. Karmienia mięsa pobranej z żyły i hryaschik. Czyste cięcia nie nadaje się do karmienia, ponieważ nie daje właściwego nacisku na przewód pokarmowy. Mięso należy pokroić na kawałki i dać go do psa, w żadnym wypadku nie jest zalecane, aby farsz (jest słabo trawione).

Wybór suchej karmy dla swojego zwierzaka, należy wiedzieć, czy są one odpowiednie dla niego. Główny wskaźnik jest dobrą pracę układu pokarmowego, jak również doskonały stan sierści i skóry.

Jak wybrać szczeniaka?

Jeśli chcesz mieć zwierzaka tej rasy, pierwszą rzeczą, którą trzeba zwrócić uwagę na standardy Yorkshire Terrier. Puppy dobrane, aby dopasować konkretne kryteria:

  1. Dzieciak z pewnością powinny mieć rodowód z datą urodzenia i przedszkola.
  2. Międzynarodowy paszport (weterynaryjny) szczepionki powinny być dostępne.
  3. Konieczne jest, aby zwrócić uwagę na wiek zwierzęcia. Wszystkie szczepionki są do 2,5 miesięcy. A potem, przed sprzedażą szczeniąt hodowca nie powinien.
  4. Nabyć terrier jest konieczne tylko w przedszkolu.

Zdrowy pies powinien mieć pogodny i radosny wygląd.

Szkolenie terrier

Terrier szczeniak należy uczyć się od pierwszego dnia, jak tylko dotrze do domu. Przede wszystkim musi on być nauczane, aby odpowiedzieć na jego nazwisko, a także przyzwyczaić do obszaru karmienia.

Okres szczepienie szczeniąt muszą być nauczane, aby wykorzystać i kołnierz. Są one najlepiej założyć i skręcić w tym czasie bawić z psem, więc nie zwracał na nich uwagi.

Po terrier będzie przyzwyczaić się do tego akcesorium, możliwe jest mocowanie krótkiej smyczy i niech będzie tak jak on po mieszkaniu.

Gdy pies przechodzi wszystkie szczepienia i kwarantanny, możliwe jest, aby rozpocząć się na spacer. Ten punkt jest bardzo ważny dla zwierzęcia, jak to musi nauczyć się komunikować się ze swoimi krewnymi, będzie to uniknąć problemów z zachowaniem w pokazach.

Spaceruj psa w aktywnej formie. Oznacza to, że trzeba stale się z nią bawić, zadzwonić do siebie, traktować go na gadżety. Nie można po prostu chodzić monotonnie w dół ulicy, nie zwracając uwagi na jork. Spacer powinien przynieść radość i komunikację nie tylko psa, ale także właściciela. Najlepszym wariantem rozrywki jest gra uliczna bez przewodnictwa: chowaj się, chwytaj. Zwierzę musi nauczyć się nie tracić wzroku swojego właściciela.

Yorkshire teriery szybko uczą się takiego sportu jak zwinność. Daje im szczególną przyjemność przejść przez wszystkie muszle. Teriery nawet uczestniczą w konkursach w kategorii najmniejszych przedstawicieli.

Ci, którzy są chętni do biegania, mogą również doprowadzić swoje psy do tego procesu. Ten rodzaj sportu nazywa się kanicross.

Chcę zauważyć, że piękna, długotrwała sierść nie może być łączona z aktywnym sportem. Zimą, śniegiem, kurzem latem, brudem – wszystko to ma szkodliwy wpływ na linię włosów, dla której trzeba zachować szczególną ostrożność. Bardzo rzadko ludzie łączą aktywne życie sportowe York z wystawami. Dlatego właściciele, co do zasady, wybierają jedną rzecz: medale czy aktywny styl życia.

Trzeba jednak zrozumieć, że nie każdy Yorkshire Terrier może uprawiać sport i aktywnie grać. Mini, normy są bardzo różne pod kątem zdrowia i możliwości fizycznych. Nie trzeba rozmawiać o aktywnym stylu życia w stosunku do mini terrier. Dlatego też, jeśli chcesz mieć zwierzę, które będzie biegać z Tobą i chodzić w sporcie, najmniejsze przedstawiciele rasy, którzy po prostu nie są zdolni do takich wyczynów, nie będą dla Ciebie odpowiednie.

Historia rasy

Ojczyzna Yorkshire terrier jest Anglia, a raczej dwie północne hrabstwa – Lancashire i Yorkshire. Bezpośrednim przodkiem jest Terrier Waterside, który również ma niewielkie wymiary i odnosi się do ras półfrancuskich. Głównym zadaniem takiego zwierzęcia było niszczenie gryzoni, a także towarzyszyć gospodarzom podróżującym wzdłuż rzek i kanałów. Z tego powodu rasa otrzymała to imię. W tym czasie chłopom nie wolno było mieć dużych psów, uważano, że pomogą nam wplątać swoich mistrzów.

Inną rasą podobną do Yorkshire Terrier jest Manchester Terrier. Wszyscy przodkowie Yorks to większe zwierzęta o długich włosach. Ich waga wynosił od sześciu do siedmiu kilogramów.

Pierwsi przedstawiciele rasy Yorkshire blue z tan markami zostali znormalizowani w 1886 roku. W 1898 roku powstał pierwszy klub fanów tych miniaturowych psów.

Ciekawe fakty dotyczące terierów

Początkowo w ojczyźnie terierów stosowano jako gryzonie myśliwskie. Obecnie jednak rasa zapomniała o swoim pierwotnym celu i mieszka w naszych domach jako zwierzęta domowe.

W ostatnich latach rasa wpłynęła na TOP-10. A najmniejszy przedstawiciel o wadze 113 gramów jest wymieniony w Guinness Book of Records.

Przędza york jest podobna do struktury ludzkich włosów. Nie powoduje reakcji alergicznych u ludzi. Jeśli chodzi o intelekt, Yorky zajmują 23 miejsce z 133.

Historia rasy obejmuje wiele znanych osób, wśród nich Yorkie o nazwie Smoky. Przy wzroście o 18 cm ważył 1,8 kg. Zostało znalezione przez amerykańskich żołnierzy w dziurze lisów w dżungli Gwinei. Zwierzę, wraz ze swoim właścicielem, przeszło dwa lata służby w armii, regularnie skakując ze spadochronem, jadając na żołnierzy. Po śmierci Smokeya (w 1957 r.) Pomnik został wzniesiony w postaci małego psa w hełmie.

W Wielkiej Brytanii nadal żyje najstarszy Yorkshire Terrier, który ma już ponad 22 lata.