551 Shares 8943 views

Anichkov most. Historia powstania

Petersburg jest jednym z najpiękniejszych miast na świecie. Jego komfortowe ciche ulice, wypełnione kanały są połączone mostami doskonałe. A wiele z nich ma długą historię i liczą swoje istnienie od niepamiętnych czasów. Anichkov most, położony na rzece Fontanka, jest jednym z najbardziej znanych w Petersburgu. Zaczął budować za panowania Piotra Wielkiego w 1715 roku. W całej swej długiej historii przeprawy nad Fontanka wielokrotnie przebudowywany, pojawiając się w ostatecznej wersji dopiero po siedemdziesięciu latach.

Początkowo Anichkov Bridge jest dość prosta konstrukcja drewniana. Podpory były pokryte tradycyjnych płyt i malowane kamienia zardzewiały. Nadzorował inżynier budowlany Mikhail Anichkov, na którego cześć i został uznany za budynek. W tym czasie most był południowej granicy Petersburgu, więc umieścić barierę, a tam była placówka gdzie sprawdzane dokumenty i opłat na użytkowników. W związku z rozwojem żeglugi w 1721 Anichkov most został ulepszony. Jego środkowa część była winda, pozwalając okazja, aby przekazać małych rozmiarów żaglówki. Ten most to wielkie znaczenie dla rozwoju młodego miasta, ponieważ to właśnie on wyrównał Aleksandra Newskiego klasztor z Admiralicji.

Wilgotny klimat drewniana konstrukcja dość szybko zniszczone, więc zdecydowano się wymienić go na kamieniu. Nowa struktura trójprzęsłowy, zaprojektowany przez Francuza Jean Perrone, było z regulowaną część środkowa, wieże i łańcuchów do mechanizmu podnoszącego. Zgodnie z tą zasadą, że został zbudowany i innych mostów kamiennych Petersburga, którego zdjęcia są pokazane powyżej.

Z biegiem czasu, miasto rozrastało się, że rozszerzony i Newski Prospekt. Stary prom okazał się zbyt wąski dla dużych ulic, więc znowu nie było potrzeby ich restrukturyzacji. Nowe rekonstrukcji mostu powstał w 1841 (w kierunku inżyniera I. Butatsa). Teraz stał się znacznie szersze przęsła zostały zbudowane z cegły, ze wsparciem granitu. Poza Anichkov most przestał być zwodzony. Na kracie ogrodzenia rysunków słynnego niemieckiego architekta Karla Schinkla były używane. Zamiast wież na przejściu pojawiła rzeźby – dzieła rzeźbiarza PK Klodt. architekt stworzenie razem tworzą pewien logiczny ciąg, którego istotą jest odzwierciedlone w nazwie – „koparki konie”. Każda z rzeźb symbolizować pewien etap walki ludzi przeciwko elementów i niezaprzeczalnym zwycięstwem nad nim. Inauguracja budowy odbyła się w listopadzie 1841 roku. Jednak jakość pracy jest bardzo niezadowalająca, deformacja podziemiach odkryto kilka lat później. Na początku XX wieku, stanu skrzyżowaniu i nie stają się groźne. Następnie w 1906 roku, po raz kolejny pojawiło się pytanie o perestroystve Anichkov Bridge. Działać na rzecz wzmocnienia budowa została przeprowadzona pod kierunkiem architekta P. Szczuko.

Po słynnych rzeźb nie są po prostu opuścili swoje miejsca. Tak więc, w 1941 roku, podczas ataku na miasto okupantów hitlerowskich, zabytki były ukryte w otworze w ogrodzie w pobliżu Anichkov Palace. Tylko w 1945 roku wrócili na cokole.

Wiele pamiętne wydarzenia historyczne doświadczony Petersburgu. Anichkov Bridge, Admiralicja The Piotra i Pawła oraz wiele innych atrakcji są niechętni świadkami przemian związanych z rozwojem i poprawą miasta.