110 Shares 2927 views

Nowa technologia 4DX – co to jest?

Jesteśmy bez wątpienia żyjemy w erze innowacyjnych technologii. Fakt, że kilka lat temu wydawało nam fantastyczne, już mocno wziął swoje miejsce w naszym codziennym życiu. Przemysł filmowy nie jest wyjątkiem, a format 4DX – jest jednym z takich innowacji.

Technologia 4DX – co to jest?

Technologia ta pozwala odtwarzać nie tylko kinowej, ale także filmy animowane, a dokładniej, aby poprawić postrzeganie efektów podczas oglądania, która umożliwia głębsze nurkowania w atmosferze opowieści. W przeciwieństwie do technologii 4D-attraction „Fo Di Ex” (również czytać jako „Fore Di Ex”) zdolne do odtwarzania filmów, rozmowy na cine żargonu, w „pełnym” metr, podczas gdy vysheoboznachennyh atrakcją ma ograniczony czas i zakres wydruku , 4DX kino zwiększa percepcję skutków stosowania ruchomych siedzenia (nie naciska obrót). W odpowiednim momencie, w samym pokoju znajduje pary (w celu zwiększenia efektu dymu i mgły) iz przodu (tył), bryzgami wody i ruchy wiatru. Nadal istnieją funkcje, takie jak bąbelki i pachnący pary (specjalne urządzenie łączy smaki). Dodano także do listy tych efektów jest nadal wyświetlanie ruchomych obrazów (tzw migające światła stroboskopowe).

technologia ojczyzna

Tworzy ścieżkę z dodatkowym firmy efektów specjalnych w Korei Południowej z wymówienia nazwą CJ 4DPLEX (grupą kapitałową, spółkę zależną od TS, który obejmuje przedsiębiorstwa w różnych obszarach: mediów, przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, a nawet biotechnologii). Zaangażowany w dostarczanie sprzętu, firma również ustanawia i programy tego samego sprzętu na podstawie efektów specjalnych filmów z pełnym metr. Często proces programowania samo odbywa się w tandemie ze studiem filmowym, który tworzy ten film, dla lepszej harmonii z pomysłów reżysera. Wszystkie niezbędne urządzenia są instalowane nie tylko w wyspecjalizowanych teatrów jak „Cinema-4DX», ale także w zwykłych kinach. Wszystkie jednostki zmechanizowane nie zajmują dużo miejsca. Krzesło, w zamontowane na specjalnych platformach grupach po cztery kawałki i wielkość nie odbiega od normy.

Podobnie jak każda inna technologia, 4DX (opinie, nawiasem mówiąc, są różne: ktoś nie lubi trochę ograniczone zapachów paleta ktoś poczucie, że „rzuca” w pasażu, ale liczba fanów kina stale rośnie) stale rozwija i poprawia. Ona już ma wiernych fanów z Korei Południowej i Japonii do Meksyku i Brazylii. Ponadto, technologia ta została wprowadzona w USA kin miast, Australii, Wenezueli, Wielkiej Brytanii, Rumunii i innych …

Jak to działa?

To nie jest możliwe, odpowiadając na pytanie «4DX? – To, że” nie rozumie, jak to działa. W kinie, z powyższego sprzętu (jeśli planowane przez dyrektora zakłada się spokojną rozwój fabuły, z minimalnym efektów specjalnych, wyświetlać obraz w kinie nie ma sensu) widzowie zrobić pokaz obraz, w którym synchronizacja z wideo i ścieżki dźwiękowej jest dostawa efektami specjalnymi do zwiększenia poczucia obecność. W tym samym czasie, wszystko to w połączeniu z 3D oglądania stereoskopowego (także w połączeniu z widokiem 2D, a nawet czarne i białe folie).

Krzesła audytoryjne wyposażone w specjalne przewody, które prowadzą lekkie drżenie, podrzucając i płynny ruch. Taka konstrukcja sprawia, że możliwe jest stworzenie wibracji, niezależnie od oparcia siedzenia i wspiera pod nogi. Z tyłu każdego gniazda zbudowane specjalne otwory na wilgoć i powietrze (otworem na dwa rodzaje: – przednie i tylne przeznaczone do osadzenia w następnym rzędzie). W odniesieniu do pierwszego rzędu siedzeń, funkcja ta jest wykonywana za pomocą specjalnego urządzenia, które ma nadejść.

W łaźni parowej jest dostarczany za pośrednictwem ukrytych jednostek, które są rozmieszczone w przestrzeni przed samym ekranie. Światła stroboskopowe umieszczone są na obwodzie pomieszczenia. Specjalne sterowniki za pośrednictwem aplikacji komputerowej przeprowadza synchronizację i kontrolę efektów z równoległych ścieżek, które są zawsze zapisane w jednym pliku. Jeśli serwer jest przeprowadzane wyświetlacz cyfrowy, wraz z plikiem Dane są przesyłane do efektów specjalnych.

braki

Warto też wspomnieć o wady i przeciwwskazania tej technologii. Przede wszystkim jest to cena za bilet – jest w przybliżeniu równa koszt najdroższych miejsc w kinie konwencjonalnej. Istnieje kilka rad dla zwiedzających :. Ich wzrost musi wynosić co najmniej 120 cm jest również zaleca się widzom ze słabym sercem i legkovospriimchivoy psychikę. Inny pogląd jest bardzo niepożądane dla kobiet na stanowisku. Również w pokoju poczuje dyskomfort miłośników popcornu.

Kilka słów o rozwoju technologii 4DX w Rosji

Co to jest, że rosyjscy widzowie mogli doświadczyć po premierze filmu w gatunku thrillera mistycznego „Wii” (na podstawie pierwszego rękopisu Nikolaya Vasilevicha Gogolya) w 2014 roku w specjalnie zaprojektowanej teatru. Goście byli bardzo zadowoleni z tego widoku. Ale to pierwszy film, który może być słusznie nazywany „film-4DX», – legendarna trylogia niezrównany Petera Jacksona «The Hobbit» (film został pierwotnie stworzony dla tej technologii). Pomogło widzom zanurzyć się w atmosferze obrazu i przeżyć idealne połączenie obrazów i efektów specjalnych, a także cieszyć się wysoką jakością obrazu.

Zawarcie wycieczkę …

I tak, pozostawiając kino i zobaczyłem na własne oczy, publiczność dla siebie może rozwiązać ten problem: technologię 4DX – czyli: kolejna atrakcja czy nowe słowo w świecie kinoatmosfernyh doznań?

Przyjemne widoki i nowe doświadczenia do was, drodzy fani film!