237 Shares 9577 views

Polipy odbytnicy i jak je leczyć

Pojawienie się polipów w odbytnicy wymaga konsultacji proctologist, wizyta, która nie może zostać przełożone. Tak, polipy jelita grubego – wzrost nabłonka wewnętrznej, która obejmuje okrężnicy. Zwykle polip wystaje poza zwieracza i wystaje na zewnątrz. Sama w sobie, to edukacja może przybierać różne formy – grzyb, nawet kulę lub półkulę, jest również wykonany z lub bez samej stopy.

Statystyki pokazują, że polipy są powszechne w około 1/5 dorosłych mężczyzn i kobiet. Wcześniej stwierdzono, że polipy przerodzić się w raka jest stosunkowo rzadkie, a wkrótce. Ale teraz nie ma dowodów, że tego rodzaju odrodzenie może nastąpić w ciągu około 5-8 lat po wystąpieniu pierwszej edukacyjnych.

Polipy odbytnicy, objawy, które są dobrze znane w nowoczesnej medycynie, mogą być one wykryte w trakcie endoskopii lub rentgenowskim badaniu jelita grubego. Istnieją przypadki, w których polipy przed takimi kontroli nie wskazują na siebie. Najczęściej osoba zauważy pojawienie się krwi w stolcu po wypróżnieniu. Kolor krwi może określić miejsce, w którym polipy odbytnicy. Tak więc, jeśli krew ma intensywny kolor fioletowy, polip formacja wystąpiła w okolicach odbytu. Im ciemniejszy krwi, tym bardziej polip z odbytu. Często wraz z kału śluzu przydzielono większym lub mniejszym stopniu. Gdy stolec jest utrzymywana w obszarze polipa może powodować ból spowodowany zapaleniem nogi edukacji.

Wielu pacjentów z polipami jelita grubego sprowokować pojawienie częstego parcia na stolec i biegunkę. Jeżeli charakterystyka objawami tej choroby nie jest obecny, pierwszy analizy, co wskazuje na obecność polipów – analizę kału na obecność krwi.

Według lekarzy, polipy muszą zostać usunięte chirurgicznie. A im szybciej to nastąpi, tym lepiej. Po polipy okrężnicy, leczenia zależy od ich wielkości, w przypadku braku interwencji medycznej może przekształcić się w raka jelita grubego.

W tej chwili nie ma sposobu, który mógłby określić prawdopodobieństwo zachorowania na raka w konkretnym przypadku. Dlatego najlepiej jest usunąć polipa w jej wczesnych stadiach, aby chronić się przed dalszymi negatywnymi konsekwencjami. Większość polipy usunięto specjalnego narzędzia, który jest dołączony do końcówki elektrody w kształcie pętli. Jeżeli polip jest mały rozmiar, może zostać usunięty z przyżegania. Z reguły tego rodzaju procedur endoskopowych wykonywane w warunkach ambulatoryjnych i praktycznie nie powodują bólu. Jeśli wielkość polipów są duże, można wziąć kilka z tych interwencji, może nawet operacji.

Praktyka pokazuje, że prawdopodobieństwo nawrotu po wycięciu polipa jest niewielka. Ale jeśli przyczyny, które spowodowały powstawanie polipów, nie wyeliminować, to musi być regularnie monitorowane w specjalistycznej klinice.

Podczas usuwania polipa mogą wystąpić pewne komplikacje, z których najczęstszym jest krwawienie. W wielu przypadkach występuje jakiś czas po operacji. Kiedy występuje znaczne krwawienie, istnieje potrzeba dalszych operacji. Jeżeli krwawienie jest otwarty w późniejszym terminie, oznacza to odrzucenie skrzep krwi, który znajduje się na łodydze polipa.

Innym powikłaniem powstaje, gdy usunięte polipy odbytnicy perforacji ściany odbytnicy. Powodem tego jest powstawanie dziur spowodowanych spalić podczas elektrokoagulacji.

Zapobieganie dalszym rozwojem polipów jest zmiana stylu życia, diety i regularnych wizyt u lekarza na badania.