608 Shares 1621 views

Jak wymyślić nazwy marki: pomysły, przykłady. Marką odzieży, żywności, produktów dla dzieci

Za każdym razem, gdy mamy do czynienia z koniecznością coś kupić, czy to ubrania, sprzęt, samochód lub produkty myślimy o tym, kto kupi. A w głowach nas nieświadomie odtwarzają firmę lub markę, a właściwie markę, która jest tak dobrze pamiętał i powoduje pożądany związek.

Czym jest marka?

Istnieje wiele opowieści, jak było firm z dźwięcznym imieniu, a Kupujący po niej niezapomniany. Częściej jednak nazwa jest z powodu pewnych zasad, które są związane z psychologii, gramatyki, fonetyki i słownictwa, gdyż nie jest jeszcze zupełnie nowy trend w tworzeniu markami – nazewnictwa.

Na jednej strony wydaje się wymyślić nazwę – jest to proste zadanie, ale to nic dziwnego, że mówią: jak nazwać łódkę, więc będzie unosić! I znaczenie tego przysłowia jest bardzo głęboka.

Po raz pierwszy słowo „nazywania” nie pojawia się w XXI w ubiegłym wieku, w XIX wieku, kiedy zaczęła się rozwijać konkurencyjność gospodarczą i producentów walki dla kupującego.

Dzisiaj jest szczególny kierunek, w którym wiele książek zostały napisane, a to przede wszystkim ze względu na fakt, że konkurencja jest bardzo wysoka, a zatem muszą być najlepszy we wszystkim, o unikalnej i oryginalnej nazwy.

Brand – to nie tylko nazwa, a nie tylko marką, jak to często myśli, jest czymś więcej, ponieważ zawiera imię i słuchowych i wizualnych komponentów. Kiedy słyszy nazwę marki, od razu wzbudza sympatię lub antypatię się.

Kilka zasad, jak wymyślić nazwę firmy

Naming – jest nauką, a więc to już dawno opracowane zasady, jak dojść do wyjątkowego i oryginalnego tytułu. Aby zrozumieć, co stworzyć, trzeba sobie wyobrazić, co człowiek może wiedzieć, nie więcej niż 10 tytułów z tej samej linii produkcyjnej, a zaraz będzie wymienić jedną lub dwie marki, a także w sklepie mogą być reprezentowane przez dziesiątki towarów.

Nazwa nowej marki powinny tonąć w umyśle potencjalnych klientów i wysłany poprawnie stowarzyszenie. Oznacza to, że nazwa musi zawierać:

 • Co Ideą spółki;
 • Jest on tworzony tej marki;
 • Jakie są motywacje do zakupu towarów.

W tym przypadku należy wybrać nazwę dla marki potrzebny taki sposób, że nie dokonała negatywna, nie obrażać nikogo i nie wprowadzony w błąd nabywców.

Warto pamiętać, a od strony prawnej i sprawdzić oficjalnych stron i portali, nie nadano nazwę. Mimo, że istnieją firmy, które jednostka może być nazwane cokolwiek, ale inna nazwa marki. Tak często firmy, które mają kilka linii jego działalności, w przypadku gdy towary lub usługi nie są związane ze sobą.

Najczęściej, bo firma biorąc za podstawę następujące nazwy:

 • Nazwy (ulubione dziecięcy, jego nazwa);
 • usługi liniowe (hydraulika, okna, produkty);
 • geograficzne lub nazwę kategorii (taka roślina, sklep z czymś).

Ale co do zasady, te nazwy są zbyt proste i mało pamiętał, chociaż mogą być pewne unikalne, więc należy wykorzystać nie tylko przepisów, ale także doradzić im, aby uzyskać piękne i oryginalne.

Jak wymyślić nazwy marki: kilka wskazówek

Marka – nazwa firmy, która może być zawarta w jedno słowo, wyrażenie lub skrót. Tu trzeba myśleć o kilku elementów:

 1. Fonetyka – słowo musi być rytmiczny, dźwięczny i łatwe do wymówienia, a inny z tytułów konkursowych.
 2. Phonosemantics – kiedy ludzie będą wymawiać nazwę, musi budzić pewne skojarzenia, czyli Jeśli mówi, „Produkty”, wtedy nie powinien myśleć o meble, sprzęt i o jedzeniu.
 3. Słownictwo – oprócz tego, że potrzeba słowo jest łatwo powiedzieć, że jest tak samo łatwe, a to będzie możliwe nagrywanie, bez cierpienia, na przykład pytanie, na którym sylaba położyć nacisk.

Należy ostrożnie traktować do takiego pojęcia jak mody. Po tym wszystkim, dziś w modzie i tendencji w jednym słowie, a za pięć lat będą one zastąpione innymi, a nowe pokolenie nie będzie już zrozumieć, co mówi tytuł. Nie wolno nam zapominać, że pierwszą rzeczą, jaką klient zmierzy będzie imię i nazwisko, a to musi być taki jak on.

Kolejna zasada, jak wymyślić marką mówi sprawdzić go do swoich przyjaciół i znajomych. Zapytaj ich, czy to jest łatwe do odczytania, czy dana osoba rozumie, co to jest, co to powstają stowarzyszenia. Sprawdź potrzebny na kilku poziomach: stylistycznej, fonetyczne, wizualne.

Prawdopodobnie będzie wybrać ładny włoskich słów dla marką (w rzeczywistości jest to bardzo melodyjny i dźwięczny język), ale tylko niewielka część populacji zna włoski i jest w stanie od razu zrozumieć, co jest związane z tą firmą. Ale jeśli firma jest związana w jakiś sposób z Włoch, na przykład, jest biuro podróży, które jest zaangażowane w tworzenie i wybór wycieczki w tych krajach, to jest bezpieczne, jak można użyć nazwy włoskiego.

Nie zapomnij sprawdzić nazwę w wyszukiwarkach. Im mniejsza jest wynikiem emisji, tym lepiej, dlatego że stowarzyszenie będzie wynikać ze swojej firmy, nawet z kilkudziesięciu.

kilku etapów

Istnieją pewne zasady jak wymyślić nazwę firmy, a powinny być one stosowane w trakcie procesu budowania marki. On również składa się z kilku etapów:

 1. wyznaczanie celów – analiza grupy docelowej, aby zrozumieć, w jaki sposób reaguje na niektórych fraz fonetycznie i estetycznie.
 2. Rozwój – musi pochodzić z kilku opcji, a następnie przeprowadzenie analizy semantycznej i fonetycznej, która pomoże wyeliminować kilku proponowanych opcji.
 3. Oceny i akceptacji – po wybrany wariant obiektywnej oceny konieczności spędzają na takich kryteriach jak percepcji, dopasowanie nazwy firmy oraz nowoczesnych koncepcji, jak również status spółki. Firma, która produkuje materiały budowlane nie mogą wybrać nazwę „Baby dom”, ponieważ nie jest stały, lecz jest to idealne miejsce na sklep w dzielnicy mieszkalnej.

Typowe błędy

Często ludzie myślą, że wymyślić nazwę – jest to kwestia kilku minut lub godzin, i poczynić pewne błędy, wybierając nazwę, która nie jest związana ze strategią lub pozycjonowania. Najczęściej spotykane są następujące błędy:

 • Niewłaściwe Association – przed wyborem na słowo nazwą marki, należy zadać sobie pytanie, co można sobie wyobrazić, czy jesteś na stronie klienta.
 • Nazwa niespójność. Na przykład, można sobie wyobrazić, słysząc nazwę „najlepsze z …”, ale raczej klient zobaczy skórki drzwi i mały gabinet, gdzie jedna osoba pracuje.
 • Skomplikowana nazwa i wymowa. Im prościej, tym lepiej, a dziś nabiera tempa. Jeśli tytuł jest ukryty całe zdanie, to jest to na pewno nie jak potencjalnego klienta.
 • Odpowiednikami. Pomyśl o nazwie zmieniając jedną literę w słowie, to jest bardzo proste, ale prędzej czy później, klient rozumie, że oszukiwał i nie zapewniają jakość, że jest on czeka. Więc raz zdecydowaliśmy się wymyślić nazwy dla marka odzieżowa, przy słynnej marki Adidas i wymianą listów, które stało – Adimas i Abibas. Ta opcja jest tylko krytyka i zwiększania kapitału krótkoterminowego.

Miałbym powierzyć to zadanie profesjonalistom

nazywanie nauki Wynaleziony bez powodu, więc dziś istnieją różne agencje, które zajmują się tworzeniem marki dla różnych firm. To może być agencje PR lub marki.

Ale zanim powierzyć profesjonalistom, konieczne jest, aby umieścić je przed jasnych warunków zamówienia, aby podać kilka informacji na temat firmy i wyrazić swoje życzenia.

Specjaliści w kilku etapach pojawi się z marką: generowanie możliwości przeprowadzenia selekcji, testowanie, wybrany do przeprowadzenia due diligence i rejestracji.

Pomysły na nazwę marki mogą być różne, ale niektóre z nich zostaną wygraną, specjaliści wiedzą.

Jak wybrać nazwę

Oczywiście, niektórzy wolą zajmować się tym problemem na własną rękę i myśleć o tym, jak wymyślić marką, ponieważ tylko właściciel wie, co robi i jak najlepiej zaprezentować go do konsumenta.

Ale jest jeszcze pracować Poręby nie jedną osobę, a zespół. Wraz ze będzie to potrzebne do burzy mózgów, wypracować wiele pomysłów i opcji, aby wybrać najlepszy później.

Przyczynić się do stworzenia

Jak wymyślić marką – we własnym zakresie lub powierzyć pracę profesjonalistom? Każdy decyduje, jak postępować, ale warto pamiętać, że istnieje kilka dobrych programów, które mogą pomóc w tej ważnej sprawie. Istnieje kilka nazwisk generatorów, które wskazują na kilka obszarów, ale to nie znaczy, że proponowana generator powinien być użyty natychmiast, mimo wszystko, ktoś inny może wykorzystać tę opcję.

Oto niektóre generatory komunikacji online:

 • earn24;
 • "Brendogenerator";
 • "Megagenerator";
 • „Anglojęzyczny generator w Internecie.”

Są one dość proste w użyciu – tu sugerować kroki i zaproponował kilka opcji.

dobre przykłady

Jeśli badania marki nazw w zupełnie różnych obszarach, to jest możliwe, aby zastąpić niektóre z trendami i zasadami, które stworzyły nazwę.

Poniżej zostaną podane przykłady dobrych znanych marek, nie tylko w danym kraju, ale także na całym świecie:

 • Imię i nazwisko – «Heinz», «Mercedes», «Alenka”.
 • Nazwy związane z geografii lub zjawisk naturalnych – „Błyskawica», «» Bangkok Banku.
 • Opis działalności – „Surgutnieftiegaz», «Apple Computers».
 • Dane historyczne – „Graf Orlov», «Lincoln».
 • Rym i rytm – «Coca-Cola», «Chupa-Chups».
 • Mitologia – «Mazda», «Sprite».
 • Akronim (słowo od pierwszych liter słowa) – „MTS”, „VAZ”.