790 Shares 5754 views

Usunięcie katalizatora wydaje się być nie takie trudne

Katalizator jest zdolny do ssania silnika, ponieważ nie może w stanie roboczym, aby tworzyć żadnych przeszkód, jak odporność na wszelki przepływ gazów, które już pracował. Jego komórka wynik mówić jedynie o zaniedbania kierowcy do samochodu. Ponadto wynik działania z automatycznym bezczynności paliwa zasilającego układ lub zapłonu.

Przyczyny awarii

Katalizator może zostać uszkodzony, jeśli:

– Dodatek do paliwa dodaje się.

– Za pomocą niskiej jakości paliwa.

– podnieść złą mieszankę paliwowo-powietrzną.

– katalizator jest uszkodzenie mechaniczne.

– w wyniku starzenia się.

Katalizator: wymiana jest konieczna, jeśli …

1. Zdjąć czujnik tlenu, śruby na swoim miejscu i zmierzyć manometr układu wydechowego. Jeżeli w dowolnym trybie roboczym, ciśnienie jest wyższe niż 0,5 bara, oznacza to, że czujnik tlenu jest zatkany.

2. Rozgrzej silnik w takim samym stopniu, jak gdybyś jazdy na szosie przez 30 minut, a następnie za pomocą pirometru wziął moją temperaturę przed i za katalizatorem. Jeżeli w tej samej temperaturze, oznacza to, że katalizator jest uszkodzony.

3. Ty słyszysz dzwonienie lub szum w środku, natychmiast przystąpić do naprawy.

Usunięcie katalizatora

CIS Najczęstszą przyczyną, że nie działa, jest zła jakość paliwa. Niskie oparzenia jakość paliwa bardzo powoli. Z tego powodu występuje wybuch w połowie rury wydechowej, a połowa – w komorze spalania.

Katalizator w samochodzie – strukturę ceramiczną. Ma dość cienkie ścianki (wyglądają jak plastrach pszczelich). Usunięcie katalizatora jest to konieczne, ponieważ podczas benzyna detonację na powierzchni ścianki zaczyna całkowite zniszczenie struktury. Dlaczego tak się dzieje i jak zatrzymać ten proces? Tutaj będziemy starać się o tym opowiedzieć.

Od pewnego czasu katalizator samozabivanie tworzy więc barierę dla gorących gazów odlotowych. Usunięcie katalizatora jest to konieczne, w wyniku przegrzania silnika i traci swój pełny ciąg.

Jednak to nie jest głównym problemem. Głównym problemem – jest tworzenie się gazu pod wysokim ciśnieniem katalizatora z silnika. Za każdym razem, gdy go zabić zatrzymuje silnik w stanie otwartym systemie dystrybucji gazu. Zamiast locie w rurze wydechowej ciśnieniem niszczy ściany drobne cząstki katalizatora. Są emitowane przy każdym otwarciu zaworu i opadają z powrotem do silnika gazy komorze tłokowej i spalania. Podczas kolejnego uruchamiania silnika cząstek ceramicznych z katalizatorem miesza się z olejem, który pozostaje na ściankach cylindrów. Usunięcie katalizatora jest niezbędna, jak powstaje pasty ścierne, a w najgorszym przypadku, będzie to prowadzić do nieodwracalnych zmian w wynikach – urządzenie całkowicie nie powiedzie się i przestaje działać.

Najważniejsze – czas zdiagnozować katalizatora, gdy jest jeszcze w początkowym stadium zniszczenia. Nie czekaj, aż lampka zasygnalizuje ci o tym. Im szybciej się do rozwiązania problemu, tym taniej będzie kosztować naprawa. Rzeczywiście, czasami układ wydechowy może nawet zapalić.