182 Shares 1455 views

Jak wymienić łożyska w pralce? Wymiany łożysk w pralkach i suszarkach

Pralka jest dziś w niemal każdej rodziny. Jest nie do pomyślenia, aby ułatwić pracę kobiet, oni wiernie służyć im w nadchodzących latach. Prędzej czy później, ale nie koniecznie wszystkie z nich wymagają interwencji lub naprawy.

Charakter uszkodzenia

Gdy wystąpi awaria w obwodzie elektrycznym, w większości przypadków bez serwisu jest niezbędna. Jeśli zlewozmywak przestał działać, możliwe jest czyszczenie filtra siebie i ewentualnie wody przy autostradzie.

Jeśli szum łożyska lub, co gorsza, Stuck, naprawa może również posiadać męskiej części rodziny, która uratuje budżetu rodziny i poprawić wiarygodność w oczach żony. W przeciwnym razie lepiej nie denerwować i wezwać pana.

Dla tych, którzy są przekonani, pokażemy, jak wymienić łożysko w pralce.

Co trzeba wiedzieć pierwszy

Tego typu naprawy jest kapitał. Aby wymienić łożysko w pralce, trzeba będzie zdemontować całą elektrownię. Proces ten jest skomplikowany i pracochłonny. Uświadomienie sobie, że to wszystko to będzie konieczne, aby zebrać wiele podważa jego umiejętności.

W przypadku awarii (z prowizorycznych naprawach często „dodatkowe elementy” lub związanych śmiertelne załamanie, po czym przywrócić mechanizm nie zadziała) zakup nowych maszyn będzie droższy niż wyzwanie dla pana.

Więcej oszczędzać nieodpowiednie

Główną przyczyną awarii łożysk jest przedostanie się wody. To zmywa smar, a pozycja nie jest już w pełni wykonywać swoje funkcje.

Powodem tego jest utrata elastyczności uszczelek, co jest nieuniknione po dłuższym okresie użytkowania. W zależności od częstotliwości użytkowania to nie wcześniej niż w ciągu 5-7 lat po zakupie.

Wielu ludzi wierzy, że jeśli foresight aby wymienić uszczelki, łożyska potrwa dłużej. Jest to błędne przekonanie. Takie dane są ściśle powiązane w pracy i powinien zostać zastąpiony jednocześnie. W przypadku zmiany łożyska, pozostawiając starego uszczelnienia, może czekać na odkształcenia tulei bębna. rękawy naprawa nie jest zaangażowany w jednym, i w tym przypadku konieczne jest, aby zmienić bęben.

Przed wymianą łożyska w pralce, upewnij się, że jest uszkodzony.

Prawidłowa definicja problemu

Najważniejszym zadaniem jest dokładne rozpoznanie uszkodzenia. Usterka może być określona przez ucho – podczas wirowania urządzenie emituje nietypowe dźwięki i wibracje więcej niż zwykle. Stan maszyny może być sprawdzany wizualnie przesuwając ciśnienie zmienne w górnej i dolnej części bębna. Możesz być pewien luz w przypadku wykrycia uszkodzenia łożyska.

Uruchomione stan i systematyczne zaniedbywanie powyższe objawy mogą doprowadzić do zablokowania bębna. Jeśli w tym czasie nikt nie będzie w pobliżu, możliwe uszkodzenie silnika pralki.

Co muszę mieć pod ręką

Przed wymianą łożyska w pralce, upewnij się, że masz następujące narzędzia:

 • ściągacz lub ciężki młot (najlepiej na początku);
 • Phillips i płaskie śrubokręty, śrubokręt;
 • Zestaw kluczy chleb świętojański;
 • zestaw sześciokątów;
 • krajarki z boku;
 • szczypce.

Oprócz narzędzia trzeba wiedzieć z góry marki z maszyny do naprawy. To nie jest tylko logo firmy. Na tylnym panelu znajduje się pełna nazwa modelu. Pomoże to z zakupem części do napraw.

Można je nabyć na rynku lub zamówić w sklepie internetowym, który specjalizuje się w takich produktach.

Przed wymianą łożyska w pralce, trzeba wcześniej zakupić następujące elementy:

 • zestaw łożysk (dla maszyny z pionową obciążenia nabytego zespołu zacisku) odpowiadających naprawianej wzór;
 • uszczelnienia (także dla każdego modelu własne);
 • uszczelki smar;
 • nafta lub specjalny płyn do WD-40 typu.

Po sprawdzeniu, że wszystkie powyższe, należy odłączyć urządzenie od sieci, należy odłączyć dopływ wody i przewody spustowe z systemem zasilania i drenażu. Przygotuj aparat i komputer. Będą Ci pomóc szybko i dokładnie odbierze pojazdu po naprawie. To nie jest ironia. Nie analizować urządzeń codziennie, i to jest logiczne, że coś nie może zainstalować źle. Ten punkt, oczywiście, czysto osobisty dla każdego. Jeśli masz fenomenalną pamięć wzrokową, nie trzeba do skrótowym jego działania.

Wymiany łożysk w pralkach i suszarkach

Automat perkusyjny tego typu opiera się na dwóch łożyskach. Prowadzi to do bardziej stabilnego i niezawodnego działania. Awaria łożysk w takich systemach jest zwykle wtórne. Powinien być bardziej pewnego rodzaju awarii, które doprowadziły ich do niewłaściwego stanu.

Łożyska są montowane na zewnętrznej stronie zbiornika do lokalu mieszkalnego. Po odłączeniu łączności potrzebnych do usunięcia z dwóch płyt bocznych obudowy. Zmiana pierwsze łożysko na stronie, gdzie nie jest pasowym kołem napędowym. Wyłącz zacisk. Kierunek gwintu na tym boku standard – w prawo, w lewo, aby wykręcić.

Po usunięciu zacisk koniecznie trzeba oczyścić miejsce, w którym jest on wprowadzony do dławika i wału bębna. Podczas dokręcania nowego zacisku zwrócić uwagę pasowania pierścienia uszczelniającego – zakłóceń powoduje przeciek i ponownie zepsuć łożyska. Biorąc pod uwagę, że nici z tworzyw sztucznych stosuje znaczącą siłą jest niepożądany.

Teraz będziemy rozmawiać o tym, jak wymienić łożysko w pralkach Zanussiego i suszarek po stronie napędu. Aby rozpocząć zdejmowane pasa i koła pasowego bębna. Konieczne jest również, aby odłączyć pasek uziemiający. Na tej stronie zacisku ma lewy gwint, i odkręcić powinno być prawo. czyszczone również z siedzibą brudu i wałem. Nie zapomnij, aby obsłużyć uszczelkę olejową specjalnym smarem. Delikatnie kręcić nową obsługę, kontrolowanie obciążenia. Powstrzymywać działanie na terenie całego zespołu.

Wymiana łożysk w pralce z przednim załadunkiem

W poprzednim przypadku nie było to bardzo trudne zadanie wymiana łożyska. Ale z jednostki, w której port ładowania znajduje się z przodu, trzeba majstrować dużo więcej. Komórkowych różnych modeli tego typu są podobne w konstrukcji. Dlatego jesteśmy teraz dowiesz się , jak wymienić łożysko w pralce „Indesit” bocznego załadunku.

Demontaż zbiornika

Łożysko jest dociskany do tylnej ściany zbiornika. Go wyciągnąć bez usuwania węzła nikt jeszcze nie udało. Przed wymianą łożyska w „Indesit” pralkę, musimy wykonać następujące czynności w podanej kolejności:

 • wyjąć z tyłu i z góry podwozia;
 • usunięcia taśmy z kołami;
 • Podpieranie drewniany krążek wkładki w zbiorniku i wykręceniu;
 • wyjąć pręt dystansowy i sald;
 • odłączyć element grzejny ;
 • usunięcie kołnierza zbiornika;
 • Wyłącz śrub mocujących z kubka łożyska do pokrywy zbiornika.

Ostatnia operacja może spowodować poważne trudności ze względu na utlenianie śrub. WD-40 przetwarzane opornymi na demontaż części cieczy, należy oczekiwać co najmniej pół godziny. Następnie powtórz jeszcze raz.

Nawiasem mówiąc, wszystkie wyżej wymienione operacje będą musiały być przeprowadzone przed wymianą łożysk w pralce LG.

Najbardziej istotną częścią pracy

Docieramy zdemontować zbiornik i bęben, w którym ubrania i usunięte. Należy zauważyć, że jest to dość łatwe.

Bęben należy wbić się na zewnątrz, w którym znajdowała się miseczki łożyskowej. Aby nie psują gwint i wałem powinien wynosić do ślimaka stop w sworzeń lub czop z odpowiednim gwintem. Wytłaczanie bardzo starannie – to lepiej nie spieszyć.

Należy wskazać specyfikę, jak wymienić łożysko w pralce „Samsung”. Różnica polega na tym, że ciało nie jest podłączony do bębna za pomocą śrub i zatrzasków z tworzyw sztucznych. Wał razem z bębnem musi wytłaczaniu młotka drewnianego, lub specjalnej prowadnicy. Wszystkie inne działania w maszyny tego producenta naprawy są identyczne o których mowa w art.

Obudowa dwa łożyska tank – wewnętrzny i zewnętrzny. Usunięcie gruczołu śrubokrętem wewnątrz. Pierwszy potrzeby zdjąć zewnętrzną łożyska. Po usunięciu za pomocą ciągarki lub na małą skalę (Śruba z podkładką o odpowiedniej średnicy, oporową i nakrętkę) przechodzi wewnętrzną łożyska.

Miejsce, w którym prasuje się na przysadkę, należy traktować ciekłym WD-40 lub nafty podczas usuwania elementów uszkadzać (podstaw) gruczoł siedziska. Po obróbce w ten sam sposób usuwamy wewnętrzną łożyska.

Oczyszczone i smarowane łożyska jest pasowana z wtłaczaniem w odwrotnej kolejności. Można je po prostu młotek z drewnianą wkładką. Jednak niewielka rozbieżność doprowadzi do zniszczenia ciała siedzenia. Dlatego lepiej nie spieszyć i zainstalować je za pomocą narzędzi, które biorą udział w usuwaniu łożysk.

Włóż bęben w miejscu. Kołkami oporowymi i nakrętek i podkładką sadim wału w łożyskach. Dalsze zbieramy w odwrotnej kolejności. Nie zapomnij, aby traktować silikon bok skrzyżowaniu zbiornika. Podobnie spędzimy resztę zespołu.

Jak wymienić łożyska w pralce „Ariston”

W modelach z przednim załadunkiem od tego producenta zmienić łożyska – przyjemność. Fakt, że są one zlokalizowane w poprzeczce, który jest dołączony do zbiornika. Konieczne jest jedynie usunięcie koła pasowego i usunąć 8 śrub. Po tym, w znany sposób wymiany łożysk i uszczelnień.

Zainstalować poprzeczkę w miejscu, umieścić krążek, umieścić na taśmie. Przyjrzeliśmy się, jak wymienić łożysko w pralce „Ariston”. Jest to dość proste. Nie potrzeba prawie całkowitego demontażu urządzenia. Inżynierowie, którzy projektowali taką konstrukcję, pochwały.

Teraz, gdy wiesz, jak wymienić łożysko w pralce od różnych producentów bez wzywania technika. Idź do niego, i będzie sukces!