781 Shares 6748 views

Tatuaż „Błyskawica”: piękny wzór na ciele lub starożytnego talizmanu?

W dawnych czasach ludzie wierzyli, że cały świat jest pełen różnych duchów i bóstw. Każda zmiana w pogodzie wydawało im się coś magicznego i mistycznego. Nauka od dawna pod warunkiem jasnych odpowiedzi na pytania: „Dlaczego to padać?”; „Jak Northern Lights?” Ale podczas gdy wielu z nas są dzisiaj entuzjastycznie podnosi oczy do nieba, albo autentycznie przerażony, kiedy zaczyna się burza. Nic dziwnego, że tatuaż „Błyskawica” jest często spotykany na skórze noszenia miłośników pięknych obrazów.

Starożytni bogowie gromu

W kulturze wielu narodów burzy jest uważane za boskie zjawisko. Starożytni Grecy wierzyli, że w przypływie gniewu najwyższego boga Zeusa piorun wykorzystywane jako broń. wstrząsy elektryczne uderzył winnych i zastraszonych mieszkańców tej ziemi. Słowianie wierzyli Zeusa Perun. Podobne bóstwa były również w wielu innych religii, są to nazwy niektórych z nich: Hefajstos, Haddad i Thor. Nowoczesna interpretacja tatuażu „Błyskawicy” może być również traktowana jako symbol boskiego, w wykonaniu najwyższej władzy. Zdarza się, że ten znak oznacza uczciwość, sprawiedliwość, kara za grzechy.

Tatuaż „Błyskawica”: we współczesnym świecie

uderzenia pioruna można zazwyczaj zaobserwować podczas burzy. Z tego powodu zjawisko to pogoda jest uważany za jeden z objawów płodności. Tatuaż „Błyskawica” symbolizować jedność Matki Ziemi i Ojca Niebieskiego. Ponieważ burza dzieje daleko rzadziej niż normalny deszcz, piorun obrazu należy rozważyć i czymś wyjątkowym, rzadkie. W tradycji buddyjskiej, symbol ten jest uważany za uosobienie komunikacji z kosmosu, prawdy i oświecenia. Wiele osób wybiera nowoczesne zdjęcia z piorunami tatuaż, chcąc podkreślić swój umysł, oświecenie i siłę charakteru.

Tatuaże z Lightning dzisiaj

Pioruna w sztuce tatuażu jest przedstawiony inaczej. Ten realistyczny i krajobraz skład wygina waga i prosty schemat zygzaki. Jeśli witryna wybrany na tatuaż, pozwala można narysować krajobraz z chmur burzowych i krople deszczu. Ciekawym pomysłem – eksperymentować z kolorami wzorca. Dziś tatuaż „Błyskawica” mogą być wyświetlane nie tylko w klasycznych żółtych i czerwonych lub białych i niebieskich kolorach, a kolory pstrokaty tęczy. Co ciekawe, taki tatuaż może być prawdziwym talizmanem. Dość często to było pełne żeglarzy zaciągnąć elementu podtrzymującego i chronić się przed kłopotami w odkrytym.