409 Shares 5733 views

Jak zmienić rozdzielczość zdjęć: metod i instrukcji

Czasami jest to, że chcesz, aby zmienić rozmiar obrazu. Powodem tego może służyć wiele czynników. Po pierwsze, im wyższa rozdzielczość zdjęcia, tym większy jego rozmiar, a te pliki mogą być trudne do przechowywania na urządzeniu. Po drugie, jeśli chcesz zrzucić obraz w Internecie, tam może być problem, ponieważ niektóre udostępnianie plików jest maksymalny rozmiar limit na zdjęciu.

Dlatego artykuł będzie mówić o tym, jak zmienić rozdzielczość zdjęć. Może to być przydatne w pracy na komputerze, tak postępować.

Jaka jest rozdzielczość

Przede wszystkim zobaczmy co to rozdzielczość. Termin na prostej zasadzie: nazywa Uchwała pikseli w pionie i poziomie obraz.

Jak wiesz, tym bardziej obraz jest najwięcej pikseli, tym większy jego rozmiar. Jednak w dzisiejszych czasach istnieje wiele programów, które są w stanie zmniejszyć obraz, a tym samym zmniejszenie jego rozmiaru bez utraty jakości. A teraz pomówmy więcej o tym, jak zmienić rozdzielczość zdjęć.

Chciałbym również powiedzieć, że wraz ze spadkiem liczby wartości pikseli w stosunku do oryginalnego zdjęcia nie tracą jakości, ale jeśli to jest w celu zwiększenia wartości, różnica będzie zauważalna.

Metoda №1. malować

Z programu Paint, prawdopodobnie podpisać każdy. Jednak pomimo swojej niewielkiej liczby funkcji, może przyczynić się do zmiany rozdzielczości zdjęć.

Więc powiedzmy, że masz obraz o rozdzielczości 3000 do 4000, i chcesz, aby zmniejszyć tę liczbę o połowę. Aby to zrobić, otwórz Paint. Można skorzystać z wyszukiwania poprzez wywołanie go za pomocą Win + Q. Jest klucze od razu kliknąć na „Plik” i wybrać opcję „Otwórz”. W powstałej Eksploratorze Windows podać ścieżkę do wymaganego zdjęć i kliknij przycisk „Open”.

Przed teraz zdjęć. Aby zmienić rozdzielczość, należy nacisnąć przycisk „Zmień rozmiar”. Przycisk ten znajduje się na górnym panelu obok „Highlight”.

Teraz otwiera małe okienko, w którym najpierw trzeba wybrać, które wartości zostaną przeskalowane. Do wyboru masz dwie opcje: pikseli i procent. Wybierz pierwszy. Teraz trzeba umieścić kleszcza „Zachowaj proporcje”, będzie to zapobiec przypadek, w którym zdjęcie zostanie zwężony lub spłaszczony.

Teraz jesteś gotowy do zmiany rozmiaru. Od samego początku chcieliśmy, aby zmniejszyć zdjęcie dwukrotnie, a następnie wejść w „poziomy” do 2 000. Można zauważyć, że „pionowy” wypełnia się, to ze względu na fakt, że istnieje tick „Zachowaj proporcje ”.

Teraz kliknij OK i można łatwo zapisać zdjęcia w nowym rozmiarze, „File – Save”.

Był to pierwszy sposób na zmianę rozdzielczości zdjęć – w farbie, teraz przejść do drugiego.

Metoda № 2. Adobe Photoshop

Teraz przejdź od małych do dużych, a dokładniej z farby Photoshop. Oczywiście, to dwa edytor zdjęć, ale są one nic ze sobą, ale takie podejście nie różni się znacząco od poprzedniej.

Tak więc, zaczynamy rozumieć, jak zmienić rozdzielczość obrazu w programie Photoshop. Na początek musi być otwarty. Natychmiast po tym, kliknij na „Plik”, a następnie „Otwórz” i utorować drogę do zdjęć.

Teraz kliknij na tym samym pasku narzędzi wybierz „Image”. Z listy wybierz „Rozmiar obrazu …”. Albo można po prostu nacisnąć kombinację klawiszy Alt + Ctrl + I.

W oknie, które się pojawi od razu zaznaczyć „Zachowaj proporcje”. Oraz w „wymiar” kolumny, wybierz listę rozwijaną „Peaks.”. Teraz zachęcamy do zmiany rozmiaru zdjęć.

Pozostaje to, aby go zapisać, ale to musi być zrobione nieco inny sposób. Kliknij „Plik” a następnie „Zapisz jako …” i wybrać format BMP. Pozwoli to zaoszczędzić na jakość obrazu jak oryginał.

Teraz, gdy wiesz, jak zmienić rozdzielczość zdjęć bez utraty jakości przy użyciu programu Photoshop.

wniosek

Jak widać, aby edytować zdjęcie, nie jest konieczne, aby wiedzieć dużo. Powyższy manipulacja może spełnić każdy iw końcu można dostać to, co chcesz: zmienić zdjęcie, a jakość pozostaje taka sama, chociaż rozmiar pliku będzie znacznie zmniejszyć. Mam nadzieję, że artykuł dał ci odpowiedź na pytanie, jak zmienić rozdzielczość zdjęć.