423 Shares 8600 views

Jelitowe robaki u dzieci: objawy, skutki i możliwe leczenie

Robaki u dzieci – dość nieprzyjemne, ale dość częstą chorobą. Niż jest to niebezpieczne? Czy to możliwe, aby zapobiec wystąpieniu robaki? Jak określić swoją obecność w organizmie dziecka? Rodzice są ważne, aby wiedzieć, czy robaki znalezione u dzieci, jakie są objawy i jak leczyć tę chorobę. Więc spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.


Obecnie emitują więcej niż 3000 gatunków robaków, które są podzielone na dwie grupy – okrągłe i płaskie. Rozważmy najczęstszych chorób wywołanych przez te pasożyty. Płaskim (ribbon) robaki prowokować tenirainhoza rozwoju organizmów i (lub, tasiemiec bydlęcej) teniasis organizmów i (lub), wieprzowina Echinokokoza (Echinococcus) , hymenolepioza (szczur lub karzeł tasiemiec). Nicienie powodują glistnicy (nicieni), włośnica (Trichinella) (owsiki owsicy).

Co przyczynia się do rozprzestrzeniania się infekcji?

Zakażenie robakami dziecko może wystąpić:

– przed kontaktem z dziećmi zakażonymi lub zwierząt;

– z piasku, brudne ręce lub wody;

– utero. W tym przypadku, larwy przenikają do płodu przez krwiobieg lub podczas przechodzenia dziecka przez kanał rodny.

Oczywiście, dzieci od lat sześciu miesięcy do 3 lat mają najbardziej podatne na tę chorobę, jak z rozwojem aktywności fizycznej dziecko może się zarazić przez kontakt z przedmiotami zanieczyszczonymi (zabawki, buty, itp ..).

Jelitowe robaki u dzieci: objawy i reakcje

W większości przypadków choroba jest wykrywany tylko po przejściu testów laboratoryjnych lub po wykryciu pasożytów w kale dziecka. Jednak infekcja towarzyszą pewne objawy. Spójrzmy na nich:

– biegunka,

– utrata apetytu,

– gorączka (37,0-37,5 ° C)

– ból brzucha,

– swędzenie w odbycie,

– zaczerwienienie genitaliów (u dziewczynek)

– nudności, wymioty ,

– anemia.

Robaki u niemowląt zidentyfikować trochę bardziej skomplikowane niż w przypadku starszego dziecka. Rodzice szczególnie trzeba zwrócić uwagę na wzdęcia, brak apetytu, a często pojawił alergicznej wysypki. Charakterystyczną objawem jest lekko powyżej lub poniżej ciśnienia pępka odruchu rozciągania brzucha nogi. Głównym powodem do obaw jest niedobór wagi ciała w połączeniu wzrost (obrzęk) brzucha.

Jak wpływ pasożytów na ciele dziecka?

Jakiś czas po Inwazję zdrowia pogarsza się. Dlaczego? Robaki u dzieci, objawy, które mamy pod uwagę, a raczej zaczynają gwałtownie mnożyć. Wystarczy wyobrazić sobie, że jedna kobieta może położyć jeden dzień do 200 000 jaj (potomkowie jej całkiem realną, a jajka są na okres 2 lat, aby w pełni istnieć w środowisku). odpady i wydzielane przez ciało pasożytów jelitowych, mają działanie toksyczne i powodują reakcje alergiczne.

Robaki u dzieci, objawy są różne, przyczepiają się do tkanek i wpływa na narządy wewnętrzne. Na przykład, mogą powodować krwawienie z glisty jelitowej lub penetracji do dróg oddechowych, zapalenie płuc lub oskrzeli. Niektóre rodzaje robaków wpływa na serce, nerki, mózg.

Jelitowe robaki u dzieci: co leczyć?

Pierwsze przypadki podejrzeniem choroby należy skontaktować się z pediatrą, który zalecanymi badaniami (badanie kału i krwi), aw przypadku pozytywnego wyniku wybiorą poszczególne leki. Istnieje wiele leków (chemioterapia, Homeopatia i medycyna ziołowa), z zakresu efektów i przeciwwskazań, które należy uwzględnić przy przepisywaniu lekarzem.

Wszystko leczenie odbywa się w kilku etapach:

– Przygotowanie: zastosowanie dyni lub oleju lnianego, „Enrerosgelya” lub „allohol”. Pomagają pozbyć ciała toksycznych substancji uwalnianych przez pasożyty;

– Leczenie: zastosowanie przeciwrobacze leków o szerokim spektrum działania;

– Odzyskiwanie: wykorzystanie leków, które przywracają funkcję wątroby, nerek, płuc, żołądka i normalizacji metabolizmu Geparsil ( „” „” „Nemotsid Vermoxum” et al.).

profilaktyka

Oczywiście, środki zapobiegawcze mogą zapobiec rozwojowi choroby i utrzymania zdrowia. W pierwszej kolejności środki te obejmują ścisłą higienę. Przechowywać zabawek lub smoczki. za każdym razem myć ręce dziecka wodą z mydłem po skorzystaniu z toalety, po spacerze i gier, a także przed jedzeniem. Śledzić paznokcie dziecka. Powinny one być krótkie i czyste. Prasować po praniu majtki dziecka. Odzwyczaić go żuć ołówki lub gwoździe i ssące palce. Przed posiłkiem, myj owoce i warzywa. Wszelkiego rodzaju sposobów walki muchy – nosicieli infekcji.

Robaki u dzieci, których objawy są najbardziej dotyczy dziecka, istnieje w dużym stopniu z nieuwagi rodzicielskiej i nieostrożność. Nie przegap chwilę i staram się robić wszystko najlepiej o zdrowie swojego dziecka.