620 Shares 3907 views

„Las King” Żukowski: zdjęcia analiza wiersz interpretacja.

Ulubiony gatunek Vasiliya Andreevicha Zhukovskogo były ballady. Jego prace, napisane w stylu poetyckiej ( „Swietłana”, „Ludmiła”, „Las King” i inne), dokonały prawdziwej rewolucji w życiu literackim kraju. Przed słynnych ballad dlatego Żukowski zakładają, „daleki” przed stworzeniem Derzhavin i Dmitriev. Co nowego wniósł do tej romantycznej gatunku Wasilij? Jak zbudować produkt z „Leśnej King” Żukowski? analiza wiersz będzie wyglądać do tego.

„Las King” – Yary przykładem klasycznych ballad

Przed mówimy o konkretnym wierszem, trzeba rozumieć w tym gatunku, podkreślają podstawowe funkcje. Ballada pionierem rosyjskiego romantyzmu, to była historia w formie werset z nagłym izolacji.

Działka ballady – starożytne legendy, tak wiele dzieł literatury, pozaziemskie. Ten gatunek folkloru w pełni oddaje smak kraju. A ten prezentuje ballada napisana przez Wasilij Żukowski. „Król lasu” – to tłumaczenie autora Goethego. Tutaj wymawiane ponury (dziś powiedzielibyśmy – Gothic) tradycje smak narodu niemieckiego.

zawartość

1818 – wtedy napisał balladę "King of the Forest" Żukowski. Analiza wiersza na początek, które opisują co to jest. Powiedzmy od razu, że poeta rosyjski wycofał się z fabuły oryginału, dodając swoją wizję historii. Wasilij sam wskazał, że tłumacz wierszy w konkurencji z ich autora.

Tak Żukowski „Las King” (podsumowanie ballad): przejażdżki kierowcą w lesie ze swoim synem. Dziecko było zimno, przycisnął do swego ojca, aby utrzymać ciepło. Chłopiec wyobraża sobie fantastyczny stwór – King of the Forest. On kiwa na chłopca w jego pałacach, obietnicami bogactwa, przywiązanie. Stary ojciec stara się powrócić do rzeczywistości dziecko, wyjaśniając wszystkie całkiem zwyczajne rzeczy: powiew wiatru, migotanie gałęzie drzewa. Jednak w ostatniej strofie czytelnik dowiaduje się, że chłopak nie żyje, „W rękach jego martwego dziecka leżał”.

analiza treści

Teraz możemy analizować fabułę i postacie szczegółowo balladzie „King of the Forest”. Żukowski, analiza wiersza, który włącza się tu, jako autor jest bardzo zauważalny w narracji: on sympatyzuje zamarza dzieckiem a ojcem, zrozumieć tragedię, co się dzieje.

Do końca ballady trzyma czytelnika w lęku i strachu Żukowski. „King of the Forest”, którego podsumowaniem jest przedstawiony powyżej, w różnych interpretacji ujawnia różne obrazy. Żukowski opisuje obraz zła w balladzie potężnego władcy, który zafascynował dziecka piękno. Król chce zabrać go do niej w swoich „pałaców”. Czytelnik do końca nie jest jasne, czy tylko Erlkönig urojenia umierającego chłopca czy istniał w rzeczywistości. Szczególnie przerażający wniosek Żukowski, że zło wygrywa, w których nie ma siły, by go odeprzeć. Nie ma sprawiedliwości na świecie – konkluzja pochodzi poetą.

środki artystyczne i ekspresyjne

Niezwykle liryczną balladę „stworzył swój Erlkönig” Żukowski. Warunki analizy poemat ekspresji prowadzi do takiego wniosku. Autor naprawdę współczuje dziecka umierającego, mówi się słowa takie jak „baby”, „dziecko”, „dziecko”.

Szczególną rolę w opowieści ojca gra na dialog z dzieckiem i Lasu króla. Cała tragedia przepuszcza się przez nich. Właściwie cała akcja jest skonstruowany to poprzez rozmowy. Dialogi używany czytnik niezwykle penetracja Zhukovski przypadkowo rozpoczyna empatię ojca, czuje skrajną frustrację.

Szczególnie ważne jest to komponent emocjonalny. Jest on transmitowany przez słowa „droga”, „dziecko”, „moje dziecko”. Co ciekawe, Las Król stara się ukryć swoje złe plany: nazywa chłopcu te same słowa, podobnie jak jego ojciec, „dziecko”, „baby”.

Dramat wzrasta do ostatniego wiersza, działania te czuje czytnik przyspieszają osiągnąć obfite użycie czasowników wyrażających szybkością, „leci”, „krzyczy”, „galopem”, zwany dalej jeśli odcięte, a czytelnik jest przedstawiony straszliwy finał – „W rękach jego martwego dziecka on kłamie. " Nie za nic, a jedzenie słowo „nieśmiałe” – wskazuje na skrajnym stopniu rozpaczy ojca, którego dziecko umiera w ramionach.

Porównaj z oryginałem

Należy jednak stwierdzić, że praca Żukowski „Króla Lasu” jest bardziej humanitarny niż oryginalnego źródła Goethego. W tym czasie Tsvetaeva przeprowadzono analizę porównawczą ballad. W rezultacie praca została napisana „dwa leśnego króla.” Według jego ustaleń, dziecko Żukowski zmarł z powodu choroby, ale dzieło Goethego wyraźnie mówi, że chłopiec zabił Króla Lasu, w celu uzyskania go w swoich pałacach.