258 Shares 6634 views

Złamania kompresyjnego kręgosłupa, objawy, przyczyny i leczenie

Każda osoba odczuwa inaczej ból spowodowany urazem takie jak złamania kompresyjnego kręgosłupa. Najczęściej występuje po to złamanie człowiek spada z wysokości i lądowanie na pośladki, plecy i nogi prosto. Kręg (w trudnych przypadkach, kilka kręgów) jest przesunięty, najczęściej w odcinku piersiowym, czasem w okolicy lędźwiowej.

Człowiek nie zawsze czuje ból. Ostry ból występujący natychmiast po uderzeniu, a następnie przekazać. Jest możliwe, że ludzie doświadczyli pierwszego bólu, a następnie w jego nieobecność nadal prowadzić normalne życie, chodząc i siedząc, pracy. Ból przypomina sobie, kiedy ludzie siedzą za kierownicą samochodu lub jazdy na rowerze. Reszta ciała zachowuje się jak złamania czy też nie.

Ale złamania kompresyjnego kręgosłupa może przypomnieć sobie miesięcy lub nawet lat później. Na miejscu uszkodzenia mogą tworzyć się kalusa, następnie są zmiany zwyrodnieniowe i ból powraca.
 

Objawy i rodzaje złamań

Skomplikowane złamanie nie może powiedzieć o sobie silny ból. W ciężkich przypadkach istnieje nawet bezruch, dolna część ciała traci swoją czułość. Nieskomplikowane złamanie niebezpieczne, ponieważ objawy nie są od razu widoczne. Jakie mogą być objawy złamania kompresyjnego kręgosłupa? Poniżej wymienione są najbardziej typowe z nich.

* Silny i ostry ból podczas zderzenia.
* Oddychanie przez kilka sekund jakby „przechwytuje” w momencie, gdy nastąpi uderzenie.
* Trudno obracać i przechylać.
* Trudno siedzieć ani chodzić.
* Nawet małe obciążenie może powodować ból.
* Występowanie kifoza (pochylona sylwetka). Skrzywienie kręgosłupa występuje.
* Drętwienie i osłabienie.
* Półpasiec ból w okolicy lędźwiowej.

Jakie powody mogą doprowadzić do takiego problemu jak złamania kompresyjnego kręgosłupa? Najczęstszą przyczyną – uraz, zawodowej lub gospodarczej. Następnie, osteoporoza, gdy niezgrabny ruch prowadzi do spadku, w domu czy na ulicy, tak że osoba dostaje uszkodzony. Taka szkoda podatne starszych. Ciężkich złamań kręgosłupa mogą być wywołane przez choroby tarczycy, które osłabiają kości organizmu, i guzy, najczęściej raka, wpływając na kręgi.
 

Przyczyny traumatycznego urazu kręgosłupa

Część cylindrycznego kształtu kręgosłupa nazywa swoje ciało. Jest tam w ciele występuje uszkodzenie kręgów i przemieszczenie w wyniku wstrząsu. Spinous część kręgu może poważnie uszkodzić rdzeń kręgowy, w przypadku nie jest złamanie kompresyjne kręgosłupa, wyciskanie lub nawet przerywając go. W obszarze piersiowym urazu rdzenia kręgowego jest bardzo rzadki. Najczęściej bezruch występuje na przełomie rdzenia kręgowego w odcinku lędźwiowym, jeżeli zmiany neurologiczne zaburzenia funkcjonowania narządów znajdujących się poniżej w miejscu złamania.

 

Konsekwencje złamania kompresyjnego kręgosłupa, pierwszej pomocy i środków ludowej

Z powodu kontuzji może wystąpić wstrząs mózgu po urazie rdzenia kręgowego. Rdzeń kręgowy ich zaciśnięcie lub uszkodzone przez małe fragmenty. Następstwem szkody jest udar mózgu, uraz rdzenia kręgowego lub małych naczyń, aw konsekwencji, liczne krwotoku. Stłuczenie, kompresji, wstrząsania lub krwotok znamienny wstrząs rdzeniowy natychmiast po zranieniu, tymczasowe opóźnienie oddawania moczu i wypróżniania, które przechodzą. Odzyskiwanie występuje przy zastosowaniu leczenia zachowawczego.

Jeśli jesteś świadkiem osobę upadku z wysokości, konieczne jest, aby dokładnie umieścić pacjenta na twardej powierzchni, na plecach, położyć pod kolana złożona koc, małą poduszkę lub poduszkę odzieży. Następnie należy natychmiast wezwać pogotowie lub dostarczyć poszkodowanego do szpitala.

Leczenie odbywa się tylko w szpitalu. Okres zwrotu jest konieczne do gimnastyki, która pomaga w najcięższych przypadkach urazów rdzenia, diety, która zawiera więcej magnezu i wapnia. Musimy jeść więcej orzechy, zielone warzywa, mleko i produkty mleczne, chleb ze sporządzania naparów z dzikiej róży, krwawnik pospolity, pokrzywa. Może być stosowany w Mumie leczenie zmieszaniu z olejem różanym i tarcie miejscu uszkodzenia.