513 Shares 6098 views

Czy słuchanie Mozarta może zawiezie szalony?

Podczas swojego stosunkowo krótkiego życia – żył tylko 35 lat – Wolfgang Amadeus Mozart stworzył ponad 600 dzieł. Był cudownym dzieckiem i zaczął pisać muzykę w bardzo młodym wieku. Dziś jego symfonie, koncerty, utwory chóralne i operowe uznawane są za wielkie.

Niemniej jednak, Mozart – osoba tak samo tajemnicza jak są utalentowani, ale niektóre szczegóły jego biografii może nawet wydawać się odpychająca.

Co może się zdarzyć, jeśli słuchali wszystkich dziełach Mozarta?

Więc, co się dzieje, jeśli zdecydujesz się słuchać wszystkich utworów wielkiego kompozytora?

Jest postanowił Alex Marshall, krytyk muzyczny i dziennikarz. Kazał płyt dostawy z dzieł Mozarta (całkowity czas trwania – 240 godzin) i zaczął realizować swój wielki plan.

Można sobie wyobrazić, co to jest dla człowieka – zawsze coś innego do słuchania? Wystarczy sobie wyobrazić, nawet biorąc pod uwagę fakt, że jest to 240 godzin muzyki klasycznej.

Sam Aleks Marshall, jednak powiedział, że eksperyment pomógł mu zrozumieć, Mozarta i ocenić całą swoją skalę geniuszu. Ponadto, muzyka poważna dziennikarka dała spokój i ciszę, a nawet znienawidzony zakupy wykonaniu klasycznych dzieł, nie znokautował go z koleiny. Marshall powiedział także: niektóre koncerty skrzypcowe zaczął myśleć o własnym życiu i przemyśleć to.

Ten eksperyment nie powodują szkód w psychice naszego bohatera. Ponadto powiedział, że czuje się świetnie. Tak, na tej podstawie można stwierdzić, że do słuchania Mozarta szaleństwa po prostu nie zagrażają.