658 Shares 4607 views

Klub piłkarski „Manchester United”: historia, rekordy i osiągnięcia

W całej historii tego sportu jak piłka nożna, było wiele świetnych zespołów, które przyczyniły się do rozwoju gry, kochany przez miliony ludzi na całym świecie. Listy galaktyka drużyn sportowych nie jest możliwe. Możemy brać pod uwagę tylko te grupy, które przetrwały do dziś i mają własne bogate dziedzictwo. To jest obecność dużej liczby fanów, zdobył tytuł, zestaw rekordów. Konieczne jest zatem, aby zwrócić szczególną uwagę na jeden z przedstawicieli Albionu. Spełnienia tego klubu piłkarskiego „Manchester United”.

Historia wystąpienia

Znany angielski klub powstał dawno temu, w 1878 roku. Początkowo był to zespół kolejarzy: to był nazywany „Newton Heath Lear”. Przez pierwsze kilka lat, drużyna walczyła z innymi zespołami Departamentu, lecz później stał się członkiem Ligi Piłki Nożnej. Jednak jest haczyk w najwyższej klasie nie powiodło się. W 1894 roku zespół był w drugiej lidze, co było na najwyższych pozycjach, ale to nie wzrośnie w klasie, a na początku XX wieku, w ogóle na skraju wyginięcia. Klub przed bankructwem uratował ją wtedy kapitan Harry Stafford, który był w stanie wynegocjować z jednym z browarów na wsparciu finansowym miasta. To było wtedy, a nowa nazwa – klub piłkarski „Manchester United”.

pierwsze zwycięstwo

Przy wsparciu takiego wpływowej osoby, do zespołu w 1906 roku, powraca do pierwszej ligi. A dwa lata później został pierwszym mistrzem kraju. W tym samym okresie w zbiorach graczy jest i FA Cup.

Głównym inwestorem klubu zauważyć wyraźny postęp w rozwoju ich potomstwa, i podjął decyzję o budowie stadionu. 19 lutego 1910 klub piłkarski „Manchester United” został po raz pierwszy zagrał w domu. Stadion może pomieścić 80 tysięcy widzów. Pierwszym przeciwnikiem w swojej dziedzinie dla Manchesteru United był „Liverpool”, który był w stanie pokonać gospodarzy z wynikiem 3: 4. W następnym roku, „Red Devils” znów stać się mistrzami.

test wytrzymałości

W 1933 roku klub po raz kolejny pojawiła się w drugiej lidze i był w stanie wrócić na szczyt w ciągu zaledwie trzech lat. Najbardziej obrzydliwe mecz sezonu był okresem latach 1931-1932 lat, kiedy zespół stracił 27 gier z 42, a więc brakowało ogromną liczbę bramek – 115! Ta wydajność spowodowała powrót Manchesteru United w drugiej lidze. Ponadto, od fanów „Czerwone Diabły” zaczęły się odwracać, ale jeszcze w dodatku wszystko klubu piłkarskiego „Manchester United” wyprzedził problemy finansowe. Pomimo faktu, że zespół znalazł pieniądze (dali Dzheyms Gibson), trzy kolejne lata były jeszcze bardziej niepowodzenie. W rezultacie, w 1934 roku drużyna piłki nożnej pokazały najgorszy wynik w swojej historii – ostatnie miejsce w drugiej lidze.

Era prosperity

Nowa kompozycja „Manchester United” klubu piłkarskiego, który stanowił trener METT Basbi w 1952 roku, prowadził zespół na wysokim poziomie, dotychczas niespotykaną dla niej. W związku z tym w 1956 roku zdobył tytuł mistrzowski, a rok później drugiego. Ten zapał został nagrodzony występ w Pucharze Mistrzów, który Stany dotarł do ¼ finału iw obu meczów z „Red Star” po zagraniu z opłaca się słabo. Po ponownym spotkaniu zespół poleciał do domu, ale potem stało się coś nieoczekiwanego.

Tragedia w Monachium

06 lutego 1958 Manchester United na jego samolot wylądował w Monachium w celu uzupełnienia rezerw paliwowych. Następnie wkładka poszedł do startu, ale ze względu na silne błoto na take-off „Ambasador” zespołu słabo rozproszone i ostatecznie uderzył w budynek. W rezultacie zginęło siedmiu graczy od razu, inny zmarł później w szpitalu. Oprócz nich, także zmarł 15 więcej ludzi.

nasz czas

Jego złoty czas klub piłkarski „Manchester United”, którego zdjęcie jest podane w artykule, przeżył z Aleksom Fergyusonom. Tak więc, w 1991 roku, Manchester United zdobył Puchar Zdobywców Pucharów. A w finale legendarnego „Barcelona” został pokonany. I już w 1993 roku, zespół angielski po raz kolejny stać się mistrzem kraju.

1994 oznaczona jako pierwszy w historii klubu „double”, gdy był w stanie wygrać zarówno mistrzostwo kraju i Puchar. Dwa lata później podobny wyczyn powtórzyć. Ale najbardziej niezrównana okazało się sezon 1999, kiedy „Czerwone Diabły” Osiągnęliśmy sukces w ciągu zaledwie trzech turniejach: mistrzostwa krajowe, FA Cup i Lidze Mistrzów, a także wygrać Puchar Interkontynentalny. Dla takiego trenera osiągnięć otrzymał tytuł „Sir”.

dokumentacja

Włożyli dużo. Poniżej znajdują się najbardziej znane i znaczące:

  • Największa wygrana była na „Ipswich” z wynikiem 9: 1 w 1995 roku.
  • Najlepiej pomaga zwycięstwo w europejskich rozgrywkach – 10: 0 nad "Anderlecht" (1956).
  • Najbardziej upokarzająca porażka – 0: 7 "przeciw" Blackburn w 1926 roku.
  • Najdłuższy bez strat – 45 gier (sezon 1998/99).
  • Maksymalny wynik w tym sezonie liczba bramek – 1956-57, 103 bramek.
  • Największą liczbę „zero” meczów bronił bramki duński bramkarz Peter Schmeichel – 129.
  • Zaskakująco szybko gola – 15 sekund meczu przeciwko „Southampton” w 1995 roku.

Podsumowując, należy stwierdzić, że klub piłkarski „Manchester United”, którego historia jest pełna jasnych wydarzeń, możemy śmiało zaliczyć do zespołów, wszyscy pozostawiła niezatarty ślad w sercach swoich fanów.