488 Shares 6558 views

Jak wybrać grzejnik ogrzewania podłogowego? Wskazówki i sztuczki

Organizacja systemów ogrzewania domu można przeprowadzić na różne sposoby. W nowoczesnych mieszkaniach są coraz częściej wykorzystywane kompaktowy i jednocześnie, skuteczną instalację chłodnicy. Oni nie zajmują dużo miejsca, zapewnić wystarczającą oddziaływania cieplnego, a nawet pojawiają się atrakcyjne wnętrze obiektu. Ale takie projekty nie wszystkich zadowoli. Ludzie, którzy chcą zmniejszyć obiektów technicznych w domu, wybór grzejników podłogowych, wpuszczone w podłogę pomieszczenia. Zewnętrznie, systemy te są prawie niewidoczne – tylko powierzchnia robocza wyróżnia się pokrywę. Ale ten problem można rozwiązać za pomocą technik projektowych. Znacznie ważniejsze, aby dokonać właściwego wyboru konwektora pod względem skuteczności jego funkcji grzewczej w danym domu.

Funkcje wbudowane radiatory

Nie tylko jeden projekt jest wpuszczana do konwektorów podłogowych. Chociaż struktury i generalnie na zasadzie pracy, są one bardzo podobne do tradycyjnych odpowiedników ściennych, umieszczając sama powoduje ich wyższą wydajność. System zewnętrzna prostokątne pudełko, które jest zintegrowane z podłogą. W czasie pracy na zewnątrz chłodnicy działa na zasadzie ogrzewania konwekcyjnego powietrza. Główną cechą tego układu grzewczego, który przepływa powietrze w kontakcie z powierzchnią urządzenia i krąży w naturalny sposób bardziej efektywny podnoszenia i pozostawiając ostyvshim mas.

W ten sposób realizowany okrągły proces ogrzewania powietrza. W porównaniu z panelami ściennymi takimi zasada dowodzi nie tylko wysoką wydajność, ale także oszczędności w zakresie zużycia energii. Inną rzeczą jest to, że grzejnik podłoga wymaga specjalnych warunków instalacyjnych, więc system nie jest tak powszechne.

Wybór materiału

Aktualne modele grzejników dla przeważającej części jest wykonana z aluminium, miedzi i stali. Każdy z tych materiałów jest dobry w takiej czy innej cechy. Elementy stalowe są niskie bezwładność – oznacza to, że konwektor w krótkim okresie czasu znajdzie optymalne warunki pracy. Jednak z punktu widzenia przewodności cieplnej nadal korzystne jest stosowanie metali nieżelaznych. Aluminiowy radiator na zewnątrz wykazuje wysokie promieniowanie ciepła poprzez zrównoważony i radzi sobie z funkcją konwencją. Posiadają podobne cechy konstrukcji miedzianych, ale są one droższe. Optymalnym rozwiązaniem byłby Konwektor bimetalowy, który jest obecny w kompozycji i stali i aluminium. Jednakże, jeśli takie rozwiązanie a konstrukcje ścienne i uzasadnione ze względu na korpus ze stali o wysokiej wytrzymałości, to dla systemów podłogowych, korzyść ta nie jest niezbędna.

Dobór mocy

Jest to prawdopodobnie jeden z kluczowych parametrów wyboru, jak to określa efektywność wykonywania podstawowych funkcji – ogrzewanie. Wskaźnik optymalna pojemność cieplna zależy od powierzchni pomieszczeń, materiał, z którego ściany i podłogi, liczba otworów i innych danych, które wpływają na klimat w domu. Zazwyczaj pokoje średniej wielkości około 40 m2 zaleca się dostać model z ciepłem 1,5-2 kW. Również w nowoczesnych wzorów dostarcza on do regulacji prędkości obrotowej wentylatora. W związku z tym, użytkownik może dostosować grzejnik podłogi do konkretnego działania. Jeśli, na przykład, pojemność nominalna urządzenia wynosi 3 kW, właściciel może zostać zoptymalizowana dla swoich warunków pracy w małym pomieszczeniu. Ważne jest, aby zrozumieć, że ta funkcja nie jest konieczne, aby kontrolować zachowanie temperatury i racjonalnego zużycia energii elektrycznej grzejnika.

Wymagania operacyjne – co zwrócić uwagę?

Modele podłogowe mają wadę w postaci konkretnych wymagań dotyczących warunków instalacji, ale także działające czynniki zewnętrzne powinny być brane pod uwagę przy zakupie urządzenia. W szczególności, zastosowanie konwektora systemu ogrzewania wody jest dopuszczalna, temperatura przepływu nie przekracza 130 ° C, – średnia wartość dla najbardziej zaawansowanym modelu. Eksperci biorą pod uwagę ciśnienie i wydajność. Uruchomić kaloryfery podłoga może być przypadki, w których występuje nadmierne ciśnienie wody nie przekracza 16 barów. Względem wpływów zewnętrznych, obudowa niezależnie od charakterystyki pożądane zapewnienie techniki instalowania wodoodpornej niszy.

modele elektryczne

Urządzenia te działają na zasadzie konwencji, aw spirali są wykorzystywane jako elementy grzewcze. Obudowa wydłużony kształt pasuje elektryczny metalu bazowego, który pod wpływem przepływającej narzędzi ogrzewania powietrza. Podobny schemat działania i klasyczne grzejniki elektryczne, konwektory, ale chłodniej na zewnątrz osadzona w najnowszych wersjach pozbył się wielu negatywnych czynników operacyjnych. Na przykład, nie ma szkodliwych oparów, a także elementy grzewcze stosowane w niskich temperaturach, w procesie jego pracy. Ponadto w urządzeniu znajduje się wymiennik ciepła optymalnej regulacji oddziaływania mas powietrza o różnych zachowań temperatury.

Grzejniki wodne

Zastosowanie grzejników działających przez cyrkulację chłodziwa wody, coraz bardziej powszechne w domach prywatnych. Tłumaczy się wysokim bezpieczeństwem oraz stosunkowo niskim koszcie finansowym konserwacji i eksploatacji urządzeń. Ale na zewnątrz chłodnicy wody może być w przypadku, gdy możliwe jest podłączenie go do scentralizowanego systemu zaopatrzenia w wodę. Reszta wyposażenia jest całkowicie identyczny z innym typem konwektory. Mają też nowoczesny system zarządzania z termostaty i kompaktowe wymiary są różne – choć to zależy od sposobu dostarczania sprzętu komunikacyjnego. Integracji systemów ogrzewania wody w ogólnej sieci inżynierii jest główną wadą, co potwierdza także przykład „ciepłej podłogi”.

Sprzęt instalacji chłodnicy

Główne prace związane z rozmieszczeniem podziemnych niszach do integracji urządzeń. Ogólnie, powstaje kanał, który jest dostarczany lub infrastruktury elektrycznej lub wody. Dalej jest bezpośredni blok mocujący – do tego celu są zestawy montażowe, które są dostarczane z urządzeniem. Należy również wziąć pod uwagę wygląd zewnętrzny urządzenia. Fakt, że grzejniki podłogowe wpuszczone początkowo obliczony na zdolność do pracy w dzielnicy mieszkalnej. Po zanurzeniu ciała w podziemnym przejściu na powierzchni pozostanie tylko kratka, przez którą powietrze i cyrkulacji nastąpi. Jeśli wygląd kontrastuje z elementem wykończenia podłogi, należy najpierw rozważyć zastosowanie płyt dekoracyjnych, nie zapominając o wymaganiach dotyczących wytrzymałości.

producenci

Specjalizuje się w produkcji systemów grzewczych firmy Varmann. W linii produktów przedstawionych modyfikacji o różnych wymiarach i wskaźnikami energii cieplnej. Koszt takiego sprzętu, średnio waha się od 15 do 25 tys. RUB. Podobne oferty można znaleźć w portfelu spółki Exement. Choć wybór konwektory węższa, są one tańsze. Są wbudowane w grzejnikach ogrzewania podłogowego i rosyjskich producentów. W szczególności, pod marką „Breeze” wyprodukowany niedrogie modelu w różnych wersjach konstrukcyjnych.

wniosek

Wielu ekspertów sceptycznie idei odrębnej dostawę urządzenia grzewczego do domu w postaci grzejnika. Jest mało prawdopodobne, aby być w stanie w pełni zapewnić niezbędne dostaw ciepła dla całego obszaru, więc rozważyć tę akwizycję być tylko wariant pomocniczych środków grzewczych. A jeśli od nabycia konwencjonalnych konstrukcjach tego typu wiele domów powstrzymuje brak przestrzeni, grzejniki podłogowe wolne od tej wady. Dzięki odpowiedniej konstrukcji instalacji doskonale pasują do sieci komunikacyjnej, bez powodowania trudności w ergonomicznej pracy. W rzeczywistości, jako część inżynierii systemów zaopatrzenia w wodę i jest warta rozważenia takich grzejników w domach prywatnych. Dla mieszkania w mieście pożądane jest, aby wybrać elektrycznego grzejnika podłogowego, który nie wymaga dodatkowych czynności montażowych z myślą o organizacji wkładką z chłodziwem.