559 Shares 3007 views

Czy to możliwe, aby wyleczyć złamane serce, trenuje swój mózg?

Szkolenie mózg z prostych działań online może pomóc leczyć złamane serce. Z pomocą testów komputerowych, jak sugeruje naukowiec-neurologa, osoba może przeprogramować swój mózg, aby przestać myśleć o zbyt ciężkie rozstanie, a nawet uniemożliwić wysyłanie wiadomości lub połączenia do poczty głosowej po pijanemu.

Założeniem profesor neurolog

Taki wniosek został złożony przez profesora Barbaroy Saakyan z Uniwersytetu Cambridge, który bada neuronalnej podstawy emocjonalne i behawioralne zaburzeń. Zasadą jest, że skupia się na jak leczyć ludzi z kompulsywnych zachowań, a także znaleźć sposoby, aby wzmocnić swoją samokontrolę, wykonując proste zadania powierzone im na komputerze. Jednakże, zasugerowała, że samo leczenie może być stosowane, aby pomóc ludziom poradzić sobie z emocjonalnym rozstania.

Jak zrobić testów online

Testy skomputeryzowane wydają niezwykle prosta: pacjent musi reagować na migotanie po lewej lub prawej stronie ekranu, ale zatrzyma się, gdy sygnał dźwiękowy. Uważa się, że to pomaga wzmocnić korze przedczołowej. Region ten jest związany z funkcji wykonawczych i ich kontrolą. Sahakyan powiedział, że ta część mózgu może być przeszkoleni, jak mięsień, na przykład, zwiększając jej zdolność do reagowania na stres.

Co zrobić płat czołowy mózgu

Płatów czołowych z kontrolą ćwiczenia mózgu w wielu różnych sytuacjach, czy testy dla rozwoju mózgu ludzkiego lub próbując zapomnieć o utraconej miłości. To jak trening mięśni i kiedy wykonane poprawnie, pozwoli osoba ze złamanym sercem, aby uniknąć pokusy pisania wiadomości tekstowych lub wywołuje były partner. Że mózg może mieć narzędzia, aby położyć kres tego zachowania.

Czasami obsesyjne zachowanie może być zaletą, na przykład, gdy mamy do czynienia z sytuacjami, w których niezbędne są silne uczucia (takie jak relacje z dziećmi). Ale problemy mogą pojawić się w przypadku rozpadu, gdy dana osoba nie jest odpowiednio reagować.

Czy aby nie polegać na skuteczności metod

Sahakyan uważa, że kora przedczołowa powinni być przeszkoleni, aby pomóc ludziom ograniczyć swoje impulsywne część mózgu po rozpadzie. Pomoże to osoby, na przykład, nie należy wysyłać wiadomości do byłego partnera, kiedy jego emocje zbyt podekscytowany. Jednak Sahakian ostrzega, że takie szkolenie może zająć trochę czasu, ale nawet w tym przypadku 100% pozytywnych wyników będzie trudne do osiągnięcia, zwłaszcza dla ludzi, którzy lubią cieszyć się ich żal. Niemniej jednak, może pomóc ludziom trenować swój mózg, aby wydostać się z tej sytuacji i radzenia sobie z przerwą. Chociaż z drugiej strony, proponowana metoda nie został przetestowany, tak wcześnie, aby wyciągać wnioski na temat jego skuteczności.