299 Shares 2741 views

Relaks dla dzieci w wieku przedszkolnym. Muzyka dla relaksu dla dzieci

Nowoczesny tempo życia, stres występujący w miejscu pracy, w rodzinie, często prowadzą osoby do złym nastroju i przepięciami. Efektem tego stanu często staje się depresja. W celu uniknięcia takiej sytuacji, psychologowie radzą, aby nauczyć się zrelaksować. Zaleca się stosowanie różnych medytacji i relaksu. Z dorosłymi to jest jasne. A co zrobić, jeśli overexcited i przeciążone małe dziecko, które trudno się uspokoić po aktywnej komunikacji i gier?


Jednym z problemów z dzieciństwa

Układ nerwowy dziecka jest daleki od doskonałości. Szczególnie dotyczy to dzieci w wieku do trzech lat. Dzieci w tym wieku trudno jest sprawować kontrolę nad procesami napędowych i hamulcowych układu nerwowego. To może wyjaśniać, niespokojny sen niemowląt, a także problemy z sedacji po aktywnej zabawy. Przede wszystkim, to odnosi się do pobudliwych dzieci.

Przestrzeganie prawidłowej codziennej rutyny

Istnieją różne sposoby, aby uspokoić pobudliwe dzieci. Jednym z nich jest organizacja trybie czuwania i snu. Aktywne dzieci jest czasami trudne do wprowadzenia do łóżka na określonym harmonogramem. W takiej sytuacji ważne jest, aby stworzyć warunki dla dziecka pewna codziennie rytmicznej. Wszystkie posiłki, jak ważne jest, aby chodzić w tych samych godzinach. Ponadto, w okresie poprzedzającym resztę, nie powinno być żadnych aktywnych sesji. Tylko wtedy moje dziecko przyzwyczaić się do konkretnego reżimu.

Wychowanie fizyczne i masaż

Korzyści z tych dwóch składników znanych wszystkim. Jednakże, aby zastosować masaż i wychowanie fizyczne są często zbyt leniwi lub po prostu zapomnieć o codzienności. Sport jest szczególnie ważne w edukacji aktywnego dziecka. Ze względu na treningu fizycznego Pipsqueak rozwinięte intelektualnie. Sport przynosi jej osobowości. Małe dzieci są bardzo użyteczne naprzemiennie z ćwiczeniami fizycznymi i psychicznymi lub ich harmonijnym połączeniu.

Ważne dla dziecka i relaksujący masaż. Znając takie techniki manipulacji, kiedy poddane pewnym momencie może być zdefiniowana zarządzać stan emocjonalny dziecka. Zwłaszcza siła cud stopochek masażu. Należy je ugniatać przy odrobinie wysiłku i aplikacji „farby” je vosmerochki. Najważniejsze – aby znaleźć czas, kiedy dziecko leży, a nie próbują uciekać w poszukiwaniu pewnych klas.

aromaterapia

Perfumy są potężne. Niektóre z nich są w stanie inspirować innych, wręcz przeciwnie, zdenerwowany. Aromaty wpływają u dzieci zmysł węchu, jak ciało dorosłego. Jednak nie wszystkie środkiem anty-lęk odpowiedni dla małego człowieka. W praktyce pediatrycznej wykorzystaniem olejków eterycznych z melisy i rumianku, szałwii i róży. Ale ich stosowanie wymaga przestrzegania opieki. Tak więc, nie należy stosować nierozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę dziecka, zwłaszcza jeśli nie jest on nawet trzy lata. Najbardziej nieszkodliwy sposób stosowania takich środków są palnik olejowy.

relaks

Zatory nowoczesnych dzieci w wieku przedszkolnym czasami uderzające. Uczestniczą przedszkole, różne kluby i klubów sportowych. Uzyskanie dużej ilości informacji, dzieci są zmęczone, zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie. W tym przypadku, trzeba je wszędzie. Załaduj doświadczonych przez organizm dziecka, niekorzystnie wpływać na jego zdrowie. Dlatego praca z dziećmi w wieku przedszkolnym stosować ćwiczenia do relaksu. Co to jest?

Relaks przychodzi do nas z zagranicy. W 30-40-tych ubiegłego wieku, technika relaksacji mięśni opracowano i zastosowano psycholog z Ameryki E. Jacobsona i neurologa z Niemiec I. Schultza. Podstawą tej metody polega dawna udowodnione naukowo, że istnieje jakiś związek między naszym ciałem i umysłem. Wiadomym jest, że pod wpływem stresu u ludzi zwiększa napięcie mięśniowe. W tym przypadku, nie ma sprzężenia zwrotnego. Zdejmowanie stres psychiczny możliwe przy jednoczesnym zmniejszeniu napięcia mięśniowego. Jest to relaks. Zdarza się zarówno mimowolne i arbitralne. Drugi rodzaj relaksu możliwego podczas wykonywania pewnych ćwiczeń.

wartość relaks

Co to jest odpoczynek dla dzieci? Jest to najlepszy sposób na stres (nerwowy, fizycznego i psychicznego), jak również relaks, który pozwala wyeliminować czynnik podrażnienie.

Relaks jest bardzo przydatne dla dzieci. Po wykonaniu specjalne ćwiczenia dziecko staje się spokojny i zrównoważony. Zaczyna lepiej zrozumieć swoje uczucia. Relaks ćwiczenia dla dzieci odgrywają dużą rolę. Maluchy zaczynają kontrolować swoje działania i emocje, i zawładnąć jego zmysły. Relaksacja pozwala mały człowiek skoncentrować i usunąć wzbudzenia.

Ćwiczenia relaksacyjne dla dzieci jest zalecane dla wszystkich przedszkolaków. Ale są one szczególnie ważne dla tych, którzy mają skłonność do częstych chorób i niespokojny, nerwowy i nadpobudliwy.

na mięśnie ćwiczenia relaksacyjne prowadzone są przez psychologów, którzy pracują z dziećmi. Klasy te są częścią polityki odnowy biologicznej. Ale jednocześnie prosta gra wypoczynku dla dzieci mogą być wykorzystywane przez nauczycieli lub rodziców. Relaks w tym przypadku jest spowodowane przez specjalne urządzenia do gier, z których każda ma zwykle nazwę opisową (jest w stanie urzec dzieci). Dzieci wykonują ćwiczenia relaksacyjne, nie tylko skopiowanie pedagog ruchu. Dzieci reinkarnacji i wprowadzić do nich dany obraz. Nowe gry są w stanie zainteresować dziecko, pozwalając mu dobrze odpocząć. Efekt okupacji widać natychmiast spokojny wyraz twarzy, rytmiczne i nawet oddychanie, i tak dalej. D.

Relaks dla dzieci w wieku przedszkolnym jest niezwykle ważne. Codzienne ćwiczenia zawarte w codziennej rutyny, można osiągnąć bardziej spokojny i zrównoważony stan. Dzieci eliminując drażliwość i gniew, nadmierny niepokój i obawy, a także napięcie.

Zasada rozluźnienie mięśni

Na co jest metodą E. Jacobsona? Ta zasada jest dość prosta relaks. Opiera się ona na zdolności mięśni do odpoczynku po silnym stresie. To relaks dla dzieci w wieku przedszkolnym jest dostępny w najprostszej formie gry. Ćwiczenia obejmują napięcie przemienne różnych grup mięśniowych. Jest to bardzo skutecznie osiągnięty przez cały relaksacji ciała, że korzystne działanie na organizm.

Opracował wiele zestawów ćwiczeń, w którym prowadzona jest relaks dla dzieci w wieku przedszkolnym. Mogą zrelaksować mięśnie twarzy i ramion, ciała i szyi. Co do zasady, podejmuje jedno lub dwa ćwiczenia z danego bloku. W rzeczywistości, aby przeprowadzić cały kompleks, podana jest pięć do siedmiu minut.

ćwiczenia relaksacyjne

W celu rozładowania emocjonalnego dziecka, oferują szereg gier. Poniżej znajduje się opis niektórych z nich.

 1. „Zabawa z piasku”. Dziecko musi siedzieć na krześle, opierając się plecami. Powinien sobie wyobrazić, że jest na brzegu rzeki z luźnym piasku i ostudzić. Dziecko, zamykając oczy na głęboki oddech chciałbym wpisać ją w pięść. Palce muszą być dokręcone jak najwięcej do kompresji. W tej pozycji, dziecko musi usiąść na chwilę. Podczas wydechu, powoli wyimaginowany piasek „wlać” na kolanach. Po wysiłku ręce powinny „drop” wzdłuż ciała.
 2. "Fife". To ćwiczenie pozwoli dziecko do zwiotczenia mięśni twarzy. Dziecko powinno wyobrazić, że trzyma fajkę w ręku. „Grać” dziecko instrument powinien być oferowane, aby zebrać jak najwięcej powietrza do płuc, a następnie wyciągnąć wargi i wyrecytować długi dźwięk „oo-oo-oo”.
 3. "Sunny Bunny". Tego ćwiczenia również pomaga rozluźnić mięśnie twarzy. Dziecko powinno wyobrazić, że promień słońca „idzie” na jego twarzy. Pierwszy jasny „króliczek” skoki na jego oczach – muszą zepsuć. Następnie promień przechodzi w policzek, czoło, nos, usta i podbródek. Ten zabawny „Bunny” dziecko trzeba delikatnie wklepać.
 4. „Sopel”. Podczas tego ćwiczenia jest osiągnąć poprzez rozluźnienie mięśni ciała. Dorosłych oferuje dzieciom wyobrazić sobie siebie w roli sople, z zamkniętymi oczami, stojąc z rękami do góry. W tej pozycji powinny być w jednej do dwóch minut. Potem dzieci są zachęcane do wyobrażenia sopel jak powoli topnienia, podgrzane ciepłym słońcu. Dlatego konieczne jest, aby rozluźnić ręce, a następnie mięśnie szyi, ramion, tułowia i nóg. Jednocześnie teksty mogą być wykorzystane do relaksu. Dla dzieci, ta „gra” jest najbardziej interesujące. Tak więc, podczas tego ćwiczenia, wychowawca jest proszona wymawia się następujące słowa: „Pod dachem naszego domu Sopel powieszenie. Prigreet słońce, będzie topnieć i upadku. "
 5. „Spacer”. Podczas wykonywania tego ćwiczenia, dzieci siedzą na krzesłach. Aby podkreślić mięśnie, których potrzebują, aby podnieść nogi i bez dotykania podłogi, „run” i „Walk”. I w tym czasie może być wykorzystane teksty dla relaksu. Na przykład:

Zebraliśmy na spacer. Pospiesz się, nie pozostawać w tyle!

Wszystko trochę zaniedbany, nasze nogi są zmęczone.

Siadamy na długo, jak zobaczymy później.

Teksty wykorzystywane do relaksu, aby pomóc dziecku w rozwijaniu niezbędnych obraz, który pozwoli to bardziej efektywnie odpocząć.

Zastosowanie specjalnego sprzętu

Od najmłodszych lat, każde dziecko jest zaznajomiony z piłką. Ta pozycja jest dla niego do gier i rozrywki. Obecnie producenci oferują wystarczająco szeroki zakres celów, różne jakości, wielkości i koloru. Stosunkowo niedawno na rynku konsumenckim, nowa propozycja – kulkowe, fitball, którego średnica może pozostawić od 45 do 70 centymetrów. Z jego posiadaniu relaks dla przedszkolaków. Z piłką, Fitball dzieci zaangażować się od czterech lub pięciu lat. To może być użyty w programie wytwarzającego efekt rewitalizujący. Głównym celem ćwiczeń jest:

 • wzmocnienie układu mięśniowo-szkieletowego;
 • poprawa funkcji motorycznych stawów;
 • stworzenie silnego gorsetu mięśniowego.

Wszystko to z kolei pozwala nam rozwijać emocjonalne i wolicjonalną i intelektualnego postępu dziecka. Stosowane złożone ćwiczenia mogą być te, które promować relaks i odprężenie. Na przykład, dziecko siedzi z boku piłki, ściskając lewą lub prawą rękę i kładzie ją na głowę. Takie stanowisko powinno być ustalane na dziesięć do piętnastu sekund.

Relaks dla dzieci w wieku przedszkolnym mogą być wykonywane za pomocą zmiennego napięcia i rozluźnienia mięśni. Dziecko musi siedzieć na podłodze, najpilniejszą i ściskając ręce i kopać piłkę. Przepis taki jest niezbędny, aby utrzymać na osiem do dziesięciu sekund. Dziecko ma wtedy odpocząć.

Relaksacja i muzyka

W chwili obecnej to znacznie wzrosła liczba dzieci z różnymi formami naruszania sfery psycho-emocjonalnym. Powodem tego ograniczenia staje się krąg dialogu dzieci w wieku przedszkolnym i koncentrując je na komputerze i telewizorze. Nieocenioną pomocą w wychowaniu dziecka i poprawić jego zdrowie psychiczne ma muzyki. Starożytni uzdrowiciele zauważyć jej zdolność uzdrawiania ludzi z różnych dolegliwości. Na przykład, skrzypce dźwięki uplifting, flet może pomóc przy kaszlu i altówka melodia wyeliminować nerwic.

Muzyka ma naprawdę fantastyczną zdolność do regulowania stanu psycho-emocjonalny dziecka. Pomaga przezwyciężyć dyskomfort, wyraził obawę, niepewność, zamieszanie i strach. Przyczynia się do tego i muzyki natury. Relaksacja jest osiągana, gdy słuchać szelestu liści i śpiew ptaków, szum deszczu i gaworzenia potoku. Te dźwięki zwalnia dziecko z lęku i strachu. Dają mu pewności siebie i dobrego humoru. Eksperci zalecają łączenie ciche melodie i dźwięki natury. Relaks w ten sposób najbardziej efektywny.

Relaks przed snem

Małe dzieci uwielbiają słuchać bajek. Często rodzice czytać im przed snem. Jednak nie zawsze to pomaga szybko położyć dziecko. Dziecko zaczyna spekulować i zadać wiele pytań. W celu uniknięcia tego, specjalny opowieści relaksujące potrzebne. Relaks dla dzieci w wieku przedszkolnym przed snem odbywa się z nimi. Takie historie nie mają ładunek semantyczny. Fabuła jest dość prosta i ich dziecku bardzo jasne. Baśń charakter w tych opowieściach zawsze chce spać późno i spać spokojnie. Głos narratora – gładka i monotonna. To uspokaja i relaksuje dziecko. Zgasił z zewnątrz i idzie spać.

Pomyśl o relaksacyjnym opowieści nie jest trudne. Konieczne jest jedynie, aby przestrzegać pewnych zasad:

 • dziecko powinno znać głównego bohatera baśni i kocham to;
 • Historie tekstowe skompilowane za pomocą prostych zdań;
 • ważne, aby powtórzyć słowa, które promują spokoju i wypoczynku;
 • w koniec historii główny bohater musi koniecznie iść spać;
 • Głos narratora musi być cicho.

Jeżeli ten sam relaks powiedzieć opowiadanie wiele razy, dziecko będzie rozwijać odruch warunkowy, który pozwala szybko i spokojnie spać. O wiele bardziej skuteczne niż odprężenia się pod kojącej melodii i dźwięków natury.

Wszystkie powyższe wskazówki pomogą do „walki” nawet przy bardzo aktywnych dzieci. Ważnym punktem tutaj jest stan wewnętrzny dorosłego, który z pewnością poczują się każde dziecko.