273 Shares 4148 views

Jak zrobić podkreślenia w „Słowie” bez słów lub z tekstem: niektóre z najprostszych opcji

Wielu z tych, którzy pracują z dokumentów tekstowych Office Word edytora, dobrze wie, że czasem trzeba zrobić, aby podświetlić tekst podkreślenie jej szczególnego znaczenia. Lub pozostawić podkreśloną przestrzeń do wypełnienia, jeśli to żadnego oficjalnego formularza, w którym co potrzeba, na przykład, aby wprowadzić dane paszportu lub innych informacji. Jest to powszechnie wiadomo. Aby uzyskać informacje na temat sposobu, aby podkreślenia w „Słowie” bez słów lub tekstu i teraz będą omawiane. Ponadto, będzie to zidentyfikować główne rodzaje stosowanych metod i niektóre skróty klawiaturowe, które mogą być przydatne w celu uproszczenia pracy.

Podkreślić słowo: podstawowe typy

Przede wszystkim oznacza, że można utworzyć tekst podkreślenia lub przekreślenia w programie Word jest całkiem sporo. W takim przypadku jesteśmy zainteresowani, aby podkreślić „Słowo”, ponieważ jest on używany częściej.

Jednak nawet w tym przypadku możliwe jest zastosowanie kilku podstawowych metod tworzenia linii standardowych znaków, dostępnych w różnych klawiaturze i zastosować różne rodzaje linii (prosty, złamane, falisty, pojedyncze, podwójne, itp).

Proste sposoby podkreślenia instalacyjnych

Aby rozpocząć korzystanie z Najprostszym przykładem użycia narzędzi standardowych Word. Na pasku u góry znajduje się specjalny przycisk z obrazem litery „H” z pod kreską. tekst chcesz i kliknij na nią wystarczy wybrać. Jest możliwe, aby zrobić inaczej, i użyj przycisku przed rozpoczęciem pisania. Efekt będzie taki sam. Dla tych, którzy wolą nie korzystać z przycisku i „gorących” klawiszy szybkiego dostępu do tej funkcji, odpowiednia kombinacja Ctrl + U.

Wiele osób nie zwraca uwagi na fakt, że obok przycisku znajduje się strzałka Wywołać dodatkowe menu, w którym można znaleźć wiele ciekawych rzeczy. Następnie określ typy linii, dobór kolorów. A jeśli otworzyć sekcję dodatkowych podkreślenia, można użyć cienia konturowe określić grubość linii ustawić górny lub dolny podkreślenie, wybrać małe litery, a na zakładce „Zaawansowane”, zwany także kerningu lub nawet minimalnej liczby znaków, dla których podkreślenie będą one stosowane automatycznie, a następnie wyłącza się.

Jak zrobić podkreślenia w „Słowie” Bez słów

Ale to standardowe narzędzia do pól testowych, aw rzeczywistości czasami konieczne jest podkreślenie pustą przestrzeń. Powstaje pytanie, w jaki sposób dokonać podkreślenia w „Słowie” bez słów, można skorzystać z kilku prostych rozwiązań.

Najprostszym będzie wprowadzenie niższych kresek z klawiatury, które jest spowodowane przez kombinację klawisza Shift i klawisz „-”. Ta linia będzie solidna, ale zwykła kreska bez kreski „Shift” była przerywana, a będzie się tylko w środku. Dlatego konieczne jest przeniesienie do nowej linii, co jest bardzo niewygodne. I w tym przypadku, tekst pojawi się nieczytelny.

Prostszym sposobem jest użycie klawisza tab wraz z klawiszem Shift Po włączeniu przycisku podkreślenia. Ustawienie to jest osiągnięte, jest równa lub proporcjonalna do długości linii i wyrównanie podczas wprowadzania tekstu. I wtedy nie jest głównym problemem. Tylko do wydrukowania dokumentu, takie metody mogą być stosowane, ale gdy chcesz wprowadzić tekst na podkreślony przestrzeni w edytorze, ich użycie jest niepraktyczne (aby wydrukować coś jest po prostu niemożliwe). Musimy korzystać z innych metod.

Praca z tabelami i korzystać z automatyczną konwersję

A następnie, aby rozwiązać problem, jak zrobić podkreślenia w „Słowie” bez słów, z pomocą konstrukcji stołu. Sama decyzja i prosta i uniwersalna.

Wystarczy wstawić tabelę z wymaganą liczbą komórek, a następnie wybrać wyświetlanie granic tak, że tylko dolna. Jednak wadą tej metody polega na tym, że sama granica będzie znacznie niższa niż przepisy tekstu podstawowego i zawsze mają coś do złamania, a następnie scalić komórki, gdy nie jest wymagana jedynie niektóre linia podkreślenia.

Wreszcie interesującym sposobem jest użycie obramowanie dla pełnej linii, a to nie ma znaczenia, czy jest to tekst, czy nie. Aby to zrobić, wystarczy wybrać odpowiedni rodzaj granicy, klikając na przycisk w górnej części panelu. Linia jest automatycznie ustawiany na całej długości łańcucha. Ale w takim podkreślenia, można drukować bez problemów.

Nie ma bardziej wyrafinowany sposób, który jest, aby narysować linię za pomocą wbudowanych narzędzi graficznych, ale wygląda zupełnie nieracjonalne. Więc to jest możliwe, aby ograniczyć nawet najbardziej prostych, prymitywnych środków.