659 Shares 8608 views

Jak wybrać dom stałego pobytu?

Jeden, który zdecydował się opuścić metropolię i zamieszkują na stałe w kraju, natychmiast pojawia się następujące pytanie: „Który dom jest lepiej wybrać”

Rzeczywiście, w tym przypadku zbyt wiele niuansów, które powinny być brane pod uwagę przed wyjazdem na ścianach budynków wysokościowych. W tym przypadku trzeba będzie wybrać odpowiednią działkę, jego lokalizację, a także do określenia rozmiaru swojego kraju zamieszkania.

Należy postanowiłem przenieść?

Jeszcze zanim odejdę ściany w mieszkaniu, należy odpowiedzieć na pytanie: „Jakie są główne cele tego ruchu, i czy warunki wiejskie są wygodne dla wszystkich członków rodziny?” Tylko takie podejście będzie udane i zakup maksymalnie odpowiadającym życzeniom.

Każdy, kto nie pyta, jak wybrać dom, a będzie się poruszać tylko na emocjach, w przyszłości mogą napotkać różne problemy. To ciągłe korki w drodze do pracy, a na znaczną odległość do najbliższego szkoła, przedszkole i sklep. jasne zrozumienie swojego celu pomóc tylko nowy osadnik uniknąć utraty pieniędzy, nerwów i czasu. Zrozumiałe jest, że przeniesienie miasta jest bardzo odpowiedzialny proces. To zmienia styl życia rodziny, a także nakłada dodatkowe obciążenia i pewne obowiązki na właściciela domu. Między innymi, to wydarzenie jest bardzo drogie. Odnosi się do nabycia, budowy i przyszłych kosztów użytkowych. Dlatego ten, kto zdecydował się uciec od złej miasta ekologii i cieszyć się naturą, należy przede wszystkim dokładnie przestudiować temat, który odpowie na pytanie: „W jaki sposób i jaki rodzaj domu do wyboru na pobyt stały?”.

Kupno lub budowa?

Co jest korzystne dla tych, którzy zdecydowali się żyć poza miastem? Wbudowany w tym przypadku dom od podstaw lub kupić gotowe? Jednoznaczne Odpowiedź na to pytanie nie istnieje. Jednak wiele osób wciąż wolą angażować się w budownictwie. Wynika to z faktu, że wydawanie pieniędzy stopniowo dla nich jest opcja najbardziej opłacalne.

Ale w tym przypadku konieczne jest, aby wziąć pod uwagę aktywność społeczną i wiek przyszłego właściciela domu. Na przykład dla osób w podeszłym wieku zaleca się kupić gotowy dom. Budowa mieszkań dla nich będzie to ciężka próba.

Zdaniem ekspertów, to nie jest konieczne, aby rozpocząć budowę emocjonalnych i kreatywnych, którzy mają niestabilną formę dochodu. Dla nich, budowa domu może być procesem niekończącym się.

Wstępna „test”

Wiele osób decyduje się przenieść, ale jednocześnie nadal oceniać życie miasta według standardów komfortowym mieszkaniu. Jak więc nie popełnić błędu?

Eksperci doradzają, zanim przeniósł się tymczasowo do starają się żyć w wynajętym domu. Okres ten może trwać od dwóch do sześciu miesięcy. Dopiero po tym okresie będzie ostatecznie wiadomo, czy nowa lokalizacja na budownictwo jednorodzinne są spełnione.

paczka

W przeciwieństwie do mieszkania w mieście, pewien obszar powinien być przeznaczony na wiejskiej. Należy pamiętać, że obszar ten w przyszłości będzie dobrze zorganizować i obsłużyć. Dlatego przed zakupem przyszłych właścicieli ziemskich musi prawidłowo ocenić i zważyć swoją siłę.

lokalizacja

Jak wybrać odpowiedni dom? Nawet przed zakupem gotowego strukturę fabuły mu być poprawnie orient. Po tym wszystkim, jakość i komfort życia podmiejskich będzie w dużej mierze zależeć od dostępności transportowej i środowiskowej infrastruktury wsi. W tym celu, przyszli właściciele muszą ustalić, gdzie znajduje się najbliższy szkoły, sklepy, przedszkola i szpitale. W tej kwestii powinien odzwierciedlać każdy, bo w przeciwnym razie, w kontemplacji natury rodziny nie będzie żadnego wysiłku i czasu, a wszystkie z nich zostaną przeznaczone na rozwiązywaniu najpilniejszych problemów.

rozmiar

Jak wybrać prywatny dom? Przyszłych właścicieli ważne jest, aby zdecydować, co powinno być pomieszczenie w swoim domu iw jakiej ilości. Pozwoli to określić obszar domu.

Ile rodzin potrzebują pokoi? Ich liczba zależy od liczby mieszkańców domu. Na przykład, dla rodzin z dwójką dzieci potrzebują sypialnia rodziców, salon i pokój dla każdego dziecka. Jest to niemożliwe, aby wyobrazić sobie dom bez kuchni. Ostatnio, często połączona z salonem. W takim rozwiązaniu ma swoje zalety. Po tym wszystkim, to daje dość duży pokój, który posiada rozległą funkcjonalność. Jednak ci, którzy nie lubią, co nie zawsze jest się w salonie, nie ma zapach dymu, konieczne jest, aby zorganizować oddzielną kuchnię.

Jak wybrać prywatny dom, aby wszyscy członkowie rodziny byli w nim wygodne i komfortowe? Aby to zrobić, należy zwrócić uwagę na ilość łazienek. Ich liczba jest ustalana w zależności od liczby gospodarstw domowych. Na przykład, rodzina składająca się z czterech osób będzie na tyle tylko jedna łazienka. Choć nadal można zbudować jeden, jeśli chcesz, które będą małe. Większości z nich powinny być toalety i wanna, umywalka i pralka. Druga łazienka wyposażona jest w wannę zamiast prysznica.

Przedpokój lub korytarz w domu nie powinna zajmować dużo miejsca. Ale w tym samym czasie nie powinny być odczuwalne miejsca. Wszakże w tej dziedzinie będzie trzeba umieścić wieszak czy szafkę na buty i ubrania.

W domu z indywidualnego ogrzewania powinna być przestrzeń dla kotła. To zazwyczaj znajduje się w piwnicy lub na parterze. To także ustawić grzejnik, sprzęt, wody zasilającej ze studni, zdolności pełnienia funkcji zbiornika, i tak dalej.

Prawie wszystkie domy mają werandę. Znajduje się w przedniej części głównej fasady i znajduje się w salonie i kuchni. Powierzchnia tego rozszerzenia zależy od wielkości domu. Często łączy się z ganku Veranda. Ale może to być również osoba fizyczna. Ganek pożądane glazura. W tym przypadku, będzie przeprowadzać funkcję przedsionka.

Wszystkie pozostałe pomieszczenia w domu są dostarczane przez pragnienie właścicieli. Może to być biuro, pokój, i tak dalej. D.

Jaka jest powierzchnia domu prywatnym? Bez korytarzy pomiędzy pomieszczeniami byłoby około 140 metrów kwadratowych, w tym:

 • Główna sypialnia – 15-20 metrów kwadratowych. m;
 • pokój dla dzieci – 2 x 12 m kw. m;
 • Living – od 25 do 30 metrów kwadratowych. m;
 • Kuchnia – z 15 do 20 tys. m;
 • WC – 5 tys. m;
 • korytarz – 6 kwadratowych. m;
 • Kocioł – od 6 do 10 tys. m;
 • weranda – od 15 do 20 pl. m;
 • ganek – Q4. m.

Ilość kondygnacji

Wybierz dom zbudować lub kupić tylko do liczby pokoi nie jest możliwa. Konieczne jest również, aby podjąć decyzję w sprawie jego liczby pięter. Oczywiście, przy ograniczonej powierzchni gruntów jest to dość logiczne, aby wyglądać wyższy dom. możliwe będzie umieszczenie zaplanowane pokój na drugim lub trzecim piętrze swego. Często jednak, że budowa takiego domu jest tylko hołdem dla aktualnej mody. Rzeczywiście, wiele osób uważa, że im wyższy jest dom, więc jest piękniejsze.

Według tego kryterium, co jest korzystne, aby wybrać dom? Oczywiście, domów jednopiętrowych są zbudowane głównie gdy pomieszczenia zapewnia on nie jest zbyt wiele, a więc nie będą one miały istotny obszar. Ponadto, niektóre z gospodarzami zajmie działkę jednym domu.

Warto jednak pamiętając, że obudowa jednopoziomowe jest idealnym miejscem dla osób w podeszłym wieku, którzy mają trudności konsekwentnie zrobić po schodach. Ponadto, jest to o wiele łatwiejsze do naprawy lub dołączyć do domu dla dodatkowej przestrzeni. Dla fanów rozważyć wszystkie wersję z kilku piętrach są również nie przyniesie żadnej przyjemności. Po tym wszystkim, co do zasady, w miasteczkach domy budowane są na niewielkim obszarze i znajdują się blisko siebie. Dlatego też, z drugiego piętra można tylko podziwiać dachy sąsiednich budynków i ogrodów cudzych. Wręcz przeciwnie. Na widok z okna na pierwszym piętrze w odpowiedzi na samych właścicieli. Jednocześnie mają możliwość ozdobić swój pierwotny ziemię lub złamać malowniczy ogród.

Niektóre zalety mają domy z kilku piętrach. Na przykład, cała ich terenie można łatwo podzielić na strefy. Na drugim piętrze, w tym przypadku, co do zasady, są pokoje dzienne i łazienki. Pierwszym z nich jest zarezerwowana dla kuchni, salonu, jadalni i gabinetu.

Jeśli istnieje parter możliwe jest miejsce nie tylko kotłownia, ale także garaż. Jednak ta ostatnia opcja nie zawsze jest wygodne ze względu na obecność zapachu oleju, benzyny i innych szkodliwych substancji, które będą na pewno dostać się do domu.

A jeśli chcesz skorzystać z jednopiętrowych i dwupiętrowych mieszkań w tym samym czasie? W tym przypadku, jaki rodzaj domu wybrać? W celu zaspokojenia wszystkich pragnień przyszłych właścicieli będą musieli spojrzeć na strukturę mającą poddaszu. Ma lekki ścian konstrukcyjnych, ale jednocześnie stwarza okazję do nowej aranżacji pomieszczeń. Korzyści z takiego rozwiązania polega na najbardziej efektywne wykorzystanie powierzchni użytkowej przestrzeni poddasza.

Czasami najbardziej niezawodnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie wiedzą jak wybrać dom, będzie nabycie lub budowę budynków, różne części, które znajdują się na różnicach rosnąć. Takie rozwiązanie pozwala zorganizować „niższy” dach ogrodzie kwiatowym, letni taras, lub sprawiają, że zielony trawnik.

rodzaje domów

Jednym z parametrów domu działa jak niezawodność. Po tym wszystkim, kto dokona zakupu, nie chcą ścianach swego domu po chwili pokryta pęknięć i budowa stopniowo utraciła nośność. I to głównie wpływa na materiały budowlane, których budowa i wzniesione. Że jest niezawodny i będzie służyć swoim właścicielom przez wiele lat, jak wybrać dom? Typy domów różnią się w zależności od użytego materiału do ścian. I aby poruszać się po różnych nieruchomości, należy wiedzieć, że istnieją cztery główne kategorie mieszkania. Wśród nich oprawione i drewna, z betonu komórkowego i cegły. Rozważmy te kategorie bardziej szczegółowo. Pomoże to zdecydować, jak wybrać dom.

Zalety domów i wady każdego z tych typów powinny być również pełniejszego poznania przyszłych właścicieli. Rozważmy te kryteria.

domy ramowe

Ta kategoria obejmuje budynki w budowie, które korzystają z profili metalowych lub tarcicy. Materiały te są wytwarzane ramki. Jest to połączone pionowe i poziome płyty lub profil. Następnie, wewnętrzne i zewnętrzne płyty boczne ramy przyszyto na przykład GPS, lub płyt pilśniowych lub płyt gipsowo-kartonowych. Utworzony w ten sposób przestrzeń wewnętrzna jest wypełniona izolacją.

Technologia ta jest bardzo powszechne. Z reguły dotyczy to budynków z drewnianymi ramami. Szczególnie istotne dla tej kategorii ludzi, którzy nie wiedzą jak wybrać dom na przesłuchanie. Po tym wszystkim, główną zaletą tej konstrukcji jest jego taniość. Jako stałego domu, opcja ta jest uważana za rodzinę, mając ograniczony budżet. Pozytywne cechy domu rama może być przypisana do odporności sejsmicznej. Przy prawidłowym montażu konstrukcji nośnej jest w stanie wytrzymać trzęsienie ziemi do 9 punktów. Jest to bardzo przystępne i remont domu. Po tablicach obshivnye i talerze są zastąpione innymi bez trudności.

Ci, którzy nadal są zainteresowani jak wybrać dom, powinien zdawać sobie sprawę z niedociągnięć i konstrukcji ramy. Należą do nich:

 1. Kruchość. W ciągu piętnastu lat po zakończeniu budowy domu ramki potrzebne drobnych lub większych napraw. Dlatego zanim kupisz będzie musiał zwrócić się do właściciela, jak wiele lat jego struktura.
 2. Wysoki stopień zagrożenia pożarowego. Podczas budowy domów ramowych stosowane są substancje palne. Dlatego przed zakupem takiego domu powinny nauczyć się materiału, z którego został zbudowany, i czy leczenie przeprowadzono ściany opóźniających.
 3. Niska odporność na pleśń i grzyby. Aby rozwiązać ten problem, drzewa muszą być przetwarzane przez specjalne pociągi. Jednakże, pleśni i grzybów bez skrupułów sprzedawców można ukryć pod siding.
 4. Częściowo siłą. To sprawia, że można rozbić ścianę.
 5. Możliwość podziału gryzoni i owadów. Mogą one wnieść pomiędzy skórą i zniszczyć szkielet systematycznie.

domy drewniane

Ta kategoria obejmuje budynki o ścianach z kłód lub drewna. Zwykle używane do tego celu drewna iglastego materiałów, z których liderami są sosny i świerku.

Ten, kto próbuje zrozumieć pytanie, jak wybrać domy dom zaletą drewna i kłody trzeba znać koniecznie. I są one następujące:

 • Stosunkowo niski koszt;
 • ekologicznej (drewno nie wydziela szkodliwych substancji);
 • Przepuszczalność powietrza, co wyraża się w tym, że w taki sposób „oddychania” ściany domu, to znaczy, nie zapobiegają naturalną cyrkulację powietrza;
 • estetyka (domy z bali i drewna wyglądają bardzo atrakcyjny);
 • niski dźwięk wskaźnik i przewodności ciepła (ściany materiału iglastego ochrony przed hałasem obudowy zewnętrznej i całkowicie zatrzymać ciepło).

Dla tych, którzy zastanawiają się, jak wybrać dom Ważne informacje niedociągnięć drewnianych budynków. To dotyczy przede wszystkim nieokreślony życia budynku. Po tym wszystkim, drzewo wymaga stałego leczenia grzyba. Nieprzestrzeganie tej zasady dom straci swój atrakcyjny wygląd i będzie znacznie mniej.

Inną wadą tej konstrukcji jest niska jakość materiału, który został niedawno proponowanych na rynku budowlanym. Po tym wszystkim, dziś wszyscy są tylko o zysku, co wpływa na żywotność domu. Warto pamiętać, że drewno i jest niezwykle niebezpieczny materiał ogniotrwały. To nie tylko spala, ale również do podtrzymania spalania.

Dom z betonu komórkowego

Materiał ten jest wytwarzany za pomocą spoiwa (cement lub wapno). Ponadto, w jego skład są woda, drobnego piasku i środek spieniający. I zanim odpowiedzieć na pytanie „Jak wybrać do domu?”, Zalety i wady takich budynków należy uznać za dobrze. Wśród zalet domu z betonu komórkowego są następujące:

 • względna taniość porównaniu z budynków z cegły;
 • bezpieczeństwa pożarowego;
 • Odporność na pleśni;
 • dobrych właściwościach izolacji termicznej i akustycznej.

Jednak wszystkie te właściwości są bezpośrednio zależne od bloków klasy. Im jest on wyższy, tym bardziej pogorszyła godności budynku.

Są w tych domach i wad. Są one przedstawione poniżej:

 • w krótkim okresie pracy (od 10 do 30 lat w blokach z otwartymi porami i do 100 lat – zamknięty);
 • niska wytrzymałość mechaniczna (ta wada ujawnia się, na przykład, w tych momentach, kiedy właściciel prowadzi prostą wtyczkę mocowania na ścianie, po upadku na duże obciążenie);
 • duże pochłanianie wody (w betonach komórkowej z otwartymi porami, liczba ta wynosi 35%);
 • brak naturalnej cyrkulacji powietrza.

murowany

Jest to ostatnia, czwarta kategoria budynków. Obejmuje budynku, którego ściany są zbudowane z cegieł z gliny, ceramiki lub silikatowych. Dla tych, którzy decydują o tym, jak wybrać dobrego domu, należy rozważyć tę opcję. Struktury cegieł mają wysoki stopień niezawodności. Jest bardziej prawdopodobne, i przyciąga potencjalnych nabywców i deweloperów.

Uzyskać porady na temat jak wybrać dom stałego pobytu mogą być oparte na informacjach, że cegła jest materiałem, sprawdzone od dawna. Jednak pozwolić na zakup lub budowę domu jest w stanie nie każdy. Po bardzo kosztowny cegły.

Ten, kto zastanawia się jak wybrać dom, konieczne jest, aby zbadać wszystkie zalety tego materiału budowlanego. Należą do nich:

 • wytrzymałość, czyli zdolność do postrzegania dużych obciążeń kompresji;
 • bezpieczeństwa pożarowego;
 • niezawodność;
 • (Żywotność domów murowanych do 100 lat) trwałość;
 • łatwość konserwacji.

Wady domów murowanych obejmują ich wyższe koszty. Po tym wszystkim, na rynku nieruchomości obiekty te są najdroższe. Tak więc, w tych samych warunkach w tej samej cenie można kupić dom ramki, o powierzchni 150 metrów kwadratowych, a cegły do 70-80 metrów kwadratowych. m.

Ten, kto marzy o bezpiecznym domu, może być wskazane, aby zwrócić uwagę na stosunkowo niedawnym keramoblok. Ten materiał jest nowoczesną alternatywą dla cegły. W swojej strukturze jest glinka. Jednak keramoblok nie jest normalne, i porowata ceramika. W procesie jego wytwarzania glinę dodaje się drobne wióry drzewne, które spala się w czasie wypalania. To pozwala na tworzenie mikropory, co zwiększa właściwości izolacyjne materiału.

Wewnętrzna konstrukcja jest taka, keramoblokov struktura multislit, który jest zdolny do dalszego zwiększenia ochrony przed utratą ciepła i w mieszkaniach penetracji hałasu pomieszczenia. Jednak keramoblok bardziej kruche niż cegły i ma wyższy koszt.

Więc ludzie, którzy decydują się na zakup domu do stałego użytku, powinny same decydować, jak wybrać dom i to, co powinno być. Dla każdego z proponowanych rozwiązań na rynku nieruchomości może mieć swoje wady i zalety.

Ponadto, przy zakupie należy zwrócić uwagę, że dom nie jest to jedyny budynek na miejscu. Nadal musi znajdować się garaże, wiaty i altany i ławki, a także inne budynki pomocnicze. Istotne jest, że to wszystko było wspólne stylistyczny zespół i wzajemnie się uzupełniają.