338 Shares 6149 views

Tetradon karzeł: treść i zdjęcia. Ryby Tetradon: opis

Ostatnio w sklepach zoologicznych można kupić wiele egzotycznych ryb. Dla jednego z najbardziej niezwykłych, ale bardzo znanych mieszkańców akwariów odnosi Tetradon krasnoluda. Na tej Cute i Zabawna ryb wielu ludzi wie bardzo mało, więc często popełnia błędy, gdy są one zawartość.

Przegląd

Dwarf Tetradon są dalecy krewni z najbardziej znanych jadowitych ryb – puffer. Niektórzy akwaryści boją się je wspierać, ponieważ wierzą, że ich śluz zawiera również toksyn. Ale ten pogląd nie ma oficjalnego potwierdzenia.

Tetradon karzeł w dzikich mieszka w południowym indyjskim stanie Kerala. Te małe ryby słodkowodne żyją w jeziorach i kanałach systemu mający błotniste lub piaszczyste dno. Ich łacińska nazwa – carinotetraodon travancoricus. Ryby Tetradon nigdy zaplyvet na otwarte morze, tak aby dodać niektórzy mieszkańcy akwarium ze słoną wodą nie trzeba.

Tetradon ma intensywny żółty kolor. Dorosłych osiągnięcia w sumie 2,5-3 cm. Tetradon żółty karzeł – najmniejszy ze wszystkich krewnych jego rodziny. Jego skóra jest gładka, bez kolców i igieł w brzuch. W ten różni się on od swoich sławnych krewnych.

Dojrzałe płciowo mężczyźni są bardziej kolorowych. Często zdarza się, że zaobserwowali ciemny pasek znajdujący się na środku brzucha. Kobiety mają bardziej zaokrąglony kształt. Ryby te oczy obracają się niezależnie. Ta cecha anatomii pozwala nam rozważyć świat wokół nas, niemal bez ruchu. Krasnal Tetradon stanie, w zależności od nastroju, aby zmienić jego kolor. Waha się od żółto-zielonego na prawie brązowy z ciemnymi plamami. Brzucha mają biały lub żółtawy odcień.

Krasnal Tetradon wyróżnia ich ciekawość. Oni obserwują wszystko, co dzieje się odsetek za szybą. Ryby te mogą ostatecznie rozpoznać właściciela, który karmi je codziennie. W dobrych warunkach, żyją do 6-7 lat. Ryby Tetradon nadal rzadkością w sprzedaży, ale jego piękna kolorystyka i niezwykłe zachowanie coraz bardziej przyciąga uwagę akwarystów.

Dokonywanie akwarium

Tetradon karzeł, którego zdjęcie powoduje zachwyt, nie wymaga żadnych specjalnych dostosowań w akwarium. Dla niego byłoby wystarczająco gleby zasadzić różnorodne glony, w którym ryby będą się ukrywać. Można również umieścić na dnie akwarium różnych dziwacznych zaczepów lub oddziałów, które będą służyć jako dodatkowe zabezpieczenie. Urządzone tak pojemność zapewni duże pole działalności ciekawy i porywający Tetradon, jak również zmniejszenie poziomu agresji wewnątrzgatunkowej.

Ten rodzaj ryby preferują spokojne wody, jednakże jego przepływ w zbiorniku powinien mieć dużą pojemność. Dla takich osób wymaga regularnych częściowych podmian wody. Miniaturowy Tetradon naturalnie zasiedla zbiorniki, różne bogate zarośla i schrony, jednak woli tych samych warunkach i w akwariach. Do rozproszenia światła słonecznego, można użyć pływające rośliny. W takich okolicznościach, ten rodzaj ryby ma wysoką aktywność. Akwarium karłowate Tetradon korzystnie drobno liściach sadzenia roślin wodnych, takich jak Java mchu kabomba, preambule.

warunki przetrzymywania

W kolbie o pojemności 10 litrów nie może zawierać więcej niż 3 krasnoluda Tetradon. W związku z powyższym, zbiornik 20 galonów nadaje się do niewielkich stadach rybnych te, składające się z 5-6 zwierząt. A kobiety powinny być bardziej niż mężczyźni, aby zmniejszyć ryzyko prześladowań z bardzo miłosnych „zalotników”. Kiedy najbardziej zaludnionych skomplikowane warunki życia i zwiększone ryzyko ryb walczą ze sobą.

Zawartość Tetradon w akwarium, które sprawia, że trudno jest nadwrażliwość na azotany i amoniak, można normalnie żyć tylko w ideału jakości wody. Jest zatem konieczne, aby stale monitorować poziom chemikaliów. Należy również zmienić wodę w czasie. Jego temperatura powinna być w zakresie 22-28 ° C Sztywność – dH 4-25 ° i kwasowości – pH 6,5-7,5. Ryby muszą napowietrzania, filtrację, podstawienie jednej trzeciej objętości wody, co tydzień.

Treści Cechy

Miniaturowy Tetradon, którego treść jest podyktowane akwarium swojego drapieżnego charakteru, mogą żerować na różnych zwierząt. Należy ona do rodziny chetyrehzubyh że nie karmić tylko robaków, ale także mięczaków, takich jak ślimaki. Dlatego Tetradon (jego zawartość z różnych małych zwierząt doprowadzi do jej zagłady) nie pozwalają innym odtworzyć ryby w akwarium w dużych ilościach.

racja

Tetradon akwarium jest doskonała spożywane pokarmy żywe i mrożone. W tej suchej karmy jedzą raczej niechętnie, tak, że gotowe płatki albo granulki nie pasują. W naturze Tetradon żywią się owadami, małymi bezkręgowcami, ślimaki. W akwarium, konieczne jest zapewnienie podobną dietę.

Jeśli pojemność tych ryb nie są ślimaki, to koniecznie musi być podany jako paszy. Dlatego konieczne jest użycie małych zwierząt. Ten opatrunek nie tylko wzbogacić dietę Tetradon, ale będzie okresowo umyć je stale rosnące zęby. Najlepiej jest jeść małe ślimaki Tetradon takie jak Fiza cewki, Melanie. Mrożonej ryby paszy te najbardziej nadają Bloodworm, rozwielitki, solanką krewetek. Są one bardzo dobre spożywane Tetradon po zmieszaniu z żywych mikroorganizmów, takich jak Tubifex.

Tetradon zostawić dużo odpadów po karmieniu, więc nie dać im dużo jedzenia na raz, tak aby nie zanieczyścić wodę. Powinny one natychmiast jeść dietę.

Bliskość innych ryb

Tetradon karzeł – mała wielkości ryby, ale to nie powstrzymuje go od bycia bardzo aktywny i energiczny. Cechy te pozwalają na walkę o jedzenie z niektórych większych mieszkańców akwarium. Tetradon karzeł, którego treść jest możliwe z wielkogabarytowych ruchomy, ale nieagresywne ryb, dobrze dogaduje się z rasbora Espey, ototsiklyusami, danio pręgowanego Chopra, Donaciinae.

Nie kupuj tych stworzeń, jeżeli istnieje specjalny akwarium z pięknymi płetwami. Miniaturowy Tetradon łatwo poobkusyvat je i pozbawia ryb atrakcyjny wygląd. Ponadto, nie zawiera tych drapieżników z gatunków żyworodnych, jak w tym przypadku, szanse widząc smażyć są zredukowane do zera.

Zawartość krewetek

Miniaturowy Tetradon i krewetki dobrze dogadują się w dużej objętości akwarium. Dla okolicy najbardziej odpowiedni Cherry i krewetki Amano. Można również korzystać z innych gatunków słodkowodnych stawonogów. I Tetradon karzeł łatwo poradzić sobie z upadłych osób fizycznych, a tym samym wyczyszczenie akwarium z zanieczyszczeń. On może jeść krewetki i nieletnich.

Cechy Tetradon

Te mieszkańców akwarium można szybko nabyć kształt kulisty. W związku z tym, że zawyża swoje brzuchy, napełniając je powietrzem lub wodą. Najczęściej, to zachowanie jest odpowiedzią na zagrożenie. Niektóre akwarystów stwierdzono większą częstość występowania takiego zachowania w gęsto zaludnionych Tetradon sztucznych zbiornikach. Po napełnieniu ich wielkość wzrosła o 2-3 razy, co pozwala odstraszyć potencjalnych drapieżników. Ze względu na takie cechy tego rodzaju ryby są praktycznie nigdy nie mogą zostać połknięte przez większych sąsiadów. Inną cechą charakterystyczną karłowatej Tetradon jest ich zdolność do kolei oczy.

Sposób polowania

Tetradon akwarium – drapieżna ryba, która ma bardzo ciekawy sposób polowania. Z reguły są one umieszczone na potencjalną ofiarę i jej starannie rozważyć, starannie celując. Na niewielkim obszarze wokół potencjalnej ofiary tych ryb może zabrać ją z zaskoczenia. Zaledwie kilka sekund później Tetradon atakują swoje ofiary. W tym samym czasie jego skok nie zawsze przynosi szczęście. Czasami nawet koretra unikać śmiertelny atak. Po nieudanej próbie Tetradon karzeł znowu zaczyna znowu polować.

rutyna

Dziwne, jak się może wydawać, ale ryby Tetradon przykleja się do jego codziennej rutyny. Ona budzi się po włączeniu świateł lub z pierwszymi promieniami słońca o świcie. Po rozgrzewce płetwy te ryby pływają do przedniej szybie akwarium i wypatrywać hosta, który ma je nakarmić. Po posiłku każdy tetradonchik szorstkiej znajdzie ustronne miejsce, a mieszka w sztuczny staw uspokaja. Po jedzeniu ryb dorosłych wpaść w lekką drzemkę, a młodzi ludzie spędzają cały swój wolny czas w grze.

Dojrzałe Tetradon późnym popołudniem początek zwrócić uwagę na innych sąsiadów. W tym przypadku, mężczyźni stają się ciemniejsze i zacząć pływać wokół wiązek mchu, oczekując sprzyja samochki i zniechęcenia konkurencji. Takie ryby kontynuują zaliczek do około 7 pm. Około 20 godzin karzeł Tetradon rozpocząć do gniazda. Jednak oni nie zwracają uwagi na oświetlenie akwarium.

inteligencja

Inteligentny i najmądrzejszy ryba jest karłem Tetradon. Jego zawartość w akwarium nie jest zbyt wielkim problemem. To szybko przyzwyczaja się do właściciela, a gdy pojawi się niedaleko sztucznego stawu zaczyna aktywnie prosić o jego jedzenie. Zatem największym swawola pokaz samochki pływających wzdłuż szkła. Mężczyźni wykazują więcej cierpliwości i spokoju, ale w kontakcie z wodą zasilającą natychmiast spadnie na niego.

reprodukcja

Ryby Tetradon powodzeniem hodowane w warunkach akwariowych niż mile różni się od innych krewnych. Dla hodowli ryb lub wziąć parę najlepszego samca i kilku samic. Akwarystów świętować udaną hodowlę iw dość dużych stadach karzeł Tetradon. Hodować te ryby, pod warunkiem, że statek ma mały filtr i różnorodne Drobnolistny roślin. Woda wymagana jest regularnie zastąpić małymi porcjami. Jej parametry muszą być optymalne dla tego rodzaju ryb. Temperatura mieści się w górnej granicy dopuszczalnego zakresu.

Karmione ryby przed tarłem Tubifex i żywności, takich lodów, jako Joker. oni również dać małe ślimaki. Gotowy do rozrodu samca staje się bardziej intensywny kolor i jasny wzór na ciele. W tym przypadku, to jest spłaszczony po bokach, jest mniej zaokrąglony. Mężczyzna zaczyna zaloty kobieta z jej energicznego pościgu. Często gryzie jego „pani”, jak ona nie wykazuje zainteresowania nim. Zaloty często kończy się na miejscu z niską roślinnością, która produkuje parę jajek i mlecza przez kilka sekund. Dzieje się tak najczęściej w pobliżu wielu mchów. Tetradon mogą pojawiać kilka razy w ciągu jednego okresu. Dzieje się to tak długo, jak kobieta nie pozbyć się wszystkich kawioru.

rosnące smażyć

Ryby pojawiania przezroczysta jajek, których średnica wynosi zaledwie 1 mm. Rozwija się w tych miejscach, gdzie spadek w schronie. Każda kobieta może produkować do 100 jaj. Dwarf Tetradon nie sprzeciwia się je jeść. Dlatego nasienie ma być przeniesiony w kontrolowanym środowisku, gdzie można go z powodzeniem rozwijać wylęgu. Można go zbierać za pomocą dużej pipety. Konieczne jest, aby pozbyć się chorób jałowe lub skażone jaja, mleczno-biały kolor.

Do uprawy smażyć małym pojemniku z wodą z nadrzędnego akwarium. Jego temperatura powinna być taka sama, jak w przypadku osób dorosłych. Wszystko dla akwarium regularne drogą powietrzną filtr, który będzie chronić smażyć z rysowane są w środku. W tym przypadku, na jego powierzchni będzie użyteczna dla nich hodować mikroorganizmów. Zaleca się również, aby dodać do zbiornika trochę mchu, stosowanej w zbiornikach tarła.

Po 5-6 dniach z jaj wylęgają się larwy Tetradon. Przez 2-3 dni, żywią woreczka żółtkowego. Codziennie narybek staną się bardziej aktywne. one potrzebne do prawidłowego rozwoju bardzo dobre jedzenie, takie jak Grindal (microworms) i orzęsków. Później w diecie może zawierać artemii. Zaledwie miesiąc później, smażyć jeść mrożone Bloodworms. 2 miesiące rosną do 1 cm. Wszystkie niedojrzałych różnych grup wiekowych powinny być przechowywane oddzielnie, jak starsze osoby mogą polować na ich mniejsze odpowiedniki.