84 Shares 6722 views

Marmur Chernyy Angus beef: Opis ras zwierząt, mięsa smakowitość, szczególnie gotowania

Najsmaczniejsze stek wykonany z marmuru wołowiny. Wiadomym jest, aby wszyscy. Ale tutaj jest mięso zwierząt, które ma marmurkowy skałę, żeby osiągnąć i co trzeba gotować prawdziwe stek, nie wiedzą wiele. Dlatego nadszedł czas, aby zrozumieć to wszystko.

Chernyy Angus: opis rasy

Black Angus i Aberdeen Angus nazywa elitarnej rasy bydła, których mięso w smaku jest lepszy od innych gatunków mięsa wołowego. Została wyhodowana w XIX wieku w hrabstwie Angusshir w Szkocji, a jego hodowla były zaangażowane gdzie indziej – Aberdeenshire County. Dlatego rasa bydła, i ma swoją nazwę „Aberdeen Angus”. Zwierzęta są w kolorze czerwonym lub czarnym kolorze, który jest najczęściej. Black Angus że mięso jest uważane za najlepszy wołowiny.

Aberdeen Angus dotyczy przedstawicieli ras mięsnych, bydła. Te duże zwierzęta z grubymi czarnymi kłębu, szczególną cechą, która jest brak rogami. Chernyy Angus od urodzenia zaprogramowany do budowy masy mięśniowej. Zwierzęta tej rasy są szybko rośnie, a pod pewnymi warunkami dni mogą zyskać więcej niż 1,5 kg wagi. Wyjście z mięsa po uboju do 70% masy ciała, która jest znacznie większa niż w przypadku innych ras bydła.

Marmurkowanie czarny Angus mięsa

Co jest marmurkowe wołowina? Tzw mięsnych ras bydła Chernyy Angus i Aberdeen Angus. Cienka warstwa tłuszczu, która jest utworzona ze wzorem utworzonym z marmuru w tkance mięśniowej u tych zwierząt. Tkanka tłuszczowa jest bardziej w mięsie, więc jest bardziej soczyste i bardziej miękkie.

Wykształcenie w warstwach mięśni ze względu na predyspozycję genetyczną Aberdeen Angus i korygowania tuczenia zwierząt. 3-4 miesięcy przed ubojem gdy byk waży nie mniej niż 350 kg, jest przenoszony do świeżej trawie ziarna karmione. To sprzyja tworzeniu się tłuszczu w środku warstwy mięśni. Bydła, inne gatunki warstwa tłuszczu nie powstaje i tłuszczu wzrasta w górnej tkanki mięśniowej. Ich mięso będzie znacznie trudniejsze, a gotowy stek smak na pewno dostać gumę.

To dzięki Plamy tłuszczu Chernyy Angus wołowiny w przygotowaniu pozyskania pożądanego soczystość i bogaty smak. Tłuszcz topi się przez ogrzanie, moczenie wszystkie sok kawałka mięsa wołowego. Stek dosłownie rozpływa się w ustach.

Jak określić świeżość mięsa wołowego

Black Angus mięso, czy został on sprowadzony z USA lub Australii czy jest uprawiana w Rosji, jest sprzedawany tylko w pakowane próżniowo. Trwałość takiej wołowiny wynosi około 45 dni. Ale, aby upewnić się, że mięso zostało zakupione za uczynienie Chernyy Angus stek, świeże naprawdę trzeba zwrócić uwagę na następujące punkty:

  • Mięso powinno być bogaty kolor czerwony, jeśli masz go od zwierzęcia dorosłego i być trochę bledsza, jeśli od łydki;
  • przy dotykaniu wołowiny dłoni rąk musi pozostaje sucha na powierzchni mięsa powinna być brak śluzu;
  • przyjemny zapach mięsa, nie kwasowe;
  • marmurkowe wołowina jest o tych samych, jednolitych smugi całej szerokości płata.

Po otwarciu opakowania, nie tylko ocenić mięsa. Odstawić na pół godziny, po czym można rozpocząć przygotowania i krojenie kawałków i gotować stek.

Jak gotować stek Chernyy Angus

Aby przygotować dopasowanie stek i wysokiej jakości cięcia i alternatywy. Idealnym wariancie stek „żeberka” (obszar gęsty) lub stek „polędwica” (cienki obszar). Te kawałki mięsa z części grzbietowej zwierzęcia ma najwyższy marmurkowatość.

Również do gotowania Befsztyk trzeba sól, pieprz i olej roślinny. Zaleca się marynować wołowinę Chernyy Angus. Mięso musi najpierw pokroić na kawałki o minimalnej grubości 2 cm. Następnie pozostawić jego „odpoczynku” na stole może być stek temperatura pokojowa smażyć, aw każdym razie nie z lodówki.

Po 30 minutach, można przystąpić do smażenia mięsa. Aby to zrobić, należy podgrzać patelnię, posmarować steki z oliwą i ułożyć kawałki wołowiny na nim. Smażyć przez 3 minuty z każdej strony, a następnie jeszcze przez kilka minut, aż do uzyskania pożądanego stopnia prażenia, ciągle obracającym się bębnie. Zdjąć stek z płyty, doprawić solą i pieprzem i dać mu do osiągnięcia gotowości przez około 5 minut. Po tym, że mięso powinno przechodzić na ciepłej płyty i podawać.